Jump to content
Dogomania

Field spaniel


napciaa

Recommended Posts

[quote name='nietoperz21'] bo tak naprawde dla was jest wazy papierek a nei zwierze z tego co widze, po co pozwolic rozmnazac sie psu skoro jest bez papierka bezuzyteczny albo nie przynosi dochodu, dla mnei to jest przyjaciel, jest zgodny z wzorcem field spaniela wiec jest fieldem a nie kundlem, mnie tak naprawde niewiele obchodzi rodowod ale rasa a tego sie nie da ukryc jesli sa wszystkie cechy rasy=rasa, to jest opinia czlowieka myslacego a nie kierowanego papierkami i przepisami, muslcie jak chcecie obyscie tylko przez to nie stali sie pseudoludzmi[/quote]
To jest typowa opinia człowieka NIE mającego pojęcia czym i po co jest PRAWDZIWA hodowla psów rasowych.
Rzecz w tym,że jak już [B]asia_pie[/B] napisała - dochód przynoszą psy rozmnażane bez żadnej kontroli,bo pseudohodowcy nie ponoszą żadnych kosztów i żadnej odpowiedzialności za powołane na świat szczenięta. Ale Ty tego nie rozumiesz - zapatrzony w swojego "fielda",którego koniecznie chcesz rozmnożyć...pytanie tylko - PO CO ???:shake:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 162
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie jestem hodowca i nie pretenduje do tego, chce rozmnozyc psa bo jest swietny pod wzgledem charakteru, psa kupilem od czlowieka, ktory zadbal o odrobaczenia itp. nie od pseudohodowcy, ktory dopuszcza suczke przy kazdej cieczce i zbiera jak nawiecej kasy na szczeniakach, bylem u niego widzialem psy, widzialem matke, to byli ludzie, ktorzy naprawde kochali te psy. Rozmnazanie przedewszystkim jest dla zdrowia psa, mielismy mastiffa, suczke, odebrana takiemu wlasnie pseudohodowcy, ktory ja katowal, zdechla z dnia na dzien bez wiekszych objawow choroby, weterynarz stwierdzil, ze najprawdopodobniej przyczyna bylo brak miotu i urojona ciaza,wiec to chyab jednak jest dla zdrowia psa. KOchamy nasze psy i staramy sie dla nich jak najlepiej, mamy jeszcze latlerka, dwa lata temu odeszla wiekowa maja-owczarek nizinny jeden z najmodrzejszych psow jakie znalem a zarazem przyjaciel z dziecinstwa.cockermanka- kocham swojego psa wiec jestem w niego zapatrzony, nie znasz tego uczucia??Jesli nie to bardzo niedobrze

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nietoperz21']Nie jestem hodowca i nie pretenduje do tego, chce rozmnozyc psa bo jest swietny pod wzgledem charakteru, [/quote]
To nie jest powód,żeby powoływać na świat nierasowe szczenięta.
[quote name='nietoperz21']psa kupilem od czlowieka, ktory zadbal o odrobaczenia itp. nie od pseudohodowcy, ktory dopuszcza suczke przy kazdej cieczce i zbiera jak nawiecej kasy na szczeniakach, bylem u niego widzialem psy, widzialem matke, to byli ludzie, ktorzy naprawde kochali te psy. [/quote]
Pseudohodowca to także ten,kto produkuje szczenięta bez papierów - niezależnie od tego,ile miotów wypuścił...
[quote name='nietoperz21']Rozmnazanie przedewszystkim jest dla zdrowia psa, mielismy mastiffa, suczke, odebrana takiemu wlasnie pseudohodowcy, ktory ja katowal, zdechla z dnia na dzien bez wiekszych objawow choroby, weterynarz stwierdzil, ze najprawdopodobniej przyczyna bylo brak miotu i urojona ciaza,wiec to chyab jednak jest dla zdrowia psa. [/quote]
Rozmnażanie NIE jest dla zdrowia psa (ani suki) - to stare mity i przesądy - niestety sa jeszcze weci hołdujący tym mitom,ale nie ma to NIC wspólnego z dobrem zwierząt...
Opowiadanie,że przyczyną śmierci suki był brak miotu zasługuje na tytuł bzdury miesiąca...
[quote name='nietoperz21']KOchamy nasze psy i staramy sie dla nich jak najlepiej, mamy jeszcze latlerka, dwa lata temu odeszla wiekowa maja-owczarek nizinny jeden z najmodrzejszych psow jakie znalem a zarazem przyjaciel z dziecinstwa.cockermanka- kocham swojego psa wiec jestem w niego zapatrzony, nie znasz tego uczucia??Jesli nie to bardzo niedobrze[/quote]
Ja też jestem zakochana i zapatrzona w moje psy,ale czy to znaczy,że muszę je wszystkie rozmnażać???

Link to comment
Share on other sites

Wiesz co, Twój wet ma poglądy z XIX wieku chyba, że takie bzdury opowiada. :shake: Zupełnie jak ten facet, który przetapiał psy na smalec, bo psi smalec działa podobno leczniczo. Albo że psy z ciemnym podniebieniem są agresywne. Albo że dobermany są agresywne, bo im czaszka na mózg uciska. Wszystkie te teorie to kompletne bzdury, mity powtarzane bezmyślnie.
Twoja sunia najprawdopodobniej zachorowała na ropomacicze, ciąża wcale nie zapobiega tej chorobie ani ciążom urojonym, jedynym rozwiązaniem jest sterylizacja.
Udowodniono, że sunie wcześnie wysterylizowane żyją 2-3 lata dłużej niż niewysterylizowane.
Może nie wiesz, bo jesteś facetem, ale ciąża jest dużym obciążeniem dla organizmu.
Poza tym, warto się dowiedziec, co w ogóle znaczy słowo "hodowla", a sam zrozumiesz, że pan, od którego kupiłeś pieska jest pseudohodowcą mimo iż kocha swoje psy.
[URL]http://pl.wikipedia.org/wiki/Hodowla[/URL]
Radzę również przeczytac ten post:
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showpost.php?p=5321891&postcount=83[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nietoperz21']... mamy jeszcze latlerka... [/quote]

Ratlerka jak już się o szczegóły czepiamy... :diabloti:

Kto Ci takich bzdur naopowiadał!!! Jezus Maria! Współczuję już tym szczeniakom, które będą po Twoim "fieldzie" i ich potomkom, które jeśli nie trafią do dobrego domu, to skończą w schronisku...

Człowieku, Ty się zastanów co robisz! Skoro tyle ludzi tu mówi Tobie, że źle robisz , to chyba coś w tym jest! Ja rozumiem, że każdy mam swoją politykę wychowania psa, ale na miłość boską, nie rozmnażaj swojego psa, kiedy ma papierów, bo tylko skrzywdzisz jego potomstwo. A teraz jeszcze ludzie albo biora psiaki ze schroniska, albo kupują u chodowcy psa z rodowodem, także pozostaje Ci tylko rozdanie psów rodzinie i dobrym znajomym... :/ Porażka...

Link to comment
Share on other sites

[quote]Jak na razie są duże trudności z wychowaniem, bo wcale nei reaguje [/quote]
[quote] jest swietny pod wzgledem charakteru [/quote]

Coś się tu chyba ze sobą kłóci :roll:

Słuchaj. Pomyśl sobie przez chwilę że Twój pies to field spaniel. Ok. A teraz pomyśl o nim jako o kundelku. Czy coś się zmieniło? Twój pies nadal będzie wyglądać tak samo, czuć tak samo, kochać Cię tak samo. Dla psa NIE JEST ważne jak go właściciel nazywa. Chyba że za nazywaniem idzie w parze traktowanie, tzn. pies rasowy - luksus, kundelek - buda i na łańcuchu. Czy chcesz się dowartościować tym, że Twój pies jest rasowy? Mówić sąsiadom i znajomym, że masz psa rzadkiej rasy? Czy to się liczy naprawdę? Pomyślmy racjonalnie. Czyż dla psa nie liczy się miłość, a nie metryczka, jak sam napisałeś? Mnóstwo opinii się u Ciebie kłóci.
Co do rozmnożenia psa. Jak napisałeś, kupiłeś go na giełdzie, prawda? A mianowicie, skąd wiesz, czy nie ma jakiś chorób dziedzicznych, które będzie przekazywał na potomstwo? Rozumiem, że jest dla Ciebie śliczny piękny i cudowny, i że chciałbyś go mieć w wielu "kopiach", ale te "kopie" mogą już nie być takie śliczne piękne i cudowne jak on, bo mogą być chore. Znasz jego przodków? Nie. I na tym sprawa się zamyka - to byłoby PSUCIE tej 'rasy', które mogłoby wprowadzić do genów mnóstwo różnych świństw typu PRA i tak dalej... Pozatym spytaj się np. cockermanki ile roboty jest przy szczeniakach :p
Broń Boże nie 'naskakuję' na Twojego psa. Kochaj go takim jakim jest, on będzie wdzięczny jeśli czas który tracisz na przekonywaniu innych co do jego rasowości przeznaczysz na spacer... Przecież jak sam napisałeś, METRYKA (czyli rasowość : rasowy=rodowodowy) się nie liczy!
Nawiasem mówiąc - ja też mam psa NIERASOWEGO, chociaż ma RODOWÓD. Już pewnie myślisz, że mogę go podpinać pod rasę i rozmnażać, i zarabiać, och! Ale wcale nie myślę o jej dopuszczeniu, ponieważ jest to rodowód innej organizacji kynologicznej (Polskiego Klubu Psa Rasowego) a tam nie zawsze wszystko działa jak należy. A Dora nie wygląda do końca jak cocker spaniel, więc dlaczego rozmnażając ją miałabym PSUĆ moją ukochaną rasę? Też się kiedyś upierałam przy jej rasowości ale czy po uznaniu jej jako kundla zmieniła się? NIE!!! A wręcz jest wdzięczna, bo jej Pani zamiast siedzieć przy komputerze woli pobawić się piłeczką :evil_lol:
I proszę, nie obrażaj sie i nie odchodź z tego forum. Ja z chęcią kulturalnie porozmawiam. A jeśli możesz, wstaw zdjęcia psiaka. Ja też wstawię zdjęcia mojego, NIERASOWEGO psa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nietoperz21']Rozmnazanie przedewszystkim jest dla zdrowia [/quote]
Będę złośliwa - a Ty też rozmnażasz się 'dla zdrowia' :evil_lol:?

[quote]weterynarz stwierdzil, ze najprawdopodobniej przyczyna bylo brak miotu i urojona ciaza [/quote]Tiaaa, chyba raczej rozmnazanie przy każdej cieczce, skoro była odebrana pseudohodowcy :roll:

[quote]psa kupilem od czlowieka, ktory zadbal[/quote][quote]facet na gieldzie nie wiedzial jakiego psa sprzedaje[/quote]Cóż... :evil_lol:
Ale mi HODOWCA :evil_lol:

[quote]pies pochodzi po rodzicach field spanielach[/quote]Taaa? Skąd wiesz?

[quote]problemy wychowawcze sa z nim dlatego ze jest bardzo wielkim indywidualista i reaguje kiedy chce i trudno jest to jak narazie wykorzenic. Skonczyl wlasnie rok wiec jest jescze czas dla niego.[/quote]Też mam rocznego psa i wiem jak ta sytuacja wygląda :shake: z rocznego psa będzie ciężko cokolwiek wyciągnąć, ale da się. Leć szybko do jakiegoś behawiorysty ;)

[quote]musisz z innych wlascicieli psow robic debili bo tak brzmi Twoja wypowiedz[/quote]Nawzajem :p

[quote] Jesli wlasciciel nie zaplacil skladki [/quote]Nie miał na składkę? To może nie miał też na prawidłowy wychów szczeniąt, nie sądzisz? Odchowanie szczeniąt to koszt rzędu kilku tysięcy złotych!

[quote]A jakby wasz akt urodzenia zaginal to bylibyscie tylko podobni do czlowieka[/quote]Pies pozostaje psem. Ale nie psem danej rasy :cool3:

[quote]podciagnac do danej rasy [/quote]Ale do cholery jasnej PO CO?!?! A wzorce są do oceniania psów na wystawach :p

[quote]a dla mnie to nie papier jest wazny tylko zwierze przedewszystkim[/quote]to dlaczego podciągasz swojego psa pod spaniela ?!

[quote]Myslisz ze ja obchodzi jakas metryczka??[/quote]a myślisz że Twojego psa obchodzi jakaś rasa?!

[quote]Nie jestem hodowca i nie pretenduje do tego, chce rozmnozyc psa[/quote]
Hmm, czy mi się zdaje, czy to jest właśnie hodowla? O przepraszam. PSEUDOhodowla.

[quote]kocham swojego psa wiec jestem w niego zapatrzony, nie znasz tego uczucia??Jesli nie to bardzo niedobrze[/quote]Ja też kocham swojego psa nad życie, ale czy muszę ją od razu rozmnożyć?! Narażać na ropomacicze i inne świństwa?! Żeby dać jej możliwość za przeproszeniem pobzykania się? Personifikacja psów i ich uczuć, boszzz, do czego już doszło :shake:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Jaka kłótnia nam się na forum rozpętała.
Ja mam nierodowodowego spaniela i nie mówię, że jest on psem RASOWYM. Jest psem W TYPIE RASY, chociaż ma wszystkie cechy cocker spaniela angielskiego. I na pewno nie będę go rozmnażać, a przy okazji psuć tą piękną rasę. Jest ona i tak już w nie najlepszej kondycji, na spaniele była [może i nadal jest] moda, jest mnóstwo cockerków nierodowodowych.
Aha. Każdy kto rozmnaża psy nierodowodowe jest pseudohodowcą.

[URL="http://www.rodowod.republika.pl"]www.rodowod.republika.pl[/URL]
[URL="http://www.%3Cfont%20size=%22-1%22%3Erodowodowy.republika.pl%3C/font%3E"]www.[SIZE=-1]rodowodowy.republika.pl[/SIZE][/URL][SIZE=-1]
[URL="http://www.rasowy-rodowodowy.info"]www.rasowy-rodowodowy.info[/URL]
[URL="http://www.stoppseudohodowcom.org"]www.stoppseudohodowcom.org[/URL]

Miłej lektury [B]nietoperzyku :diabloti:


[/B][I]pozdr.
F.
[/I]

[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='Sonia']
[U]Na szczęście jest ich "nieco" wiecej:[/U]
Ainsley - Carmen Prickett (IN)
Arborfield - Karin Cartright (WA)
Berlottan - Mr M Karvala and Mr K Vahekoski in Finland
Borell - Helena Borrell (Sweden)
Calico - Becki Jo Wolkenheim and the Calico Fields (WI)
Cohen - Arlene Cohen and BIS/BISS Am/Can CH Marshfield's Boys' Night Out (WA)
Capriole - Kay Klein and the Capriole Fields (IA)
Chambord - Jeannine Pyles (TX)
Coralmist - Doreen & Malcolm Mowbray (UK)
Diptonia - Carol Gill's Gordons & FS (UK)
Fowkes - Malcolm and Shirley Fowkes (UK)
Goloworez - Sari Nikkanen (Finland)
Gooseberry - Suzanne Ward Fernau (SC)
Henrickson - Eric Hendrickson (Amana, IA)
Kenmare - Agnes Clare (OR)
Köhlström - Maria Köhlström and her Field Spaniels in Sweden
Kingsmead - Alexandra Collard - Powhatan, VA
Lilybud - Riitta Kukkonen's Field Spaniels from Finland
Mandolic - Tarja Karjalainen's Kennel Mandolic Field Spaniels from Finland
Maplesugar - Cheryl Benedict and the Maplesugar Fields
Maydene - Maydene Fields & Gardens (UK)
Mishules - Shula Shipton and the Mishules Fields (UK)
Nadavin - Jill Holgate's Nadavin Field Spaniels in the UK
Norberg - Cia Norberg's Field Spaniels in Sweden
Orr Carol and Jeff Orr (CA)
Periwinkle - Helena Borell - Sweden
Promenade - Jane and Bill Schildman - ESS and Field Spaniels (OH)
Quibble - Merja Saastamoinen from Finland
Rhiwlas - Pamela & Clive Rowlands - Leighton, Welshpool, Powys England
Rinkineva - Riina Rinkineva from Finland
Shirmal - Malcolm and Shirley Fowkes - Northamptonshire, UK
Sandhill Farm - Ed Presnall and Lisa Schaitberger (WI)
Soberhill - Keith & Cherryl Smith, Soberhill English Setters & Field Spaniels - Yorkshire, UK
Springcav - Springcav English Springer Spaniels & Field Spaniels
Watership - Denise LeBlonc-Soderberg's Field Spaniels (Canada)
Winterbourne - Maria Köhlström (Sweden)
Witteringon - David & Diane Harvey (UK)
Wood Duck - Sarah Evans and those Wood Duck Fields (USA)[/quote]

Czy ktoś wie czy może pojawiły się jakieś nowe hodowle Field Spanieli?
Np. w krajach ościennych, bo w Polsce chyba nadal nie ma.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Ja takie hodowle znalazłam (info dla jeszcze zainteresowanych :) :

po polsku:
[url=http://pl.euroanimal.eu/Field_Spaniel]Field Spaniel - Euroanimal[/url]
Szwecja:
[url=http://biphome.spray.se/helena.borell/]Ny sida 1[/url]
[url=http://user.tninet.se/~bab444j/index%20Ryefield.htm]kennel Ryefield[/url]
[url=http://web.telia.com/~u47001717/index%20P.htm]Välkommen till[/url]
[url=http://www.kennelaccounts.se/]Kennel Accounts, uppfödning av Engelsk Springer Spaniel och Field Spaniel[/url]
[url=http://www.maxfield.se/]KENNEL MAXFIELD - field spaniel p

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 2 months later...
  • 5 weeks later...

Właśnie dziś się dowiedziałam, że mój dawny szef ma field spaniela. Ale to taki sam field spaniel, jak pozostałe rasowe psy, które były do kupienia na giełdzie: jamniki syberyjskie, kuk spaniele i pekińczyki miniaturowe :evil_lol::evil_lol::evil_lol:
Ludziska każdy kit łykną, byle móc się pochwalić jakąś rasą, ale handlarze na takim pustym snobizmie żerują i sprzedają rozmnażane na potęgę w króliczych klatkach, stodołach, piwnicach zwykłe "polskie kundelki pospolite" - też rasa :evil_lol:.
Moja kuzynka ma sukę, której jeden z przodków może stał kiedyś koło sznaucera miniaturowego, i walczy jak lwica w obronie tezy, jakoby jej psica była rasową sznaucerką. Nie rozmiem zupełnie takiego zakłamania ludzi - czy kundel jest w czymś gorszy? Czy to wstyd i degradacja społeczna mieć kundla lub psa "w typie"? A jeśli już tak straszliwie zależy komuś na psie RASOWYM, to po kiego czorta lezie i kupuje na giełdzie, zamiast w prawdziwej hodowli?
Jasne, łatwiej kupić na giełdzie jamnika syberyjskiego bez rodowodu, bo czwarty z miotu :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Isiak']Właśnie dziś się dowiedziałam, że mój dawny szef ma field spaniela. Ale to taki sam field spaniel, jak pozostałe rasowe psy, które były do kupienia na giełdzie: jamniki syberyjskie, kuk spaniele i pekińczyki miniaturowe :evil_lol::evil_lol::evil_lol:
Ludziska każdy kit łykną, byle móc się pochwalić jakąś rasą, ale handlarze na takim pustym snobizmie żerują i sprzedają rozmnażane na potęgę w króliczych klatkach, stodołach, piwnicach zwykłe "polskie kundelki pospolite" - też rasa :evil_lol:.
Moja kuzynka ma sukę, której jeden z przodków może stał kiedyś koło sznaucera miniaturowego, i walczy jak lwica w obronie tezy, jakoby jej psica była rasową sznaucerką. Nie rozmiem zupełnie takiego zakłamania ludzi - czy kundel jest w czymś gorszy? Czy to wstyd i degradacja społeczna mieć kundla lub psa "w typie"? A jeśli już tak straszliwie zależy komuś na psie RASOWYM, to po kiego czorta lezie i kupuje na giełdzie, zamiast w prawdziwej hodowli?
Jasne, łatwiej kupić na giełdzie jamnika syberyjskiego bez rodowodu, bo czwarty z miotu :shake:[/quote]
Pewnie kupił pseudocockera czekoladowego, a że to dość rzadkie umaszczenie to rozmnażacz mu wcisnął, że to pies wymierającej rasy field spaniel. :wallbash:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asia & Ginger']Pewnie kupił pseudocockera czekoladowego, a że to dość rzadkie umaszczenie to rozmnażacz mu wcisnął, że to pies wymierającej rasy field spaniel. :wallbash:[/quote]
ciekawa jestem skąd "pseudohodowca" wpadł na taki pomysł i taka rasę :roll:
niewiele osób wie, że w ogóle jest taka rasa...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Tacy cwaniacy to nawet chyba nie zaglądają do albumów z rasami, tylko czytają spis treści i szukają czegoś oryginalnego, no może jeszcze lookną na fotkę, ale to już nie wszyscy. Ja niedawno widziałam ogłoszenie "Sprzedam małe gończe gaskońskie, umaszczenie płowe" - prawie umarłam ze śmiechu, bo gaskońce są niebieskie, mają to w nazwie (Petit [B]Bleu[/B]...)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Saskja'] "Sprzedam małe gończe gaskońskie, umaszczenie płowe" - prawie umarłam ze śmiechu, bo gaskońce są niebieskie, mają to w nazwie (Petit [B]Bleu[/B]...)[/quote]
:evil_lol::evil_lol::evil_lol:
Pamiętam, jak kiedyś na wystawie w Poznaniu po raz pierwszy w życiu zobaczyłam "na żywo" duże gaskońskie... zakochałam się :loveu:

Link to comment
Share on other sites

No ja też się zakochałam :loveu: (do tego stopnia, że sobie taką kłapouchę niebieską zdobyłam), akurat w tych mniejszych, bo w zasadzie jedyna różnica (poza wielkością) jest taka, że nie mają tych spojówek na wierzchu, a poza tym - niemal identyczne, i wcale wbrew nazwie nie małe, tylko średnie :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...