Jump to content
Dogomania

Beagl Problem duży


Boshi

Recommended Posts

Witajcie jako mój pierwszy post na forum chce się dowiedzieć czegoś od osób znających się na psach:diabloti:.
Otóż mam Beagla który nie szczeka tylko od czasu do czasu na kogoś nowego zawyje coś takiego Auuuuuuuuuuuu.

druga rzecz to to, że pies boi się osób których nie zna, tzn nie podejdzie do osoby nieznanej i na taką właśnie będzie wył.

A trzeci problem jest takie, że Pies jest kompletnie bez agresji, ZERO :mad: Tzn mamy na osiedlu np takiego jednego kundla, dość młodego ale bardzo grubego i cały czas ten kundel gwałci mi psa. A wystarczy że tylko podejdzie to mój odrazu się kładzie i daje się gwałcić i tak też jest z innymi psami. Każdy pies go pogoni. Raz się przydażyło, że pogryzł się z drugim beaglem z którym się na co dzięn bawi. Jak zrobić by bronił się przed innymi psami swojego pokroju.;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Boshi']A trzeci problem jest takie, że Pies jest kompletnie bez agresji, ZERO :mad: Tzn mamy na osiedlu np takiego jednego kundla, dość młodego ale bardzo grubego i cały czas ten kundel gwałci mi psa. A wystarczy że tylko podejdzie to mój odrazu się kładzie i daje się gwałcić i tak też jest z innymi psami. Każdy pies go pogoni. Raz się przydażyło, że pogryzł się z drugim beaglem z którym się na co dzięn bawi. Jak zrobić by bronił się przed innymi psami swojego pokroju.;)[/QUOTE]

ty się ciesz że twój pies jest pozbawiony agresji.Jak pies zacznie zachowywać się agresywnie to przy złym postępowaniu agresja może się nasilić a to naprawdę nic miłego mieć psa który rzuca się na każdego psa którego zobaczy.Skoro jakieś psy gwałcą twojego to zwróć uwagę właścicielom żeby pilnowali swoich czworonogów.Jeśli jest u ciebie dużo bezdomnych psów to warto kupić gaz pieprzowy.Masz obowiązek bronić swojego psa a nie wyzwalać w nim agresję do innych czworonogów.
Beagle to nie pies który wystartuje z zębami do innego psa.Jeśli będzie miał możliwość to będzie wolał uciec.To są psy nastawione pokojowo do innych czworonogów.Oczywiście mowa tu o rasowym i dobrze wychowanym beaglu.Psy w typie rasy mogą być agresywne,ale także złe wychowanie psa doprowadza do agresji.

Link to comment
Share on other sites

Dźwięki, które wydaje Twój pies to nie wycie, a tzw. śpiew, zupełnie typowy dla rasy.
Obecnie nierzadko można spotkać agresywne psy tej rasy (nawet te rodowodowe), dlatego, jak napisała już Daga, powinieneś cieszyć się, że Twój pies jest pozbawiony agresji, bo to naprawdę ułatwia życie. Sam musisz chronić go przed innymi "niewłaściwie" zachowującymi się psami.
A z ludźmi (obcymi) musisz go oswajać, dostarczać mu jak najwięcej pozytywnych wrażeń związanych z kontaktem z nieznanymi osobami.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Boshi']A co z innymi problemami które wymieniłem.[/quote]

saite dał Ci odpowiedz, musisz pozytywnie wzmaciać psa... za kazde dobre zachowanie nagradzac, smakołykiem, zabawa, zalezy co twoj pies lubi, wychodzi z nim miedzy ludzi, szybko nauczy sie ze sa oni dla niego zagrozeniem ;)

Link to comment
Share on other sites

Bo beagle są określane jako[B] psy śpiewające[/B] więc wszystko ok.
Na pozostałe wyjaśnienia zapraszam na stronkę [B]www e - beagle .pl - forum [/B].
Nie rozumiem słowa agrejsa - chyba źle sformułowane zapytanie .
Mamy znamy beagle któe też mają charakterki
To co robi ten kundel to wyrażenie dominacji i z tym gazem to lekkie przegięcie .
" Beagle to nie pies który wystartuje z zębami do innego psa.Jeśli będzie miał możliwość to będzie wolał uciec.To są psy nastawione pokojowo do innych czworonogów " -[B] błąd[/B] - nie znasz tej rasy , wybacz proponuje przeczytać i zapoznać się z rasą .
Beagle są nieufne ale to dobrze
Zapraszam na forum
Napewno uzyskasz wiele specjalistycnych informacj czytając lub zadając pytania

Link to comment
Share on other sites

Wiesz powinieneś się cieszyć i docenić swego psa ;) Ja mam psa, który dosyć jest agresywny, choć już pewne zachowania zostały wyeliminowane ;) Mój psiak, nie lubi psów, rzuca się na nie z zębami, uwierz to jest ogromny kłopot, niedawno, rzucał sie na ludzi, dzieci, bez wyjątków.. to jest uciążliwe, trafił do mnie jako 1,3 roczny pies, uwierz łatwo nie było... nie narzekaj, ciesz się, że Twój pies nie zna agresji.. ;)

Link to comment
Share on other sites

ok jeszcze dodam że ma on 2 lata i jak zobaczy innego obcego psa to Amen:razz: Pójdzie w długą. problem jest tylko taki że cięzko jest z nim wyjść na miasro czy tam gdzie jest ruch, ponieważ pies mój pupil idze ale wygląda jak by wrócił z "kopania i bicia":crazyeye: ogon spuszczony wzrok jak by zobaczył ducha i bardzo niepewny. podobno są nieufne ale żeby aż w takim stopniu. Na osiedlu drugi beagl jest trochę inny szczeka tak śpiewająco i dotego nie boi się wogule ludzi. AA i jak nauczyć psa na by przychodziłna zawołanie np na ciastko czy coś. pozdro:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Problem 1) - odpowiedziano
Pr. 2) - Pies nie musi być ufny, ważne aby nie był do obcych agresywny...
Ty też jak widzisz obcą osobę, to nie podbiegasz wołając radośnie CZEEEŚĆ!
Do obcego psa którego nie znasz, też lepiej nie biegnij się witać ... ;)
Pr. 3) - SUPER! Pies bez agresji, to ideał Good Citizen Dog ... :cool3:
A jak ci psa dominuje jakiś inny pies, to popędź intruza TY!!
Bo to TY jesteś ALFA i to TY decydujesz czy stado atakuje/ucieka/ nie reaguje :eviltong:
Pies NIE MA SAM decydować kogo pogryźć ...
I nie należy go uczyć agresji!

Link to comment
Share on other sites

Powiem tak [B]czytając twoje pytania widzę że nie znasz rasy, jej cech charakterystycznych , wymagań itp..[/B]
Poczytaj trochę forum na które Cię zaprosiłem to wiele wyjaśni .
Wiesz podstawowa sprawa to beagle szkoli się na smaczki.
Może warto byś zapisał się z psem na pozytywne szkolenie , to by pomogło gdy będziemy wiedzieli o jakim mieście mówimy to chętnie pomożemy .
Dla mnie twój pies ma jakieś problemy warto by spotkać się z behawiorystą napewno doradzi coś co pozwoli bigielkowi być bigielkiem czyli psem z temperamentem i charyzmą

Link to comment
Share on other sites

ok dzieki wszystkim podnieśliście mie na duchu. :diabloti: Tomo2 troszkę tam czytałem ale na forum się zarejstruję zaraz i tam będę pisał o Beaglach. Według mnie temat wyczerpany do końca i myślę że do zamknięcia ale to już moderator będzie wiedzieć co zrobić.:cool3:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...