Jump to content
Dogomania

Spis fundacji!!!


esthom

Recommended Posts

widzisz... z ONkami jest problem :-( niestety w Polsce większość hodowli zeszła na psy, ale jeśli udałoby Ci się odnaleźć taką w której stawia się na psychikę, a jej podopieczni często są wykorzystywani w pracy z człowiekiem to łap się za ONka. naprawdę praca z rasą którą się kocha sprawia ogromną satysfakcję dlatego warto poszukać odpowiedniej hodowli. a zawsze jeśli nie w polsce to za granicą np. w Rosji :razz:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 84
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='KasiaR']Czy ktoś z dogomaniaków jest wolontariuszem w fundacji Przyjaciel?[/quote]


Witam wszystkich dogomaniaków ( a ściślej dogoterapeutomaniaków:lol: ), od dawna byłam biernym czytelnikiem waszych postów ale wywołana do tablicy postanowiłam się ujawnić:multi:
KasiuR jeśli masz jakieś pytania - służę :p

Link to comment
Share on other sites

Cieszę się, że się ujawniłaś Wiolu ;) Widzisz jestem po rozmowie listownej i telefonicznej z Panią K. Mierzejewską, mam nadzieję od września pracować w fundacji jako wolontariusz. Pomyślałam, że byłoby bardzo miło, gdyby ktoś z dogomaniaków okazał się wolontariuszem tejże fundacji i mogłabym z nim porozmawiać o różnych rzeczach, dotyczących działalności fundacji i pracy wolontariuszy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KasiaR']WiBa mam nadzieję, że Twoje nastawienie do rozmowy ze mną to tak naprawdę :multi: a nie :p[/quote]

Buźka wydała mi się sympatyczna, oczywiście Kasiu służę pomocą, wiec jeśli masz jakieś pytania dotyczące pracy w fundacji to pytaj
pozdr

Link to comment
Share on other sites

Hej WiBa :p przeglądasz forum rano więc może dziś uda się nam porozmawiać.
Jeżeli możesz napisz w jaki sposób fundacja przygotowuje do pracy, czy na początku wolontariusz przechodzi szkolenia, jak one wyglądaja, ile trwają, czy są płatne. Jak przygotowywany do pracy jest pies.

Link to comment
Share on other sites

KasiuR
wolonatriusze w Przyjacielu to przede wszystkim osoby z wykształceniem uprawniającym do pracy z dziećmi, co pozwala im na prowadzenie zajęć na poziomie jakim wymagają tego dzieci oraz dostosowywać ćwiczenia i zabawy do potrzeb dzieci, nowe osoby nie przechodzą jakiegoś dodatkowego szkolenia, ale jeżdżą na zajęcia i obserwują stopniowo się w nie włączają, taka osoba sama podejmuje decyzję kiedy czuję się na siłach poprowadzić grupę , na początku oczywiście pod okiem kogoś bardziej doświadczonego
szkolenia i warsztaty fundacja oferuje głownie dla osób spoza fundacji, jednak jeśli wolontariusze chcą uczestniczą w nich bezpłatnie
psy są pod stałą opieką tresera, który szkoli je na zajęciach indywidulanych i grupowych
KasiuR jeśli masz jakieś dodatkowe pytania lub chcesz poznać więcej szczegółów to bardzo chętnie odpowiem, ale myślę, że lepiej będzie gdy będziemy w tej sprawie konatktować się mailowo nie przez forum, nie sądzę aby jakieś szczegóły typu o której gdzie są zajęcia interesowały forumowiczów
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...

[quote name='a_faber']jeszcze my, jeszcze my:)
[URL="http://www.pies-dla-stasia.prv.pl"]www.pies-dla-stasia.prv.pl[/URL]
strona wciąż w budowie ale juz jest!
pozdrawiam[/quote]

Fundacja działająca w Zduńskiej Woli (byłe woj. sieradzkie) "Ami" [url]www.ami.org.pl[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

chciałam nadmienić iż nie dokońca prawda z tą czeneką jak sie wszyscy czepiają!kurs obecnie jest prowadzony na bardzo wysokim poziomie a jak ma sie jakies"ale" to trza mówić odrazu jak my wszyscy teraz za nie na końcu żale wypłakiwac dopiero!po drugie co to za głupota z uciekaniem dzieci niepełnosprawnych z lekckcji-hihihih to bzdura dzieci na zajęciach dogo dostają jednego z psów dogo i opiekuna i ida w ramach tej lekcji an spacer na..korytarz-nie wiem czy rozpuiszca ktoś ploty ale opanujcie się!owszem sa pewne niedociagniecia ze strony Pani Marii ale to jedna osoba a nie Fundacja-kupa innych ludzi rozbi wiele a i ona sama organizjune wiele impres dla dzieci itp.-któa inna fundacja robi badania o dogo? co do malamutów to wązne jest wychowanie i znam wiele lebladorów nie nadających sie do nieczego z dogo związam i malamutów nadajacyhc-wychowanie to podstawa -poprostu trzeba sie postarać!a jak sie ma swoje zdanie i je mówi to w tej fundacji wiele można zrobić dla innych dobrego tylko trzeba chcieć a nie tylko narzekać!

Link to comment
Share on other sites

Dopiero teraz przebrnęłam przez ten temat i mam kilka uwag. Na Śląsku (tym górnym) jest fundacja "Prestor" zajmuje się dogoterapią i szkoleniem psów serwisowych. Działa chyba dłużej od Alterii. Siedzibę ma w Katowicach. Prowadzi kursy. Druga sprawa - rottweiler, wbrew pozorom dobrze nadaje się do dogoterapii, ale tak samo jak malamut musi miec odpowiednie wychowanie i ogładę. No i oczywiście musi to być odpowiednio wybrany szczeniak a nie pierwszy lepszy z miotu, ale to w zasadzie dotyczy każdej rasy. Zapewne wywołam tutaj wojnę na temat dogoterapeuty "ludożercy". Rottweiler ma wysoki próg pobudliwości bólowej, co jest ważne w pracy z dziećmi niepełnosprawnymi. Niestety wiem co mówię, ponieważ mam wątpliwą przyjemność brać codziennie udział w zajęciach terapeutycznych z własnym dzieckiem (w tym dogoterapia). Rottweilera boją się opiekunowie, a nie samo dziecko i to jest czasami kwestia nie do przejścia. Oczywiście mówię tutaj o psach rasowych, których rodzice mieli sprawdzoną psychikę od pokoleń. W Stanach rottki są wykorzystywane w tej dziedzinie, jak i wielu innch o których nawet nie śniło się polskim przewodnikom.

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

Dzieci i ludzie boja sie duzych czarnych psow - nawet czarny labek jest inaczej postrzegany niz biszkoptowy.
Goldeny maja przewage miekkiego futerka do glaskania. Malamut - wrazenie usmiechnietego pyska. To w kwestii pierwszego wrazenia.

A najlepszy jest pies - niezaleznie od rasy - taki, ktory ma wrodzone silne predyspozycje do aportowania, olbrzymia chec wspolpracy z czlowiekiem, latwosc nawiazywania nowych kontaktow, latwosc szkolenia i wybitne zachowania socjalne, zero nieufnosci wobec ludzi. Wysoki prog odczuwania bolu oczywiscie tez jest szalenie wazny.

To juz wynika z wrodzonych predyspozycji szczeniaka, popartych prawidlowych wychowaniem jeszcze u hodowcy. Ale w Polsce nie testuje sie jak na razie hodowlanych psow na chec wspolpracy. Szkoda.

Zofia

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam sie z Zofią co do badań predyspozycji szceniąt ale musze z dumą oznajmić zę ja przetestowałam na włsną rękę szczeniurki i wybrałam;) tylko źle wypadł próg bólu bo niski dosć ale miała wtedy 5 tyg więc jej daruje!najwżniejsze i tak wychowanie;) ale tu ukłon do mojej Ilonki, to dowód na to, że nawet Grzywacz Chiński może być super dogoterapeuta-pozdrawiam Toffika;)

Link to comment
Share on other sites

:lol: dzięki mortikia,bardzo się ciesze z tego co napisałaś.Ja trzymam kciuki za ciebie i Skaye,będę pomagać;) Zgadzam się z wami.
Jednak w jednej rzeczy o której piszą tu niektórzy nie mogę się zgodzić-dotyczącej CZENEKI.
Może i jest ciężko dogadać się z p.Marią ale dla chcącego nic trudnego. Każy ma fizia na jakimś punkcie a ona na punkcie malamutów a mimo to przyjęła mnie z moim Toffikiem i nie olała tj inne fundacje np.jedna zadzwoniła po prawoe pół roku a w innych słyszałam,że takiej rasy to nie bo oni preferują tylko labki,goldenyi spaniele,ewentualnie samoyedy-to jest dopiero dyskryminacja:angryy: .Kurs w tym roku jest na bardzo wysokim poziomie i bez zastrzeżeń!!!
A poza tym nie ma ludzi których wszyscy by lubili,nie ma ideałów.
Pozdrawiamy z Toffikiem Mortikie i Skaye.buziaczki:kiss_2:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Mam pytanie czy ktoś coś wie na temat stowarzyszenia: Stowarzyszenie Znaczny Stopień Integracji w Krakowie? Szukam na ich temat informacji gdzieś poza ich stroną, może ktoś współpracuje z tą organizacją lub wie coś na temat szkoleń przezeń organizowanych. Będę wdzięczna za wiadomości. :multi:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 4 weeks later...
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...