Jump to content
Dogomania

Co jest lepsze dla psa długowłosego


Hawanka

Recommended Posts

[FONT=Trebuchet MS][B][I][COLOR=indigo]Witam mam kolejne zapytanie Co jest lepsze dla psa długowłosego obroża czy szelki byłam dzisiaj na spacerze i jedna osoba która mam Maltańczyka doradziła mi ze szelki sa lepsze że[/COLOR] [COLOR=purple]SIERŚĆ NIE BEDZIE SIE FILCOWAŁA czy to prawda ??[/COLOR] [COLOR=indigo]Ja mam obroże welurową czerwoną z brokatem z Dingo .I koło szyji nie jest ciekawie choć czesze go codziennie :roll:[/COLOR][/I][/B][/FONT]
[B][I][FONT=Trebuchet MS][COLOR=#4b0082]Jak to naprawde jest ?????????? :???:[/COLOR][/FONT][/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

ojej pierwszy raz slysze ,zeby noszenie obrozy czy szelek wplywalo na sfilcowanie wlosow:crazyeye:Nic u moich psow od wielu lat posiadania nie zauwazylam.Moja suczka ma sklonnosci do filcownaia sie wlosow ,a nie nosi ani obrozy ani szelek.

Link to comment
Share on other sites

Znam psa, goldenka który w obroży chodzi non stop , chodzi i śpi słowem właściciel nie zdejmuje mu jej wcale. U tego pieska wyraźnie widać,że na szyi sierść jest wytarta...śmiesznie wygląda z gołą nieowłosioną szyją-ale to skrajność. Podejrzewam,że gdyby to były szelki -noszone non stop- efekt byłby podobny.Wniosek z tego taki,że czy obroża czy szelki noszone zbyt długo wpływają na jakość włosa w miejscach przylegania do skóry(filc mimo wszystko ociera się o sierść) Psom długowłosym mającym tzw. kryzy polecane są obróżki półokrągłe ze skóry (bez filcu, zszywane, z jednym szwem) Nie wiem jak wyglądałby Twój psiak w takiej obroży ale gwarantuję że jest "skuteczna" czyli nie wyrywa sierści , nie wyciera i przede wszystkim nie filcuje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Atrisko']Znam psa, goldenka który w obroży chodzi non stop , chodzi i śpi słowem właściciel nie zdejmuje mu jej wcale. U tego pieska wyraźnie widać,że na szyi sierść jest wytarta...śmiesznie wygląda z gołą nieowłosioną szyją-ale to skrajność. Podejrzewam,że gdyby to były szelki -noszone non stop- efekt byłby podobny.Wniosek z tego taki,że czy obroża czy szelki noszone zbyt długo wpływają na jakość włosa w miejscach przylegania do skóry(filc mimo wszystko ociera się o sierść) Psom długowłosym mającym tzw. kryzy polecane są obróżki półokrągłe ze skóry (bez filcu, zszywane, z jednym szwem) Nie wiem jak wyglądałby Twój psiak w takiej obroży ale gwarantuję że jest "skuteczna" czyli nie wyrywa sierści , nie wyciera i przede wszystkim nie filcuje.[/quote]
Bede musiała pomyśleć o zmianie ....Pies to hawańczyk teraz ma prawie 4 miesiące .Mam też dorosłego hawańczyka w 90 % ,I u fafika czy nosi szelki czy obroże nic sie nie robi a nosi 24 godziny na dobe widocznie każdy pies ma inny włoś i tak jest w przypadku malucha on ma jedwabisty włos i robi sie przydki filc i taki efekt ze obroża jest na szyji wyciera sie siersc i brzydko wygląda ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hawanka']Bede musiała pomyśleć o zmianie ....Pies to hawańczyk teraz ma prawie 4 miesiące .Mam też dorosłego hawańczyka w 90 % ,I u fafika czy nosi szelki czy obroże nic sie nie robi a nosi 24 godziny na dobe widocznie każdy pies ma inny włoś i tak jest w przypadku malucha on ma jedwabisty włos i robi sie przydki filc i taki efekt ze obroża jest na szyji wyciera sie siersc i brzydko wygląda ...[/quote]


Ale czemu pies ma obrożę 24 h na dobę? To tak jakbyśmy spali w trampkach i dziwili się ,że mamy grzybicę :shake:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewtos']Ale czemu pies ma obrożę 24 h na dobę? To tak jakbyśmy spali w trampkach i dziwili się ,że mamy grzybicę :shake:.[/quote]

Mój pies też na okrągło chodzi w obroży .. I jakoś nie widzę ,żeby to mu się jemu nie podobało :roll: Natomiast szelki ma tylko i wyłącznie na spacer.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jagoodkaxd']Mój pies też na okrągło chodzi w obroży .. I jakoś nie widzę ,żeby to mu się jemu nie podobało :roll: Natomiast szelki ma tylko i wyłącznie na spacer.[/quote]

To chyba przeciw kleszczom ma na stałe? czy wyprowadzasz w obroży (np skórzanej czy parcianej ) i w szelkach ? A jak tak to po co?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewtos']To chyba przeciw kleszczom ma na stałe? czy wyprowadzasz w obroży (np skórzanej czy parcianej ) i w szelkach ? A jak tak to po co?[/quote]
Ma normalną parcianą obrożę cały czas , a na spacerze jest w szelkach i przypięty do szelek.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hawanka']Bede musiała pomyśleć o zmianie ....Pies to hawańczyk teraz ma prawie 4 miesiące .Mam też dorosłego hawańczyka w 90 % ,I u fafika czy nosi szelki czy obroże nic sie nie robi a nosi 24 godziny na dobe widocznie każdy pies ma inny włoś i tak jest w przypadku malucha on ma jedwabisty włos i robi sie przydki filc i taki efekt ze obroża jest na szyji wyciera sie siersc i brzydko wygląda ...[/quote]

Weź jeszcze po uwagę że w tym wypadku włos malucha jest szczenięcy więc łatwo się filcuje a z wiekiem może się zmienić...
A swoją drogą czemu psiak w domu chodzi w obroży...? to porównanie z trampkami może jest zbyt dosadne, ale coś w tym jest...jak ja wracam do domu, to wszelkiego rodzaju biżuterię "zrzucam" i wychodzę z założenia że psicy obroża też przeszkadza...:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Book Antiqua]Fafik chodzi w obroże cały czas poniewasz jest przyzwyczajony obróżke ma lekką delikatną i lużno nawet bardzo lużno założoną (bez obroży szaleje chodzi krok w krok za mną boi sie żeby czasem go nie oddać fafik jest psem po przejsciach :-( łebkiem dotyka i prosi żeby założyć mu obroże - wydaje mi sie ze tak czuje sie pewniej).A szelki zakładam mu tylko jak idziemy na spacer choć w szelkach niezbyt lubi chodzić.Za to szczeniak ma na noc zdejmowaną chodzi tylko w dzień w obróżce ....[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Obroże wycierają sierść - im dłużej noszone na co dzień, tym więcej. Na pewno wspomniane skórzane, szyto na okrągło w tym przypadku są dobrym wyjściem. Choć ja znam trochę belgów i z reguły widzę na szyjkach parciane obroże, nawet u tych wystawowych - a przecież jest co "wycierać", ale chyba nie ma co przesadzać ;)
Aaa, no i w sumie nie widzę problemu w prowadzeniu psa wielkości yorka w szelkach. Nawet jak zdarzy mu się pociągnąć, to chyba ręki nie wyrwie :)

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Brutus - golden ma obroze ze skory, szeroka, podszyta cieleca delikatna skorka, wlasnie uszyta przez Woze na zamowienie. Nosi ja tylko na spacerach, w domu sie rozbieramy "do golasa", nie widze powodu aby pies mial w domu nosic obroze. Malo tego, jak jedziemy na dzialke to tez go od razu rozbieram.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...