Jump to content
Dogomania

kiedy pierwszy raz można dopuścić sukę (husky)


Guest djmixer2

Recommended Posts

Guest djmixer2

[b]

Mam pytanko. Mam suke syberian husky. Ma pól roku. Kiedy dostanie pierwszą cieczkę i kiedy, w jakim wieku można ją pokryć. Z góry dziękuje za odpowiedzi.[/b]

Link to comment
Share on other sites

Suki Siberian Husky najczęściej dostają pierwszą cieczkę w wieku 5-10 miesięcy.
Ale rzecz jasna, zawsze mogą zdarzyć się wyjątki.
Jeżeli chodzi o dopuszczenie suki do hodowli, to musi ona spełnić kilka wymogów.
Znajdziesz ich na stronie ZKwP, w dziale Regulamin Hodowli Psów Rasowych,
Suki hodowlane

[url]http://www.zkwp.org.pl/index_pl.htm[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ja nie mogę pojąć pewnej tendencji. Dlaczego jak puplika dostaje cieczki to od razu kłębią się w głowach jej właścicieli myśli o szczeniaczkach?
Tak jakby te pieski były tylko zwykłą zachcianką bo są takie piękne, puszyste. :roll: W większości przypadków chęć posiadania ich jest bardziej potrzebna właścicielom niż suce. :-? To trochę płytkie nie uważacie?
Nie wiem może coś jest ze mną nie tak ale jak moja suka dostała cieczki to od razu sobie zadałam pytanie: kiedy będę mogła ją wysterylizować? [img]http://members.lycos.co.uk/sv34o5x9/emots/bonus/2/gupek5.gif[/img] [img]http://members.lycos.co.uk/sv34o5x9/emots/bonus/6/mumia.gif[/img] A jak chcę sobie zobaczyć "cud narodzin" to włączam Animal Planet i oglądam jak się zwierzątka rozmnażają. :evilbat:

Dlaczego większość chce zawsze wszystko rozmnażać ot tak sobie. Syndrom Matki Polki :question:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='Anulka']Ja nie mogę pojąć pewnej tendencji. Dlaczego jak puplika dostaje cieczki to od razu kłębią się w głowach jej właścicieli myśli o szczeniaczkach? [/quote]

Ja znam takich, którym kłębią się zanim jeszcze dostanie cieczkę. :D
Jeśli suczka była kupiona przez hodowcę do hodowli, to normalka.
Ale jeśli ktoś kupił suczkę przypadkiem i z pierwszej napotkanej, pobliskiej hodowli, to mi się normalne nie wydaje. Ostatnio do związku przyszedł pewien pan z młodziutką suczką. Jeszcze nawet cieczki nie miała i powiedział, że sąsiad który ma psa Husky ostatnio namówił go na szczeniaki. :)
Na pewno byłaby to świetnie dobrana para - gdzieś zza ściany, czy z za płota. ;)
U nas 97% Husky jest bez rodowodu. Ale uświadomiłam tego właściciela, że u nas ludzie wcale nie chcą mieć Husky z rodowodem. Wolą kupić za 150 zł psa nazywanego przez hodowcę Husky, ktory niestety za każdym razem okazuje się mieszańcem lub Husky bez rodowodu za 300-600 zł.

[quote] Dlaczego większość chce zawsze wszystko rozmnażać ot tak sobie. Syndrom Matki Polki :question:[/quote]

Pewnie coś w tym stylu. I większości wydaje się, że ich sunia ma wspaniałe, niepowtarzalne cechy, lepsze niż wszystkie inne dookola. :)
To chyba cecha wielu Polaków - uważać, że ich dzieci są najwspanialsze, psy, ... itp. także.

Pozdrawiam Hania

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Huskuś']To chyba cecha wielu Polaków - uważać, że ich dzieci są najwspanialsze, psy, ... itp. także.
[/quote]

Ależ mój pies jest najwspanialszy! A ja jestem taką egoistką, że nie pozwolę, żeby jakieś inne psiaki miały jego geny i dzieci mieć nie będzie ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='Huskuś']Anulka napisał:
Ja nie mogę pojąć pewnej tendencji. Dlaczego jak puplika dostaje cieczki to od razu kłębią się w głowach jej właścicieli myśli o szczeniaczkach?


Ja znam takich, którym kłębią się zanim jeszcze dostanie cieczkę.
Jeśli suczka była kupiona przez hodowcę do hodowli, to normalka.
[/quote]
Jeśli suczkę kupuje działająca hodowla to jej właściciel nie zadaje takich pytań na forum, bo on już wie na czym hodowla polega i jakie obowiązują przepisy w tej kwestii.
To pytanie jest raczej typowe dla początkujących producentów :evil:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...