Jump to content
Dogomania

umowa o opieke nad psem


iskra_wroc

Recommended Posts

Witam,

Jestem opiekunką zwierząt od ponad 4 lat, ale zawsze umowy z właścicielami psiaków były słowne. Robiłam wywiad licząc na szczerość. Zazwyczaj właściciele byli na tyle poważnymi i odpowiedzialnymi ludźmi, że przekazywali rzetelne informacje o swoich psach, ale jak wiadomo zawsze są wyjątki. Dowiedziałam się że jako opiekun zwierząt (petsitter) mogę podpisywać umowy, które byłyby jakimś sprawdzianem intencji właścicieli i 'podkładką' prawną dla mnie 'w razie czego'...
Z tym, że nie mogę nigdzie znaleźć wzoru takiej umowy.
Może jest tu ktoś kto opiekuje się zwierzętami podpisując taki dokument?


Z góry bardzo dziękuję

Agnieszka

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Witam

od jutra prawdopodobnie bede zajmowac sie pieskiem, Pani z ogloszenia, mowila cos ze znalazla kiedys suczke, wydaje sie byc w porzadku bo interesowała sie o spacery itp.

Ale jednak boje sie ze moze cos krecici jutro pogadamy na zywo, ale na wszelki wypadek wole miec umowe.

Tylko nie wiem jak ja napisac co powinno byc?

zeby odebrala w danym terminie, zaplaciła, zeby byl wiadomy stan zdrowia psa i szczepienia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marta_Ares']Witam

od jutra prawdopodobnie bede zajmowac sie pieskiem, Pani z ogloszenia, mowila cos ze znalazla kiedys suczke[/quote]

Nie bardzo rozumiem, czy masz zająć się psem w czasie wyjazdu pani na wakacje, czyli na czas określony? czy pani znalazła suczkę i chce ją komuś przekazać? Jeśli na czas określony to musisz mieć numer jej wet-a, karmę , legowisko,no i określić wielkość zapłaty i ewentualnie jakąś kwotę do zwrotu na wypadek choroby(potwierdzonej rachunkami z lecznicy).Tak na wypadek gdybyś nie miała gotówki w razie potrzeby.Oczywiście termin odbioru psa , środki do pielęgnacji(szczotka itp). Porozmawiać o przyzwyczajeniach psa, ilości spacerów .

Link to comment
Share on other sites

Zadzwonilam z ogłoszenia, pani potrzebuje opieki nad psem na 2 tygodnie podobno.
Mowila ze jedzenie zapewnia, podobno jest to jamnik miniaturowy, troszke bojazliwa suczka, została znaleziona (ale nie wiem kiedy:roll:)

Nie jestem pewna czy trafi akurat do mnie bo Pani ma jeszcze jedną chetna osobe. Koszty juz sa niby ustalone, reszta mialabyc jutro jakbysmy sie spotkali po odbior psa.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Czytałam gdzieś, że jakaś firma proponująca usługi petsittera podpisuje najpierw umowę, a może ktoś z was ma kontakt z taką firmą i mógłby "pożyczyć" umowę, zeskanować i wstawić na forum :lol: była bym dozgonnie wdzięczna ;)

Link to comment
Share on other sites

Ogromne dzięki :multi: Trochę przestraszyłam się jak przeczytałam wątek o tym jak właścicielka nie tyle oszukała tymczasową opiekunkę co nie dopowiedziała parę istotnych faktów. ;) Umowę trochę zmodyfikuję na własne potrzeby i będę pewniejsza jeśli chodzi o przyjmowanie takich zleceń :multi: a myślę, że klient też mile się zaskoczy widząc, że postępuję bardziej profesjonalnie :lol: Jeszcze raz wielkie dzięki :multi:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 5 months later...
  • 2 weeks later...

Ja też zajmuję się psami i zaczęłam spisywać umowę, by wszystko było jasne dla obu stron.

Wymyśliłam ją sama, zawsze jest miejsce na dodatkowe uwagi, które możemy zawrzeć, ale zwykle właściciele poprzestają na tym, co zawarłam w umowie.

Są w niej dane właściciela psa, dane moje, dane psa, informacje o chorobach, lekach które przyjmuje pies, informacje co do ceny pobytu, sposobie płatności, terminie pobytu, co stanie się w momencie nieodebrania psa przez właściciela, sposobu dowozu-odbioru psa, jest oświadczenie właściciela o tym, że pies jest zaszczepiony p/wściekliźnie, obowiązkach moich i obowiązkach właścicieli, kto ponosi koszty pobytu i leczenia weterynaryjnego w nagłym wypadku, ważna jest też kwestia odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez psa wobec osób trzecich.
Myślę, że mogę i powinnam ją jeszcze nieco zmodyfikować.

Natomiast jeśli to już jest któraś wizyta u mnie psa i właściciele dosłownie "podrzucają" mi psiaka, to czasami nie ma czasu na dokumenty, ale obowiązuje to, co wcześniej ustalaliśmy na piśmie.

A jakie Wy macie doświadczenia?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Doświadczenia? Osobiście nie miałam wielu klientów, bo mieszkam w małym mieście, ale jak już trafiłam na takich ludzi to byli to ludzie odpowiedzialni, trochę zakręceni i na maxa kochający swoich pupili, dlatego jesli dawali mi swojego psa wiedziałam, że mi ufają, a ja mogłam ufać im. Umów nie było. Teraz muszę sama taką napisac bo tą którą dostałam za pośrednictwem tego wątku gdzieś posiałam. Jednak radzę wszystkim podpisywać takie umowy! Różni ludzie na tym świecie żyją :roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...