Jump to content
Dogomania

Jaki pies dla Alergika


dbsst

Recommended Posts

Mam pytanie jakie z ras polecilibyscie do domu gdzie dziecko jest alergikiem.

Tak naprawde chodzi o to ze ja kiedys bylam uczulona rowniez na sersc psa i ciagle slyszalam ze pies nie i juz ;).

Wtedy bylam mala teraz jestem duza i zwracam sie z prosba o pomoc w wyszukiwaniu psow ktore z arelgikiem moga zyc pod jednym dachem ;)

zdjecia mile widziane

moja alergia przeszla z wiekiem prawie na wszystko ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 176
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[b]CHINSKIE GRZYWACZE NAGIE [/b] :angel: - nie gubia siersci... bo jej nie maja, wloski na lapkach i glowie i ogonku sa niewielkie i sa bardziej "ludzkie" niz psie :wink: i ogolnie piesek nie wydziela psiego zapachu... idealny dla ALERGIKA (nie duzy rowniez jest :lol: )

Link to comment
Share on other sites

W jakim wieku jest wspomniane dziecko? Kiedyś,kiedy mój syn był mały testy robiono po ukończeniu bodajże 5 lat. Jeśli więc jest starsze to można takie testy przeprowadzić i wtedy będzie konkretnie wiadomo, co dziecku szkodzi. A może teraz można takie testy przeprowadzić wcześniej. Często jest tak,że to nie sierść jest alergenem tylko np. ślina, albo roztocza, które i tak są wszędzie - nie tylko w psiej sierści.
Mimo wszystko prosiłabym o daleko posuniętą ostrożność, np. kontakt dziecka z jakimś zaprzyjaźnionym psem, jeszcze przed zakupem pieska. Najczęstszym usprawiedliwieniem przy pozbywaniu się psa z domu jest bowiem alergia, albo wyjazd za granicę. Załóżmy,że kupują "antyalergicznego" pieska, a dziecko zaczyna chorować, co wtedy?
Jeśli uprawiam "czarnowidztwo' to przepraszam.

Pomysł z grzywaczem bardzo mi się podoba.

Link to comment
Share on other sites

dobra , dobra przyznaję się to mój synek jest alergikiem , ma 5 i 1/2 i jest po testach[był z TZ i lekarz stwierdziła uczelenie min. na sierść psa].U moich rodziców są dwa psy i Matysiowi jak do tej pory po kontaktach z nimi nic nie dolegało.Natomiast chciałabym jakoś w wakacje nabyć psa a nie chciałabym być zmuszona do szukania potem nowego domku dla psiaka[ niestety u mnie alergia objawiała się astmatycznym zapaleniem oskrzeli i Matyś chyba także idzie w tym kierunku].Dlatego szukam "pewniaka"[z wielkim żalem pożegnałam się już z zakupem boksia].
Mieszkamy w bloku 48m2 +6m balkonu i mamy dwa koty, więc duże psy raczej odpadają.

Link to comment
Share on other sites

chinski grzywacz jest maly :wink:

nie ma roztoczy bo nie ma siersci (mysle o odmianie nagiej...)

a jesli juz jakas pchelka zaczai sie na glowce to zawsze mozna sobie sprawic meksykanczyka nagiego albo peruwianczyka (ale te rasy to chyba importowac trzeba :roll: ) sa nagie totalnie i do wyboru mamy 3 odmiany wielkosciowe 8) !!!

Link to comment
Share on other sites

meksykańczyki widziałam kiedyś na allegro ale cena jak dla mnie była kosmiczna [poprostu na takie cudo mnie nie stać :cry: ], a bez rodowodu tani też nie jest[choć już byłoby mnie stać] i na dodatek może się okazać że to ogolony kundelek na którego Matyś będzie uczulony.Choć przyznam że wielkością by mi odpowiadał bo nie bałabym się wyjść z nim o 22 z drugiej jednak strony takiego kurdupelka jak chińczyk biorę pod pachę i w nogi :wink:

Link to comment
Share on other sites

nie tam zebym bog wie jaka reklame chinczykom robila, ale to chyba najodpowidniejszy psiak dla alergika :D

charakterek tez maja wspanialy!!! dzieko sie z nim nie zanudzi. sa bardzo towarzyskie, opiekuncze, nawet posluszne i grzeczne (moj akuart taki jest) i nie wymagaja zbytniej pielegnacji oprocz regularnych, czestych kapieli :wink:

Link to comment
Share on other sites

[quote]Z tego co się orientuję to sznaucery (np. nasza malawaszka ma i alergię i sznaucerkę)[/quote]

Ja mam alergię prawie od urodzenia i prawie na wszystko, miałam owczarka niemieckiego ponad 9 lat...
Kichałam jak wściekła, ale miłość jest silniejsza od alergii :D
Oczywiście dla dziecka owczarka nie polecam :)

Link to comment
Share on other sites

no to wszystko juz jasne chodzi o Lothie i jej synala (ktorego uwielbiam) ale to chyba nie na temat ;)


ale tak naprawde interesuje mnie temat w ogole. Po pierwsze dlatego ze ja bylam dzieckiem uczulonym na wszystko. I pewnie moje dzieci beda uczulona na wszystko ;)

dlatego ciagle czekam na propozycje psow i fot ;)

Dziekuje wszystkim za liczny ozdew

[b]tufi[/b] wiesz ze chyba pojde i poszukam na co dokladnie bylam uczulona bo nie pamietam. jak tylko bede u Rodzicieli to sprawdze

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Magdarynka'][quote]Po pierwsze dlatego ze ja bylam dzieckiem uczulonym na wszystko. I pewnie moje dzieci beda uczulona na wszystko
[/quote]

Niekoniecznie. Mój syn nie jest alergikiem :)[/quote]

ale znajac mojgo pecha :o moj pies jes uczulony na to co jahahahaha czyli na pylki traw. Wiec dzieci napewno beda inne hihihihihihi

Link to comment
Share on other sites

[quote]ale znajac mojgo pecha moj pies jes uczulony na to co jahahahaha czyli na pylki traw. Wiec dzieci napewno beda inne hihihihihihi[/quote]

Nie przejmuj się, moje dwa poprzednie psy (spaniel i owczarek) też były alergikami. Oba były uczulone na pyłki traw, a spaniel dodatkowo na ukąszenia owadów. Mógł mieć 1 pchłę, a drapał się jak wściekły i wygryzł sobie kiedyś dziurę nad ogonem :wink:

Acha, podobno charciki włoskie mają siersć, która nie uczula, ale nie wiem, czy to prawda...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Magdarynka'][quote]ale znajac mojgo pecha moj pies jes uczulony na to co jahahahaha czyli na pylki traw. Wiec dzieci napewno beda inne hihihihihihi[/quote]

Nie przejmuj się, moje dwa poprzednie psy (spaniel i owczarek) też były alergikami. Oba były uczulone na pyłki traw, a spaniel dodatkowo na ukąszenia owadów. Mógł mieć 1 pchłę, a drapał się jak wściekły i wygryzł sobie kiedyś dziurę nad ogonem :wink:

Acha, podobno [b]charciki włoskie [/b]mają siersć, która nie uczula, ale nie wiem, czy to prawda...[/quote]

pocieszylas mnie to znaczy ze moze mj pech zostanie ze man i moim psem a dzieci beda "normalne" a nie mieczaki po mamusi ;)

charciki powiadasz trzebaby to sprawdzic i ewentualnie dodac do naszej listy ;)

Link to comment
Share on other sites

Pogooglałam trochę, ale na razie nie znalazłam potwierdzenia, że charciki włoskie nie uczulają...
Natomiast znalazłam informacje, że Hiszpański Pies Wodny i Nagi Pies Meksykański są dobre dla alergików. Co do Yorków to też nie uczulają, ale mogą uczulać kosmetyki do pielęgnacji sierści (a właściwie włosów).

Link to comment
Share on other sites

Mandarynka problem w tym że Matyś nie kicha tylko łapie astme oskrzelową, choć jak pisałam u rodziców wręcz wraca do zdrowia a jest tam bokser i dobermanka.Być może mój synek jest do nich przezwyczjony , bo pierwsze dwa lata mieszkał z nimi a teraz jesteśmy tam od piątku do soboty?Podobno na swoje zwierzaki alergicy często nie są uczuleni.A wiesz może gdzie znajdę więcej info o hiszpańskim psie wodnym?

Link to comment
Share on other sites

lothia,
alergia objawia się na różne sposoby. Ja akurat reaguję katarem i wysypką. A skoro piszesz, że przy dobermanie i bokserze synek czuje się dobrze, to może nie jest uczulony na psy? Z drugiej strony u mnie to też dziwnie wygląda, bo przy owczarku kichałam, a teraz od 5 tygodni mam kundelka i przy nim nie kicham...

[quote]Podobno na swoje zwierzaki alergicy często nie są uczuleni[/quote]
To nie tak...
Czasem organizm uodparnia się po prostu na dany alergen jeśli ma stale z nim kontakt, a czasem alergia rozwija się coraz bardziej. Kiedyś reagowałam tylko skórnie, a od kilku lat mam cały czas katar...

[quote]A wiesz może gdzie znajdę więcej info o hiszpańskim psie wodnym?[/quote]

Tu jest stronka hodowców tej rasy [url]http://hiszpanskipieswodny.netstrefa.pl/[/url]
Jest tam też kontakt do nich.

Link to comment
Share on other sites

A ja mam nastepujacy problem. Mój TZ chłop 30 lat od dziecka choruje na atopowe zapalenia skóry. Przez ostatnie dwa lata objawy jednak bardzo zelżały i tylko czasem pojawia sie jakas niewielka zmiana na jego skórze. Nigdy nie miał zadnych objawów po kontakcie z psami. Bo ma głównie uczulenie pokarmowe. Teraz tez ma kontakt z Goldenkiem, On-kiem i nic mu sie nie dzieje. Jednak niedawno sasiedzi nabyli mieszańca ON z syberianem i po zabawie z tym pieskiem, która polegała głównie na tym że mały gryzł namiętnie jego ręce, pojawiły sie na rekach TZ zmiany chorobowe. I tu rodzi sie moje pytanie: Czy mogło sie tak stać dlatego że pies był nie odrobaczony?

Juz jesteśmy umówieni na badanie alergiczne, czekamy w kolejce. Ale dziwi mnie to że wczesniej nie miał zadnych problemów po kontakcie z psiakami, a w tym jednym przypadku ma.

Link to comment
Share on other sites

Ciekawe teorie panoszą sie po tym topiku, co drugi to lepszy... :-?
Lothia, jak zrozumiałam, twój synek miał robione testy i wykazały one uczulenie na sierść psa. Ktoś już napisał, że uczula nie tyle sama sierść, co białko psa, czyli uczulają najbardziej te o długiej sierści i śliniące się. Faktycznie, jeśli już bardzo chcesz kupić psa, wybierz małego i łysego, wtedy ryzyko jest najmniejsze, ale z pewością nie jest wyeliminowane. Musiałabyś liczyć się z tym, że po pewnym czasie będzie trzeba psa oddać, jeśli u synka będą pojawiały się objawy silnej alergii (oskrzela, jak pisałaś). Weź pod uwagę, że każdy może nabyć alergię z czasem, a alergicy są na to bardziej narażeni. Pewnie wiesz też, że ciągłe przebywanie z alergenem moze doprowadzic do astmy, a tego byś chyba dla sojego synka nie chciała. Poza tym nagus nie należy do ras tanich, średnio 2000 za szczenię z rodowodem. Zastanawia mnie tylko, z tego co pamiętam napiałaś, że macie dwa koty (?), a przecież koty są niezwykle alergizujące. Na nie dziecko nie jest uczulone? Alegia na psa z kolei nie jest aż tak częsta, w porównianiu z kotami. Może powinniście powtórzyć testy na sierść psa, wyniki często bywają mylące.
To moje przemyślenia. Mam brata alergika, córkę, psa i sama jestem alergiczką. Żeby było śmieszniej, każde z nas jest uczulone inaczej, brat ma wziewną, córka pokarmową a jak kontaktową. Na dodatek pies też jest alergikiem... :wink:
Powodzenia w podejmowaniu mądrych ecyzji :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...