Jump to content
Dogomania

Wyniki - enzymy wątrobowe :(


eduso

Recommended Posts

Witam,
byłam dzisiaj z moim psem na profilaktycznym badaniu krwi (morfologia + biochemia). Ostatnie badanie miał robione w grudniu ubiegłego roku i wyniki miał OK (podam tylko te wątrobowe):
mocznik 24,1 mg/dl
ALAT 27,9 IU/l
glukoza 108 mg/dl

A dzisiaj (tj. 2 lipca 09r.):
[COLOR=red]ALAT 332 U/l ![/COLOR]
[COLOR=black]GOT 54 U/l[/COLOR]
[COLOR=black]ALP 89.8 U/l[/COLOR]
mocznik 39,5 mg/dl
glukoza 108
kreatynina 0,913 mg/dl

Co o tym sądzicie ?
W tak krótkim czasie tak mocno podwyższył się ALAT :( :shake:
Jak uważacie - czy to wynik jakiegos zatrucia ? ok. 2-3 tygodniu temu mój pies dostał się na działkę sąsiada i pózniej miał rozwolnienie - moze jakies paskudztwo zjadł ?Ale zeby az tak mocno podskoczyly te enzymy ?
Od zawsze enzymy wątrobowe miał w normie (ALAT średnio na poziomie 20-35), a teraz taka niespodzianka :( Badania ma robione regularnie, bo kontroluje mu trzustke (kilka lat temu mial mocne zapalenie) - dodam, ze trzustka /amylaza/ też wyszła dzisiaj OK, bo 480 jednostek.
Dostał Zentonil 200 - 2 tabletki dziennie na raz na godzinę przed jedzeniem (pies waży 28 kg). Po 30 tabletkach mamy przyjsc na ponowne badanie krwi.
AHa, jak myslicie - dzisiaj mial robione też szczepienie na wscieklizne - czy moge mu od razu dzisiaj zaczac podawac ten Zentonil czy lepiej poczekac z 1-2 dni (zapomnialam zapytac) ?

A, przypomniało mi się jeszcze, że 4 lata temu miał b. wysoki poziom bilirubiny - 7,61 mg/dl (ALAT był wtedy w normie) , ale dostał lekarstwo (nie pamietam nazwy...)i po 17 dniach jej poziom spadł do 0,576 mg/dl. A ostatni raz miał badaną bilirubinę w maju 2007 r. i też było wszystko OK. Szkoda, że teraz nie zrobiliśmy bilirubiny - może to można jakoś ze sobą powiązac... ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...