Jump to content
Dogomania

Recommended Posts

Witam!
Mam problem z moją pięciomiesięczną sunią-ratlerkiem. Owa psina nauczyła sie wskakiwać na krzesło a z niego na stół i łapczywie zjada wszystko co się na znajduje!! Oczywiście później są tego skutki uboczne. Nie można nic zostawić na biórku czy stole a jeśli już coś stoi to nie można wyjść nawet na chwile z pokoju bo jeśli tylko zauważy ze nikogo nie ma startuje na stół!! Nie wiem co mam zrobić żeby ją tego odzwyczaić:( Pies regularnie dostaje jedzenie w odpowiedniej dla niej ilości więc nie robi tego dlatego ze jest głodna.
Proszę o radę w tej sprawie.

Link to comment
Share on other sites

Przede wszystkim musisz uniemożliwić technicznie sięganie po jedzenie ze stołu poprzez usunięcie czy wsunięcie krzeseł.I powoli szkolić, jest jeszcze bardzo młodziutka i wszystko da się zrobić . Najważniejsze to traktowanie jej jak psa a nie (ze względu na gabaryty maskotkę).Za każdą próbę siegania pokarmów ze stołu karać poprzez odebranie czy niedopuszczenie do zabrania pokarmu poprzez wyrażenie swojej dezaprobaty . Za właściwe zachowanie nagroda podana w innym miejscu nie przy stole a np. przy jej misce, czy lodówce. Nigdy nie podawaj jej nic siedząc przy stole ani pokarmu ze stołu. Mój pie nie kojarzy tego miejsca z jedzeniem, no bardziej podłogę pod stołem ale już zrobiłam i z tym porządek i nikomu już nic "przypadkiem" nie spada.Pies nie zbliża się do nas bardziej niż na 2 m podczas naszego posiłku.

Link to comment
Share on other sites

A. Nie zostawiac nic na stole
lub
B. Przyzwyczaić się ;)

Poza tym wykorzystac fakt, że masz bardzo inteligentnego i zdolnego psa- zacznij z małą ćwiczyć, na razie posłuszeństwo i sztuczki, (łakoma jest, więc na nagródki pewnie pójdzie), a potem może jakies sporty? To naprawde piękny widok, dobrze wychowany "miniaturek" no i z takim psem fajniej się żyje :lol:

Link to comment
Share on other sites

Gratulacje inteligentnego psa :loveu:
Ja mam dwa nowofundlandy które kradną już od wielu lat :diabloti: Po prostu nic nie zostawiam na stole. Ty masz łatwiej, bo Twój piesek musi na coś najpierw wskoczyc. Uniemozliw mu to i będzie po sprawie. I ucz swoją psine komend, bo widać ze to nad wyraz zmyślna psinka ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...