Jump to content
Dogomania

POTWORNE warunki, brud, fetor.. a w środku 14 psów!!! Opisy i zdjęcia str6 PiSdZ


Weronia

Recommended Posts

[quote name='jogi']Michale takie zachowanie jak tej pani to się nazywa zbieracwto. ta Pani powinna być zdiagnozowana i leczona, tak jak ludzie z tą choroba na zachodzie, ale.... u nas jeszcze nikt nie zakwalifikował tego, jako chorobę
I tutaj należałoby porozumiec się z lekarzami psychiatrii i z nimi dażyć do uznania zbieractwa jako choroby. wdrożenia form leczenia i pomocy ludzi chorych.

ta pani jak wiele innych dalej będzie zbierać zwierzęta, przetrzymywac je w stanie rażącego niechlujstwa i zaniedbania, bo w jej głowie jest wyidealizowany obraz rzeczywistości. Tacy ludzie nie zauważają, że zwierzętom pod ich opieką dzieje się krzywda, że umierają. Oni w ich ocenie rzeczywistości sa dobrzy, pomagają, ale są zamknięci całkowicie na cierpienie tych zwierząt. Tracą całkowicie samokontrolę

Jesli chciałbyś poczytać więcej na ten temat, to mogę ci zeskanować i podesłać super materiał z Zycia weterynaryjnego. ja nie jestem fachowcem w dziedzinie psychatrii, ale coś na temat tej choroby wiem. Miałam jako lek wet stycznośc parokrotnie z ludzmi zbierającymi czy to psy czy koty. Schemat jest zawsze taki sam. Tym ludziom nie jest potrzebna nasza litość. Ich trzeba mieć pod kontrolą i leczyć, bo za chwilę zrobią to ponownie!

weszłam kiedyś do mieszkania, gdzie dziad zbierał koty, miał ich 60, niekastrowane, wszędzie leżały trupy. wszystkie kotów w stanie skrajego zaniedbania i umierające po prostu. Koty nie miały jedzenia, w domu nie było ogrzewania więc w zimie siedziały skupione wokół garnków z gotującą się wodą i były poparzone. Kotki kociły się ciągle, ale maluchy mu umierały. Liczba kotów miała zrastać, takie było założenie, więc jak mu ilość spadała poniżej 60 to przynosił nowe. chodził po piwnicach i wybierał kotkom takie 4 tyg maluchy, bo u niego będa miał dobrze! Dzwonił z ogłoszeń brał koty od ludzi. Mogłabym pisać więcej i więcej, ale to nie mój wątek.

Zapamiętaj to jest choroba![/quote]
Chętnie się czegoś więcej dowiem jeśli możesz podeślij mi materiał.Być może ,że ta kobieta na taką chorobę cierpi ale do póki nie jest ona nawet zdiagnozowana trudno mi to ocenić.Czy ludzi,którzy mają np dwa,trzy psy i któryś odejdzie i oni w to miejsce biorą kolejnego też według tej definicji cierpią na to zbieractwo?Ale nie wiem czy mam prawo zaśmiecać ten wątek.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 185
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='michal_sm']Chętnie się czegoś więcej dowiem jeśli możesz podeślij mi materiał.Być może ,że ta kobieta na taką chorobę cierpi ale do póki nie jest ona nawet zdiagnozowana trudno mi to ocenić.Czy ludzi,którzy mają np dwa,trzy psy i któryś odejdzie i oni w to miejsce biorą kolejnego też według tej definicji cierpią na to zbieractwo?Ale nie wiem czy mam prawo zaśmiecać ten wątek.[/quote]
nikt nie mówi o zbieractwie w przypadku nawet 15 psów, jeżeli są zadbane i kochane.Naprawdę nie widzisz różnicy ??? :crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Poker']nikt nie mówi o zbieractwie w przypadku nawet 15 psów, jeżeli są zadbane i kochane.Naprawdę nie widzisz różnicy ??? :crazyeye:[/quote]
Przecież ja niczego takiego nie twierdzę .Czy nie widzisz znaku zapytania .Po prostu się pytam.Nie jestem psychiatrą aby móc zdiagnozować problem.I prośba do koleżanki [B]jogi prześlij mi te materiały bo na internecie owszem o zbieractwie coś niecoś przeczytałem ale interesuje mnie to zbieractwo dotyczące zwierząt jak rozpoznać takie osoby ,jak im pomóc (a co za tym idzie ewentualnym ich zdobyczom w postaci zwierzaków)I lepiej skończmy tą dyskusję.Razi mnie w tym wszystkim to ,że organizacja która powinna psom pomóc nie pomogła.[/B]

Link to comment
Share on other sites

sadze ze najlepsze wyjście z takiej sytuacji , jest sprawdzenie domu do którego ma trafić piesek adoptowany , skoro osoba posiada więcej niż jednego pieska w jakich warunkach przebywają , potem łatwo będzie stwierdzić czy takowa osoba jest zbieraczem czy porostu chce tego zwierzaka aby się nim cieszyć, opiekować , zdarzają się sytuacje ze pies zostaje adoptowany i przebywa w okropnych warunkach ........

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za dobrą radę tyle to wiem,że należy ludzi sprawdzić ale nawet tu na dogo doświadczeni ludzie się mylą .Zainteresował mnie temat zbieractwa zwłaszcza tyczące zwierząt.I nie tylko chodzi mi o to komu można zwierzaka powierzyć ale jak taką osobę rozpoznać bo jak się okazuje one te biedne zwierzaki innymi drogami zdobywają.Po dokładnym prześledzeniu materiału filmowego dochodzę do wniosku,że być może jest ona tzw zbieraczem i dlatego zastanawia mnie to jak i czy w ogóle da się z tego typu ludźmi rozmawiać i wyciągnąć z nich coś dobrego. Materiał,który zdobyłem jest niewystarczający tyczy raczej martwych przedmiotów.I jeśli jogi tu zajrzy proszę o te materiały bo przez to wszystko robi mi się słabo,czuję się bezradny,a zwierzęta cierpią.:shake:

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję i czekam.No i przez takich jak Ty na stare lata będę się musiał zająć już nie tylko opatrywaniem psich ran leczeniem psich dusz ale i psychiatrią ludzką.Ale super,że mi to uświadomiłaś.Nie wiem czemu niektórzy nie potrafią tak jak Ty odpowiedzieć rzeczowo(przecież nie każdy wie tyle co oni i wcale nie chce nikogo obrazić to tylko brak wiedzy):cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Weronia'][CENTER][SIZE=3][B]Czy ktoś może zrobić bannerek..??[/B][/SIZE][/CENTER]



[/quote]

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/f28/potworne-warunki-brud-fetor-w-srodku-14-psow-opisy-zdjecia-str6-pisdz-141435/"][IMG]http://images39.fotosik.pl/155/ed92f94f96cd43bc.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/f28/potworne-warunki-brud-fetor-w-srodku-14-psow-opisy-zdjecia-str6-pisdz-141435/"][IMG]http://images37.fotosik.pl/155/bf80293c1ae3043b.jpg[/IMG][/URL]

Specjalistką od bannerków nie jestem niestety :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wisełka'][URL="http://www.dogomania.pl/forum/f28/potworne-warunki-brud-fetor-w-srodku-14-psow-opisy-zdjecia-str6-pisdz-141435/"][IMG]http://images39.fotosik.pl/155/ed92f94f96cd43bc.jpg[/IMG][/URL]

Specjalistką od bannerków nie jestem niestety :roll:[/quote]

Jak dla mnie bardzo fajny :) Dzięki Wisełka!
Wklejam w 1 post !!

Link to comment
Share on other sites

Leci allegro cegiełkowe ale pomoc jest nikła :roll:
Wklejone są też zdjęcia i info o sunich z prośbą o domek ...
[url=http://www.allegro.pl/item680690355_dog_jamnik_kundelki_psy_przykute_do_podlogi.html]Dog, jamnik, kundelki-psy przykute do podłogi (680690355) - Aukcje internetowe Allegro[/url]

roześliście się to gdzie się da :placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bea_m']Leci allegro cegiełkowe ale pomoc jest nikła :roll:
Wklejone są też zdjęcia i info o sunich z prośbą o domek ...
[URL="http://www.allegro.pl/item680690355_dog_jamnik_kundelki_psy_przykute_do_podlogi.html"]Dog, jamnik, kundelki-psy przykute do podłogi (680690355) - Aukcje internetowe Allegro[/URL]

roześliście się to gdzie się da :placz:[/quote]


Rozesłałam!!
Ludzie, rozsyłajcie!

Link to comment
Share on other sites

schroniska w Polsce sa finansowane z podatków , sadze ze powinna być stała kontrola tych miejsc ponieważ na każde zwierze przebywające w schronisku podatnicy przeznaczają swoje pieniadze tagze sadze wzmocnic kontrole w schorniskach jak i na co sa przeznaczane srodki finasowe oraz jak sa wykorzystywane poniewaz zwierzta przebywaja w bardzo zaniedbanych schroniskach , pracownicy tam pracujace pobieraja swoja ....wyplate..... a zwierzta nadal sa w starsznych warunkach:shake::shake::shake::shake::shake: trzeba sprawdzac na co sa wydawane .....nasze...pieniadze:shake::shake::shake::shake::shake::shake::shake::shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aldira']schroniska w Polsce sa finansowane z podatków , sadze ze powinna być stała kontrola tych miejsc ponieważ na każde zwierze przebywające w schronisku podatnicy przeznaczają swoje pieniadze tagze sadze wzmocnic kontrole w schorniskach jak i na co sa przeznaczane srodki finasowe oraz jak sa wykorzystywane poniewaz zwierzta przebywaja w bardzo zaniedbanych schroniskach , pracownicy tam pracujace pobieraja swoja ....wyplate..... a zwierzta nadal sa w starsznych warunkach:shake::shake::shake::shake::shake: trzeba sprawdzac na co sa wydawane .....nasze...pieniadze:shake::shake::shake::shake::shake::shake::shake::shake:[/quote]
taaaa :oops:

Link to comment
Share on other sites

Aldira a skąd ty się urwałaś/eś? Z choinki? To jest Polska. Pobożne życzenia tu nie działają. Ludzie którzy chcą coś zrobić nie maja narzędzi w postaci prawa.
A jeśli już jest narzędzie (rażące zaniedbanie bądź znęcanie), kasy brak na działanie. :roll: Schronika są fiinansowane przez Państwo. Fyndacje/prywatne osoby działają na zasadzie żebractwa czyli 1% podatku na który trzeba czekać prawie przez rok bądź z wpłat od ludzi ale to i tak mało .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...