Jump to content
Dogomania

Stres


baka

Recommended Posts

Piesek mojej koleżanki jest bardzo strachliwy- np. boi się burzy, fajerwerków, często na spacerze nagle zatrzymuje się i nie wiadomo czego się boi. Od kilku dni pod jej domem trwają prace remontowe i suczka tego również się boi. Od rana chodzi za swoją panią, ciężko dyszy nie wie gdzie się ułożyć, trzęsie się. Do tego dochchodzą burze wieczorem i pies zamienia się w kłębek nerwów. Nie wiemy co zrobić, dzisiaj nawet zrobiła kupę na korytarzu- nikogo nie było w domu. Zastanawiamy się czy może nie wywieźć jej na czas prac do dziadka, albo dawać jej jakiś tabletek na uspokojenie- czy piesek może dostać ziołowe tabletki, takie jakie biorą ludzie?
Nie jesteśmy w stanie wszędzie jej ze sobą zabierać i nie możemy cały czas siedzieć z nią w domu...
Może miał ktoś taką sytuację i może nam pomóc?

Link to comment
Share on other sites

Napisałam ten sam temat w innym dziale, bo widzę, że trochę nie trafiłam, więc proszę moderatorów o zamknięcie tego tematu- jeśli robię coś źle to przepraszam, ale jestem tu nowa i jeszcze za dużo nie wiem.

Link to comment
Share on other sites

Teraz w trakcie remontu ciężko będzie "szkolic" pieska by nie był taki strachliwy.
Tabletki ziołowe za dużo nie daja, a te co się podaje na sylwestra nie moga być stosowane codziennie.
Koleżanka moze jeszcze wypróbować preparat, który włącza się do kontaktu jak zapaszek - wydziela on feromony , które powodują ,że pies czuje się bezpieczniej w danym środowisku. Preparat ten nazywa się: D. A. P. firmy Ceva

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...