Jump to content
Dogomania

Jaki pies dla Alergika


dbsst

Recommended Posts

[quote name='ladySwallow']Matko, takie tematy przyprawiają mnie o ból głowy - nie istnieje coś takiego, jak rasa dla alergika. Alergia może być na różne czynniki i dopóki nie będzie zrobionych dokładnych badań, to każdy pies może uczulić. Co więcej, czasem jeden pies jednego alergika bardzo uczula, a drugi nie ma przy nim żadnych objawów. Nie należy też popadać w radość, że pies nie uczula - objawy często pojawiają się po okresie ok. 3 miesięcy. Podpisano: ja, alergiczka.[/QUOTE]

Podzielam tą opinię z całą stanowczością. Nie ma psa dla alergika. Alergia, to bardzo skomplikowana choroba. Czynników uczulających jest mnóstwo, a testów na wszystko nie ma. Ja zachorowałam w wieku 25 lat, a to już jakis czas temu było ;) Obecnie leczę się na astmę. Na szczęście nie uczulają mnie zwierzęta i dzięki temu mam moje słoneczko. Jedynym rozwiązaniem jest stykanie sie z alergenem przez dłuższy czas i sprawdzanie reakcji na sobie. Jesli ktoś ma alergię, to do zwierzaka w domu powinien podejść z rozwagą. Ogłoszeń w stylu: oddam pieska z uwagi na alergię jest sporo:(

Ja mam sznaucera, i to co mogę dobrego powiedzieć, to to, ze w domu nie mam ani jednego kłaczka. Może spać na kanapie, w pościeli, zero włosa, nigdzie. No ale staram się odpowiednio dbać o ten włos, często wyczesuję podszerstek.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 years later...
  • Replies 176
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Odpowiem jako osoba, która jest alergiczką i zdecydowałam się na psa. Wybrałam rasę ponoć nie uczulającą czyli pudla i teraz mogę potwierdzić że rasy, które nie uczulają to bzdura. Oczywiście da się wytrzymać i oswoiłam się już z myślą, że przez kolejne kilkanaście lat będę odczuwać dyskomfort bo psa pokochałam i nie oddam. Pytanie tylko czy bogatsza o to doświadczenie, zdecydowałabym się na psa poraz kolejny??? Na pewno nie. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...