Jump to content
Dogomania

Szkolenie ?


stinki

Recommended Posts

  • 2 months later...

Właśnie dzis zakończyliśmy szkolenie zdanym egzaminem i jestem bardzo zadowolona... jednak sama na niektóre rzeczy bym nie wpadła jak Vanity (i nas :wink:) szkolić. Naprawdę zrobiła duuuże postępy... kazdemu doradzam przejść takie szkolenie jeśli ma się takie kłopociki jak my przedtem i nie tylko :D

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście że warto:) Z każdym psiakiem warto iść na szkolenie :) Problem zaczyna się przy wyborze odpowiedniego typu szkolenia a także ludzi którzy to szkolenie prowadzą. Swego czasu bardzo interesowałam się szkoleniami i "przerobiłam" pewnie większość szkół dla psów w poznaniu i okolicy - z przykrością stwierdzam że niestety pozostawiają one wiele do życzenia. Najczęściej ludzie którzy je prowadzą nie powinni mieć kontaktu z ludźmi a już tym bardziej nie ze zwierzętami. To smutne, że takie szkolenia prowadzą ludzie którzy nie mają do tego żadnych uprawnień, lub nawet doświadczenia.
Zdarza się jednak że można trafić na kogoś kto jest osobą odpowiednią – jest to wprawdzie rzadkość – ale jeśli się już na kogoś takiego trafi to takie szkolenie jest świetną zabawa, wspaniałym sposóbem na spędzenie czasu z psem. Polecam szkolenia grupowe, pies ma wtedy większe możliwości.
Husky to wbrew pozorom nie jest tak trudna rasa, wiele zależy jednak od niego samego. Trudność w jej szkoleniu polega na tym., że każdy przedstawiciel tej rasy jest indywidualistą i na każdego trzeba znaleźć sposób, bo nie każdy lubi smakołyki, czy piłeczkę. I niemożna doniego podchodzić jak do owczarka niemieckiego czy dobermana :) jak to czyni większość szkoleniowców :)

Na szkolenie chodziłam z dwoma pierwszymi suczkami, pierwszą szkoliłam na „marchewkę” druga natomiast nie potrzebowała żadnych smakołyków czy nagród szkolenia ją bawiły. Później zaczęłyśmy „bawić się” w agility i muszę powiedzieć że to super zabawa :)
Kolejna sparwa jest tak że trzeba pamiętać o tym ze dwie godziny zajęć na szkoleniu nic nie dają, trzeba z psem ćwiczyć samemu i to codziennie. Oczywiście nie po dwie godziny – bo szybko mu się to znudzi, ale po 10 minut na spacerze :)

Teraz swoje psiaki szkole sama, myślę że dzięki doświadczeniu właśnie z tych szkoleń i obcowaniu z psiakami na co dzień osiągamy efekty. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...