Jump to content
Dogomania

Użytek z Niemiec


eagle

Recommended Posts

[FONT=Calibri][SIZE=1]Użytek z Niemiec[/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=1]Powoli zbieram wszelkiego rodzaju informacje na temat ceny, hodowli, formalności, ewentualnych komplikacji itp., jakie są związane z chęcią zakupu drugiego psa. Wymagania są jasno określone i nie ulegną zmianie, decyzja przemyślana i niegoniona przez czas.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=1]Chcę zakupić takiego psa w Niemczech z myślą o zrobieniu z niego reproduktora z niemieckimi uprawnieniami oraz pracy z nim pod kątem sportu. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=1]Proszę o wszelkiego rodzaju uwagi, osobiste doświadczenia itp. Za wszelkiego rodzaju rady będę wdzięczny[/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=1]Pozdrawiam[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

jesli chcesz kupic psa pod katem repa kupuj psa wyrosnietego po przeswietleniach.
zastanow sobie czy sobie poradizsz z mlodym uzytkiem.
kupno szczeniaka to loteria.doprowadzenie uzytka do hodowli nie jest trudne.jednak zeby taki pies rzeczywiscie kryl trzeba z nim startowac i to nie jak ja w pcimiu tylko na powaznych zawodach.
zastanow sie czy masz w sobie power zawodnika.
musisz miec staly dostep do cwiczaka i kontrole szkoleniowca non stop oraz doswiadczenie w doprowadzeniu psa do ipo3 i starty nawet w pt.
zaplecze do prowadzneia sportowego psa w ipo jest niezbedne.
chodzi tez w pewnej fazie treningu o wyjazdy na obce place i obcych pozorantow i to ile sie da korzystajac z kazdej mozliwosci rozwoju swojego psa.to wymaga czasu,poswiecenia,kasy.
itd.
to powazna decyzja a praca sportowa do ipo to nauka pokory pierwszej wody;).mozna kupic super psa ale nie potrafic go prowadzic bo wlasnei jest taki super:cool1:.
do tego naprawde dobrego psa kupic jest trudno.fajnie by bylo miec niezawodny sposob na kupienie super psa ale takiego nie ma.dochodzi tu bowiem czynnik psi:evil_lol:;) czyli po prostu trza miec farta i tyle.:cool1:.
do tego tego super psa kreuje przewodnik.uzytki tez tego potrzebuja bo z najlepszego psa mozna zrobic pieska na spacerki -no i w sumie najwazniejsze zeby byl szczesliwy:p.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']jesli chcesz kupic psa pod katem repa kupuj psa wyrosnietego po przeswietleniach.
zastanow sobie czy sobie poradizsz z mlodym uzytkiem.
kupno szczeniaka to loteria.doprowadzenie uzytka do hodowli nie jest trudne.jednak zeby taki pies rzeczywiscie kryl trzeba z nim startowac i to nie jak ja w pcimiu tylko na powaznych zawodach.
zastanow sie czy masz w sobie power zawodnika.
musisz miec staly dostep do cwiczaka i kontrole szkoleniowca non stop oraz doswiadczenie w doprowadzeniu psa do ipo3 i starty nawet w pt.
zaplecze do prowadzneia sportowego psa w ipo jest niezbedne.
chodzi tez w pewnej fazie treningu o wyjazdy na obce place i obcych pozorantow i to ile sie da korzystajac z kazdej mozliwosci rozwoju swojego psa.to wymaga czasu,poswiecenia,kasy.
itd.
to powazna decyzja a praca sportowa do ipo to nauka pokory pierwszej wody;).mozna kupic super psa ale nie potrafic go prowadzic bo wlasnei jest taki super:cool1:.
do tego naprawde dobrego psa kupic jest trudno.fajnie by bylo miec niezawodny sposob na kupienie super psa ale takiego nie ma.dochodzi tu bowiem czynnik psi:evil_lol:;) czyli po prostu trza miec farta i tyle.:cool1:.
do tego tego super psa kreuje przewodnik.uzytki tez tego potrzebuja bo z najlepszego psa mozna zrobic pieska na spacerki -no i w sumie najwazniejsze zeby byl szczesliwy:p.[/quote]
Beata pojecie "super psa" należy odnieść do polskiego podwórka.
W rzeszy to co jest przeciętne u nas ma synonim super, wydaje mi się że tym bardziej przy "zalewie i tysiącach" hodowli użytkowych w Polsce :-)
Dla mnie jest ważne aby kupić psa zdrowego. Nie jest chyba problemem dostanie w fatherlandzie psa który będzie nie mistrzem świata, ale psem zdrowym, mającym chęć do pracy z którym będzie można zrobić uprawnienia hodowlane i wszystkie "podstawy".
Nie wiem czemu jeżeli ktoś chce kupić "normalnego psa" zaraz ma być super. Nie, to ma być przeciętny pracuś jakoś pracujący i wyglądający.
Dorosły czy dorastający pies odpada. Jestem w stanie brać na siebie ryzyko kupienia szczyla.
Czemu nie z naszej ojczyzny ? Komu jak komu ale Tobie nie muszę tego tłumaczyć......
edit:
a to że trzeba być upartym jak osioł zaczynając co kolwiek w psim świecie to już sprawa wiadoma. Wiem że w naszym kraju najlepiej jak siedzi się cicho pod miotłą. Niestety ale życie nauczyło mnie planowania i upartości i to co napisałaś zostało wzięte pod uwagę wraz z możliwością zmiany miejsca zamieszkania aby tylko być bliżej "placów".

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']zdecydowanei kupienie przyzwoitego uzytka nie jest zadnym problemem w reichu.[/quote]
Beata a jak z traktowaniem "polskich nabywców".
Wiem że dla obywatela Rzeszy to nie jest problemem, ale jest to napewno dla słowianina :-)
Nie mam w rodzinie ani jednego nordyka :-) Więc tutaj rodzi się masa pytań nie koniecznie związanych z samym psem :-)
Czy muszę się liczyć tak jak w naszym kraju z
- lewymi papierami rodziców
DNA, prześwietlenia itp.
Czy raczej z samym oporem co do sprzedania w ręce kogoś mieszkającego za odrą tylko nie po właściwej stronie ? :-)

Link to comment
Share on other sites

wszystko jedno zjakiego kraju pochodzisz[a kraj ow lezy na wschodzie od niemiec:evil_lol:].dostep do najlepszych psow jest dla osob:
1.zawodnikow
2.osob poleconych
3.tych ktorzyzmaowili szczneiaka w miare wczesnie czyli kto pierwsyz ten lepszy
4.od osobistych preferencji hodowcy tj jak wzbudzisz zaufanie to masz plusa a jak je zdobyc?na to nie ma wplywu,chybatrzeba byc po prostu szczerym

jest jeszcze jedna mozliwosc.kupno psa od hodowcy ktory ma malo miotow,jedna sunie i naprawde maw nosie czy ktos z tym psem bedzie startowal czy nie byle pies mial dobrze.hoduje generalnei pieski to rodzin i kochania i na spaecery ale ma dobra suke i kryje fajnymi psami.
im bardizej markowa hodowla tym trudniej zn iej kupic naprawde dobrego psa ale z drugiej strony te psy juz sa lepsze [znaczy jest iweksza szansa]niz z hodowli zaczynajacej malusiej hobbystycznej ktorej po prostu moze "przytrafic"sie odbry miot sportowy lub pies psortowy ale nie jest to celem tkaiej hodowli.
kupienei psa z jabiny nei gwarantuje ci ms.ani z mohnewiese.
ale sa ot naprawde dobre,porzadne psy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']
im bardizej markowa hodowla tym trudniej zn iej kupic naprawde dobrego psa ale z drugiej strony te psy juz sa lepsze [znaczy jest iweksza szansa]niz z hodowli zaczynajacej malusiej hobbystycznej ktorej po prostu moze "przytrafic"sie odbry miot sportowy lub pies psortowy ale nie jest to celem tkaiej hodowli.
kupienei psa z jabiny nei gwarantuje ci ms.ani z mohnewiese.
ale sa ot naprawde dobre,porzadne psy.[/quote]
Beato mi wystarczy dobry, porzadny pies z renomowanej hodowli.
Nie musi być materiałem na mistrza świata.
Wole wybrać markową hodowlę i kupić z niej przeciętnego psa niż liczyć na loterię . tzn zawsze jest ale juz mniejsze prawodopodobieństwo.
Tym bardziej że wydaje mi się że renomowane hodowle nie bawią się w "przekręty".
A co do samej hodowli to mohnewiese to mazenie :-)
Jak to napisałaś one są już "porządniejsze" :-)
Co do formy zakupu wydaje mi sie dla mnie najbardziej odpowiednia
- zaplacenie i zamowienie szczeniaka oraz czekanie jeszcze przed miotem.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

jak mamy polecac cos poza mohnwiese to ja oczywiscie conneforde,absolutnie nieobiektywnie:cool3::evil_lol:.po prostu kocham i tyle.:oops::evil_lol:.za psy,za koncepcje hodowlana,za ogromna intuicje hodowlana,za pasje i ogromna etyke....i za merlina i panscho-tatusiow moich suk:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']j
musisz miec staly dostep do cwiczaka i kontrole szkoleniowca non stop oraz doswiadczenie w doprowadzeniu psa do ipo3 i starty nawet w pt.
zaplecze do prowadzneia sportowego psa w ipo jest niezbedne.
chodzi tez w pewnej fazie treningu o wyjazdy na obce place i obcych pozorantow i to ile sie da korzystajac z kazdej mozliwosci rozwoju swojego psa.[B]to wymaga czasu,poswiecenia,kasy.[/B]
itd.
to powazna decyzja [B]a praca sportowa do ipo to nauka pokory pierwszej wody[/B];)..[/quote]
hehehe a ja ....gdzies tam ;) czytalam ze" IPO-wcy to lenie imajacy sie tanich chwytow i idacych po najmniejszej linii oporu ". nic pracowitosci i subtelnosci tylko kolczata,OE i bucior :cool3:, i ze traktuja swoje psy przedmiotowo

Link to comment
Share on other sites

hmmmm:cool3::evil_lol:...ciekawe....:diabloti:
musze osbie powtarzac za kazdym razem zem ipowiec i lece na skroty i latwizna to moje drugie imie jak slzifuje cos pieciomilionowy raz na cwiczaku a i tak mi sie nie podoba i uwazam ze wszystko jest do diupy:shake::roll: a owa diupa jestem oczywiscie ja jako przewodnik :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...