Jump to content
Dogomania

Mieszanka jakich ras?


Amba2

Recommended Posts

Pies podobno to mieszanka pitt bulla z wilczurem ale znalazly sie tez osoby co twierdzą że to amstaff. Postaram sie dodac fotke.
[url]http://img518.imageshack.us/img518/9536/obraz034j.jpg[/url]
[url]http://img191.imageshack.us/img191/5554/obraz039p.jpg[/url]
[url]http://img440.imageshack.us/img440/6953/obraz003u.jpg[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Amba2']Właściciel tak mówił, pod względem sierści (szyja, grzbiet i ogon)zgodziłabym się na tego wilczura, co do reszty nie mam pojęcia. Z pyska podobny do amstaffa bardziej niz do pitt bulla.[/quote]

z rozpoznianie psa nie papierowego czy to ast czy pit bull to nawet znawcy maja problem :D jestem ciekawa jak to rozpoznałaś ? :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Katia94']nie rozumiem po co wam wiedzieć czego mieszańcem są wasze psy. Nie wystarczy że po prostu są o.O ? Nie w każdym kundelku można sie dopatrzeć rasy.[/quote]

No jak to po co, żeby można było mówić znajomym, że to nie kundel tylko mieszaniec np. Yorka :evil_lol::diabloti:

Link to comment
Share on other sites

śmiem się wtrącić,że nie zawsze o to może chodzić;) czasem po prostu łatwiej by było rozumieć psa, wiedzieć co i jak z nim robić, kiedy się mniej więcje wie 'obok czego to stało' ;) po takim przysłowiowym 'wilczurze schroniskowym' widać ,że to takie ONko podobne, owczarkowate, niektóre kundle są tak oryginalne,że nic nie przypominają(np. moja), a gdyby chociaż jakiś typ udało się określić, to naprawdę ułatwia życie i pracę z psem... inaczej się żyje z owczarkiem, inaczej z gończym- uogólniając oczywiście:razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Arietis']śmiem się wtrącić,że nie zawsze o to może chodzić;) czasem po prostu łatwiej by było rozumieć psa, wiedzieć co i jak z nim robić, kiedy się mniej więcje wie 'obok czego to stało' ;) po takim przysłowiowym 'wilczurze schroniskowym' widać ,że to takie ONko podobne, owczarkowate, niektóre kundle są tak oryginalne,że nic nie przypominają(np. moja), a gdyby chociaż jakiś typ udało się określić, to naprawdę ułatwia życie i pracę z psem... inaczej się żyje z owczarkiem, inaczej z gończym- uogólniając oczywiście:razz:[/quote]



W pełni się zgadzam bo faktycznie wiedząc jaką mieszankę mamy łatwiej jest pracować z psiakiem. Mój na przykład jest łagodny i taki przytulanek jak podobno wilczury a jednocześnie strasznie terytorialny i uparty ( czasami żeby usiadł tracę nerwy :angryy: )

Link to comment
Share on other sites

Chcę dodać że doskonale zna komendę siad i inne ale udaje głupa i patrzy się na mnie jak na idiotkę :angryy: i dopiero jak się pojawi jakiś smakołyk to komenda zrobiona perfekcyjnie :evil_lol:. Ech! Nawet czasami zlewa jak się go woła po imieniu i udaje że nie słyszy :shake: Ale mi się trafił charakterek :shake: ale i tak go kocham :loveu:

Link to comment
Share on other sites

To prawda po genach psa można dużo wywnioskować i rozwiązać sporo problemów nie tylko wychowawczych ale też zdrowotnych np.owczarki często chorują na stawy nie powinny leżeć na betonie a np. yorki mają problemy z rozrodem dlatego warto szukać genów rasowców u swoich mieszańców i ułatwić sobie życie;)A Ci co poprostu chcą się pochwalić znajomym(bo nie wątpie że tacy są) chyba nie do końca przemyśleli kupno psa

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...