Jump to content
Dogomania

Field spaniel


napciaa

Recommended Posts

  • Replies 162
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tyle co znalazłem o rasie:


[quote]FIELD SPANIEL

FCI: 123 Grupa: VIII.2
Aportery, płochacze i psy dowodne. Płochacze.
Kraj pochodzenia: Wielka Brytania
Popularność (w Polsce): Rasa unikalna
Wysokość w kłębie (cm):
Wyjaśnij 43 do 46
Masa ciała (kg): 19 do 23
Może mieszkać w: Duże mieszkanie, lub dom
Gubienie włosa: Niedużo
Wymagane strzyżenie: Sporadycznie
Pies tej rasy powinien być czesany 3 razy w tygodniu, po 40 minut.
Aktywność w domu: Bardzo aktywny
Wymaga codziennie spaceru przez: 60 minut
Przeciętna cena szczenięcia: 3000 złotych
Koszt utrzymania:
Wyjaśnij 180 złotych miesięcznie
Stopien posłuszeństwa: Wysokie
Szybkość uczenia się: Szybko
Stopień dominacji: Uległy
Przy czujności, która jest dobra, obronność psa tej rasy jest niewielka
Przeciętna długość życia (w latach): 12
Czy można pozwolić na zabawę z małymi dziećmi: Raczej tak
[/quote]


swoją drogą, Cocker spaniel ma numer FCI 005 (pisze, bo ja np. dopiero dzis sie o tym dowiedzialem :) )

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 2 weeks later...

Z tego co znalazłm to pisze że jest tylko[size=6][color=red] 5[/color][/size] Hodowli Field spanieli! W tym 4 w USA a 1 W niemczech!

W Niemczech jest hodowla "VOM KLOSTER LORSCH"
niestety nie mają strony tylko meila. Mieszkają w Lorsch.
W Stanach Zjednoczonych są takie hodowle:

[b]"CALICO" [/b]-z Miejscowości Mukwonago, Stan: WI . Mają strone internetowa ale niestety nie działa. Mają meila

[b]KENMARE[/b]- z miejscowości Cornelius stan: Oregon
Też mają tylko meila

[b]RAINBOW CREEK [/b]- z miejscowosci Sedalia, Stan: CO
Niestety nie mają meila ani strony

[b]WICKSFORDS [/b]- z miejcowosci North Kingstown, stan: RI

Niestety nie mają meila ani strony.

Jak ktoś chce moge podac meile tych hodowli :roll: Więcej nie znalazłam. Poszperam jeszcze na stronie klubu.

[url=http://www.naszepsy.pl/rasa_essay.asp?rasa=1607] tutaj znajdziecie duzo informacji o Field Spanielu[/url]

Link to comment
Share on other sites

[url=http://www.amazon.com/exec/obidos/ASIN/0793807700/002-1425988-4472844]książka o Field Spanielu/po angielsku[/url]
[url=http://www.the-kennel-club.org.uk/discoverdogs/gundog/g825.htm]The Kennel Club Breed Standard [/url]
[url=http://clubs.akc.org/fssa/]Field Spaniel Society of America, Inc [/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

ATENA! Gdyby na świecie było 5 (jak piszesz) hodowli Field Spanieli to rasa byłaby na wymarciu!

[u]Na szczęście jest ich "nieco" wiecej:[/u]
Ainsley - Carmen Prickett (IN)
Arborfield - Karin Cartright (WA)
Berlottan - Mr M Karvala and Mr K Vahekoski in Finland
Borell - Helena Borrell (Sweden)
Calico - Becki Jo Wolkenheim and the Calico Fields (WI)
Cohen - Arlene Cohen and BIS/BISS Am/Can CH Marshfield's Boys' Night Out (WA)
Capriole - Kay Klein and the Capriole Fields (IA)
Chambord - Jeannine Pyles (TX)
Coralmist - Doreen & Malcolm Mowbray (UK)
Diptonia - Carol Gill's Gordons & FS (UK)
Fowkes - Malcolm and Shirley Fowkes (UK)
Goloworez - Sari Nikkanen (Finland)
Gooseberry - Suzanne Ward Fernau (SC)
Henrickson - Eric Hendrickson (Amana, IA)
Kenmare - Agnes Clare (OR)
Köhlström - Maria Köhlström and her Field Spaniels in Sweden
Kingsmead - Alexandra Collard - Powhatan, VA
Lilybud - Riitta Kukkonen's Field Spaniels from Finland
Mandolic - Tarja Karjalainen's Kennel Mandolic Field Spaniels from Finland
Maplesugar - Cheryl Benedict and the Maplesugar Fields
Maydene - Maydene Fields & Gardens (UK)
Mishules - Shula Shipton and the Mishules Fields (UK)
Nadavin - Jill Holgate's Nadavin Field Spaniels in the UK
Norberg - Cia Norberg's Field Spaniels in Sweden
Orr Carol and Jeff Orr (CA)
Periwinkle - Helena Borell - Sweden
Promenade - Jane and Bill Schildman - ESS and Field Spaniels (OH)
Quibble - Merja Saastamoinen from Finland
Rhiwlas - Pamela & Clive Rowlands - Leighton, Welshpool, Powys England
Rinkineva - Riina Rinkineva from Finland
Shirmal - Malcolm and Shirley Fowkes - Northamptonshire, UK
Sandhill Farm - Ed Presnall and Lisa Schaitberger (WI)
Soberhill - Keith & Cherryl Smith, Soberhill English Setters & Field Spaniels - Yorkshire, UK
Springcav - Springcav English Springer Spaniels & Field Spaniels
Watership - Denise LeBlonc-Soderberg's Field Spaniels (Canada)
Winterbourne - Maria Köhlström (Sweden)
Witteringon - David & Diane Harvey (UK)
Wood Duck - Sarah Evans and those Wood Duck Fields (USA)
Pozdrawiam,
Sonia

Link to comment
Share on other sites

Ale mi nie choidziło o to ze tyle jest :] Tylko ze tyle znalazłam. Tym bardziej ze jest duzo klubów, a po co kluby bez hodowców i bez miłośników?
Znalałzam tylko tyle, ale moje poszukiwania ciagle trwaja i poprosiłam forumowiczów o jakiekolwiek informacje na ten temat

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

My akurat mamy field spaniela, ksiazkowy okaz, facet na gieldzie nie wiedzial jakiego psa sprzedaje myslac ze to cocker spaniel, jak narazie sa duze trudnosci z wychowaniem bo wcale nei reaguje, no chyba ze mu sie chce, jest madry ale nie posluszny niestety moze beda jakies postepy mam nadzieje,pozatym szukamy dla niego partnerki

Link to comment
Share on other sites

A skad wiesz, że to field spaniel, przecież nie ma rodowodu? :cool3:
Po kolorze poznałaś? ;)
I dlaczego chcesz rozmnażac pieska bez rodowodu, kundelka? Mało jest takich potrzebujących psów/szczeniaków w schroniskach?
Zajrzyj do wątku "Adopcje spanieli" i pomóż jakiemuś znalezc nowy dom, ale nie produkuj nowych :shake:, zabierając potencjalne domy tym psiakom, które już są na tym świecie.
Poza tym ile Twój pies ma lat?
Czy jest tylko niewychowany czy ma może spaczoną psychikę, że jest taki "nieposłuszny"?
I wiedz, że pies nie musi sobie "używac", aby byc szczęśliwym, jak to niestety często myślą właściciele. :-o

Link to comment
Share on other sites

Kolezanko przepraszam Cie bardzo, pies pochodzi po rodzicach field spanielach wiec nie jest jakims kundelkiem, rozmnazanie jest po to zeby utrzymac ta rase przy zyciu bo to naprawde fajny,madry i przyjazny pies,a problemy wychowawcze sa z nim dlatego ze jest bardzo wielkim indywidualista i reaguje kiedy chce i trudno jest to jak narazie wykorzenic. Skonczyl wlasnie rok wiec jest jescze czas dla niego.Widze ze robisz z siebie jakiegos wielkiego psiego guru ale to nie znaczy ze musisz z innych wlascicieli psow robic debili bo tak brzmi Twoja wypowiedz , pozatym jestem facetem a nie kobieta,a tak wogole to Twoj pies pochodzi ze schroniska??Jesli mowisz o tym ze duzo jest w schronisku psow to najpierw sie zastanow czy sama masz swojego psa wlasnie ze schroniska,pozniej pouczaj innych pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Przychylam się do zdania [B]asia_pie[/B] - lepiej zajmij się pomocą spanielom w schroniskach,zamiast myślenia o powoływaniu kolejnych pseudorasowców - nawet jeśli miałyby przypominać według Ciebie fieldy...:diabloti:

Masz psa o nieudokumentowanym pochodzeniu,więc o jakim utrzymaniu rasy mówisz ?? :angryy: Na jakiej podstawie twierdzisz,że Twój pies jest field spanielem ?
Pies rasowy,to pies który ma metrykę ,a nie dlatego,że jego właścicielowi się coś wydaje....:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nietoperz21']Kolezanko przepraszam Cie bardzo, pies pochodzi po rodzicach field spanielach wiec nie jest jakims kundelkiem, rozmnazanie jest po to zeby utrzymac ta rase przy zyciu bo to naprawde fajny,madry i przyjazny pies,a problemy wychowawcze sa z nim dlatego ze jest bardzo wielkim indywidualista i reaguje kiedy chce i trudno jest to jak narazie wykorzenic. Skonczyl wlasnie rok wiec jest jescze czas dla niego.Widze ze robisz z siebie jakiegos wielkiego psiego guru ale to nie znaczy ze musisz z innych wlascicieli psow robic debili bo tak brzmi Twoja wypowiedz , pozatym jestem facetem a nie kobieta,a tak wogole to Twoj pies pochodzi ze schroniska??Jesli mowisz o tym ze duzo jest w schronisku psow to najpierw sie zastanow czy sama masz swojego psa wlasnie ze schroniska,pozniej pouczaj innych pozdrawiam[/quote]
Nie robię z siebie guru, tylko chcę Ci uświadomic, że skoro pies nie ma metryki, to field spanielem nie jest, choby go bardzo przypominał, jest tylko psem w typie field spaniela.
Ja też mam sunię z giełdy niestety, bez rodowodu, bo wtedy nie wiedziałam jeszcze po co te rodowody, ale teraz już wiem i nie upieram się, że mam psa rasowego, mam psa w typie cocker spaniela. I na pewno nie będę jej rozmnażac, bo po co powoływac na świat kolejne pseudocockerki, skoro tyle ich jest w schroniskach. Rozmnażając psy bez rodowodu prawdę mówiąc niszczymy rasę, bo kolejne pokolenia takich psów bedą coraz mniej zgodne ze wzorcem.
I wyobraź sobie, że adoptowałam również cockerka ze schroniska. I to dzięki niemu pomagam szukac nowych domów innym porzuconym spanielom.

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam bardzo a jesli pies utracil rodowod??Jesli wlasciciel nie zaplacil skladki to ten pies ktory rok wczesniej byl rasowcem juz nim nie jest??A jakby wasz akt urodzenia zaginal to bylibyscie tylko podobni do czlowieka??Wzorce ras sa opublikowane po to zeby psa podciagnac do danej rasy wiec to jest field spaniel, zreszta waszytsko jest wymyslone przez ludzi wiec nie mowcie mi czy to jest rasa taka czy sraka moj pies ma wszytskie cechy i wyznaczniki field spaniela wiec jest field spanielem, pozatym jesli pochodzilby z nieoplaconego miotu z chodowli to tez niebylby rasowy pomimo tego ze pochodzilby po chempionach??niedorzeczne

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nietoperz21']Przepraszam bardzo a jesli pies utracil rodowod??Jesli wlasciciel nie zaplacil skladki to ten pies ktory rok wczesniej byl rasowcem juz nim nie jest??A jakby wasz akt urodzenia zaginal to bylibyscie tylko podobni do czlowieka??Wzorce ras sa opublikowane po to zeby psa podciagnac do danej rasy wiec to jest field spaniel, zreszta waszytsko jest wymyslone przez ludzi wiec nie mowcie mi czy to jest rasa taka czy sraka moj pies ma wszytskie cechy i wyznaczniki field spaniela wiec jest field spanielem, pozatym jesli pochodzilby z nieoplaconego miotu z chodowli to tez niebylby rasowy pomimo tego ze pochodzilby po chempionach??niedorzeczne[/quote]
Cockermanka wypowiedz się, bo lepiej się znasz na tych wszystkich przepisach. :cool3:
W każdym razie rzeczywiście podciągasz swojego psa pod field spaniela, skoro nie ma on metryki, bo gdyby ją miał nie trzeba by go było podciągac pod wzorzec.
A czy moja sunia jest psem rasowym, skoro spełnia wszystkie wyznaczniki wzorca cocker spaniela angielskiego, wygląda jak cocker spaniel angielski, zachowuje się jak cocker spaniel angielski, tylko nie ma jednej rzeczy metryczki i nie wiem nic o jej rodzicach?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nietoperz21']Przepraszam bardzo a jesli pies utracil rodowod??Jesli wlasciciel nie zaplacil skladki to ten pies ktory rok wczesniej byl rasowcem juz nim nie jest??[/quote]
Pies NIE traci rodowodu z powodu nieopłacenia składki :evil_lol: Ktoś Ci strasznych bzdur naopowiadał...
jeżeli rodowód z jakichs przyczyn zaginął,to zawsze można się zwrócić do ZG ZKwP o wydanie duplikatu.
[quote name='nietoperz21']Wzorce ras sa opublikowane po to zeby psa podciagnac do danej rasy wiec to jest field spaniel, [/quote]
Wzorce NIE są po to,aby pseudorasowce "podciągać" pod daną rasę.
[quote name='nietoperz21']zreszta waszytsko jest wymyslone przez ludzi wiec nie mowcie mi czy to jest rasa taka czy sraka moj pies ma wszytskie cechy i wyznaczniki field spaniela wiec jest field spanielem,[/quote]
tak,tak..a babcia miała wąsy....:evil_lol:
[quote name='nietoperz21']pozatym jesli pochodzilby z nieoplaconego miotu z chodowli to tez niebylby rasowy pomimo tego ze pochodzilby po chempionach??niedorzeczne[/quote]
Tobie wydaje się niedorzeczne.Nie ma udokumentowanego pochodzenia = NIE jest rasowy.
Niezarejestrowany miot świadczy tylko o tym,że mamy doczynienia z pseudohodowcą ...

Link to comment
Share on other sites

Widze ze dla was wszystko jest pseudo, pseudopsy, pseudohodowcy,a dla mnie to nie papier jest wazny tylko zwierze przedewszystkim, wzorzec jest po to zeby identyfikowac wiec zidentyfikowalem, i gowno mnie obchodza wasze pseudoporady i pseudoochrona prawa psow do domu bo tak naprawde dla was jest wazy papierek a nei zwierze z tego co widze, po co pozwolic rozmnazac sie psu skoro jest bez papierka bezuzyteczny albo nie przynosi dochodu, dla mnei to jest przyjaciel, jest zgodny z wzorcem field spaniela wiec jest fieldem a nie kundlem, mnie tak naprawde niewiele obchodzi rodowod ale rasa a tego sie nie da ukryc jesli sa wszystkie cechy rasy=rasa, to jest opinia czlowieka myslacego a nie kierowanego papierkami i przepisami, muslcie jak chcecie obyscie tylko przez to nie stali sie pseudoludzmi

Link to comment
Share on other sites

asia_pie Twoja sunia jest psem rasy cocker spaniel angielski a nei do tej rasy podobnym skoro sie tak zachowuje i wyglada to chyba logiczne co nie??Myslisz ze ja obchodzi jakas metryczka??Pozatym zweby bylo jasne, nie jestem hodowca, o tym jakiegfo psa mam dowiedzialem sie dopiero po pewnym czasie, szukalismy z zona cockera i znalezlismy Batona naszego(jak zgodnie z clala rodzina twierdzimy fielda)i nic a nic mnie nie obchodzi metka, wyrywanie kasy za szczeniaki itp

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nietoperz21']Widze ze dla was wszystko jest pseudo, pseudopsy, pseudohodowcy,a dla mnie to nie papier jest wazny tylko zwierze przedewszystkim, wzorzec jest po to zeby identyfikowac wiec zidentyfikowalem, i gowno mnie obchodza wasze pseudoporady i pseudoochrona prawa psow do domu bo tak naprawde dla was jest wazy papierek a nei zwierze z tego co widze, po co pozwolic rozmnazac sie psu skoro jest bez papierka bezuzyteczny albo nie przynosi dochodu, dla mnei to jest przyjaciel, jest zgodny z wzorcem field spaniela wiec jest fieldem a nie kundlem, mnie tak naprawde niewiele obchodzi rodowod ale rasa a tego sie nie da ukryc jesli sa wszystkie cechy rasy=rasa, to jest opinia czlowieka myslacego a nie kierowanego papierkami i przepisami, muslcie jak chcecie obyscie tylko przez to nie stali sie pseudoludzmi[/quote]
Gdyby tylko papier był dla nas ważny, to nie pomagalibyśmy psom w schroniskach, bo one prawie zawsze bezpapierowe są. Widze, że nie wiesz tak naprawdę, po co jest rodowód i do czego służy. Dla mnie też liczy się pies, a nie papierek i każdy pies bez względu na rasowosc czy nierasowosc zasługuje na miłosc i szacunek. Jednak dla większości takich ludzi, którzy rozmnażają swoje nierodowodowe psy, wierz mi, liczy się tylko kasa, a nie dobro psa i to właśnie oni zbijaja kasę na szczeniakach, a nie prawdziwi hodowcy. A to dlatego, że nie muszą się trzymac żadnych zasad, rozmnażają ile wlezie, nie szczepią szczeniąt, nie karmią dobą karmą, nie płacą składek, nie płacą za przegląd miotu, za reproduktora, za badania psów w kierunku chorób genetycznych, nie wystawiają swoich psów. To wszystko kosztuje i to sporo, stąd te wyższe ceny psów z rodowodem. Pseudohodowca karmi zazwyczaj byle czym, nie szczepi, nie odrobacza, nie bada, często sprzedaje psy chore lub z poważnymi wadami/chorobami genetycznymi (o czym nie raczy oczywiście wspomniec) i to właśnie on zarabia na szczeniakach sporą kasę, tym bardziej, że pewnie jeszcze rozmnaża sukę przy każdej cieczce.
[quote name='nietoperz21']asia_pie Twoja sunia jest psem rasy cocker spaniel angielski a nei do tej rasy podobnym skoro sie tak zachowuje i wyglada to chyba logiczne co nie??Myslisz ze ja obchodzi jakas metryczka??Pozatym zweby bylo jasne, nie jestem hodowca, o tym jakiegfo psa mam dowiedzialem sie dopiero po pewnym czasie, szukalismy z zona cockera i znalezlismy Batona naszego(jak zgodnie z clala rodzina twierdzimy fielda)i nic a nic mnie nie obchodzi metka, wyrywanie kasy za szczeniaki itp[/quote]
Metryczka ją nie obchodzi i nie obchodzi ją również to jak ją nazwę. Ważne, że ją kocham. :loveu:
Skoro nie jesteś hodowcą, to dlaczego chcesz rozmnażac swojego psa? :roll:
[quote name='nietoperz21']Dlaczego masz wq takim razie napisane galeria cocker spanielki ginger??Przeciez to nei jest ta rasa[/quote]
Mam tak napisane w skrócie i rzeczywiście mówię, że jest cocker spanielką lub psem w typie cocker spaniela (bo tak łatwiej się zorientowac o jakiego psa chodzi), ale nigdy nie mówię, że jest psem rasowym. Jak ktoś chce się czegoś więcej dowiedziec zaglądnie do galerii i się dowie, że sunia nierodowodowa jest.

Może wrzucisz jakąś fotkę swojego psiaka? :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...