Jump to content
Dogomania

Kilka pytan odnosnie akit ;)


paulinka12344

Recommended Posts

Witam :] !
Zawsze bylam zakochana w malamutach i huskich,od kilku dni zaczelam interesować sie akitami.Bardzo mi sie one spodobaly zarowno charakterem jak i wygladem.Duzo czytalam na ich temat ale chcialam zapytac sie osob ktore mają je na codzień :)
Więc tak :
1)Czy mogą mieszkać w bloku?
2)Czy naprawde ich wychowywanie jest tak ciężkie,jeszcze gorsze od malamutów czy huskich ;)
3)Czy potrzebują takie dawki ruchu jak huskie
Chetnie dowiem sie rowniez jak one zachowuja sie na codzien..:cool1:
Pozdrawiam ^^

Link to comment
Share on other sites

1. tak
2. zależy
3. nie
:evil_lol:

1. Akity mogą jak najbardziej mieszkać w bloku - moja mieszka i uśmiech z pyska jej nie schodzi.. chociaż najlepszym rozwiązaniem dla akity wydaje się być dom z ogrodem -w którym pies swobodnie może sobie chodzić między domem a ogrodem

2. husky i akity różnią się od siebie dość istotnie.. husky to taki bezstroski, raczej towarzyski, z wiecznym adhd pies, a akita to dumny arystokrata.. jeśli mogę tak porównać.. zupełnie na co innego zwraca się uwagę w wychowaniu jednej i drugiej rasy.. z huskim największy problem to ucieczki, niszczenie domu, wycie, itp.. a z akitą największy problem to silna dominująca (zarówno ludzi jak i psy) osobowość.. akita raczej nie niszczy, zazwyczaj trzyma się blisko swoich ludzi i nie ucieka (w końcu to pies obronny), za to kontakty towarzyskie z innymi psami w szczególności tej samej płci bywają mocno konfliktowe i na tym polu trzeba skupić najwięcej uwagi.. akita potrzebuje więcej konsekwencji w wychowaniu niż haszczak.. ale mimo wszystko wydaje mi się, ze łatwiej jest zapanowac nad tym niż nad ucieczkami sh.. chociaż błędy w wychowaniu mogą się skończyć pogryzieniami psów, ludzi, a nawet członków rodziny

3. akita to raczej nie jest sportowiec.. moja sunia nie lubi i nigdy nie lubiła się przemęczać.. zaprzęgnięta do sanek biegła tylko wtedy gdy widziała cel - ukochanego człowieka przed nią, uczepiona do zaprzęgu z kilkoma sh sprowadziła cały zaprzęg do lasu, podpięta do sh aby pobiegać była przez niego ciągnięta, spacer na rolkach z nią kończy się tak, że to zawsze ja ją ciagnę - no chyba, że udajemy się już w kierunku domu :evil_lol:
są akitki, które swietnie dają sobie radę z ciagnieciem człowieka na nartach biegowych, ale ja nadal nie jestem w stanie sobie wyobrazić swojej suni w takich warunkach.. wydaje mi się, że to zależy od egzemplarza w jakim stopniu lubi ruch i jakiego typu ruch, ale na pewno nie potrzebują aż tyle ruchu ile husky


swoja drogą ja też przeszłam drogę od sh do akity ;) moja mama się nie zgadzała na psa demolkę - sh, więc szukałam czegoś podobnego.. i tak odkryłam akity jakieś 7 lat temu:loveu::loveu: i to była miłość od pierwszego wejrzenia i na zawsze :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Czesc,

troche uzupelnie Darie (Agappe)...

[quote name='Agappe']
1. tak
2. zależy
3. nie
:evil_lol:

[/quote]

Taaaak...

[quote name='Agappe']

1. Akity mogą jak najbardziej mieszkać w bloku - moja mieszka i uśmiech z pyska jej nie schodzi.. chociaż najlepszym rozwiązaniem dla akity wydaje się być dom z ogrodem -w którym pies swobodnie może sobie chodzić między domem a ogrodem

[/quote]


Taaaaaak...

[quote name='Agappe']

2. husky i akity różnią się od siebie dość istotnie.. husky to taki bezstroski, raczej towarzyski, z wiecznym adhd pies, a akita to dumny arystokrata.. jeśli mogę tak porównać.. zupełnie na co innego zwraca się uwagę w wychowaniu jednej i drugiej rasy.. z huskim największy problem to ucieczki, niszczenie domu, wycie, itp.. a z akitą największy problem to silna dominująca (zarówno ludzi jak i psy) osobowość.. akita raczej nie niszczy, zazwyczaj trzyma się blisko swoich ludzi i nie ucieka (w końcu to pies obronny), za to kontakty towarzyskie z innymi psami w szczególności tej samej płci bywają mocno konfliktowe i na tym polu trzeba skupić najwięcej uwagi.. akita potrzebuje więcej konsekwencji w wychowaniu niż haszczak.. ale mimo wszystko wydaje mi się, ze łatwiej jest zapanowac nad tym niż nad ucieczkami sh.. chociaż błędy w wychowaniu mogą się skończyć pogryzieniami psów, ludzi, a nawet członków rodziny

[/quote]

Husky jest psem pracujacym, winien miec mnostwo wybiegu. Dwie godzinny dziennie "na tempo" to dolna granica, tak sie przynajmniej przyjelo. Poza tym husky tez ma charakterek, oj, ma...:diabloti:
O akicie mowi sie, ze zadziera nosa (arystokrata) i trudny do opanowania (rozbojnik). Trzeba wiedziec podstawowa rzecz - akita nie byl psem pracujacym, tylko mysliwym z natury. Polowanie pozostalo silnie w naturze, na to trzeba uwazac. Jako mysliwy (niczym wilk akita polowal przede wszystkim dla siebie, nie dla czlowieka), ma nieprawdopodobnie silnie uwarunkowany mamagement energetyczny, maksymalnie zoptymalizowany. Wysilek, ktory sie "nie oplaca", nie zostanie w ogole podjety. Dlatego mowi sie powszechnie, ze akita jest psem niezwykle leniwym. To nie prozne lenistwo, tylko optymalizacja zasobow energetycznych. W wychowaniu akity trudne poczatkowo do zrozumienia.
A charakterek... hm... Latwiej wychowac dwojke dzieci niz jednego japonskiego czorta:loveu: (wiem, o czym mowie:lol:)

[quote name='Agappe']
swoja drogą ja też przeszłam drogę od sh do akity ;) moja mama się nie zgadzała na psa demolkę - sh, więc szukałam czegoś podobnego.. i tak odkryłam akity jakieś 7 lat temu:loveu::loveu: i to była miłość od pierwszego wejrzenia i na zawsze :cool3:[/quote]

Daria, poczekaj, panta rhei. Znam ludzi, ktorzy kochajac akity bezgranicznie, na starosc kupili sh: "Tego cyrku z wychowaniem akity juz nie chce, co sie mam na starosc uzerac!":painting:

:lol:

Serwus
Darius

Link to comment
Share on other sites

"3. akita to raczej nie jest sportowiec.. moja sunia nie lubi i nigdy nie lubiła się przemęczać.. zaprzęgnięta do sanek biegła tylko wtedy gdy widziała cel - ukochanego człowieka przed nią, uczepiona do zaprzęgu z kilkoma sh sprowadziła cały zaprzęg do lasu, podpięta do sh aby pobiegać była przez niego ciągnięta, spacer na rolkach z nią kończy się tak, że to zawsze ja ją ciagnę - no chyba, że udajemy się już w kierunku domu :evil_lol:
są akitki, które swietnie dają sobie radę z ciagnieciem człowieka na nartach biegowych, ale ja nadal nie jestem w stanie sobie wyobrazić swojej suni w takich warunkach.. wydaje mi się, że to zależy od egzemplarza w jakim stopniu lubi ruch i jakiego typu ruch, ale na pewno nie potrzebują aż tyle ruchu ile husky"


Zawsze jak czytam o akitkach które nie lubia sie przemeczac, spogladam na swoje diably! my codziennie jezdzimy na rowerku i zarowno maratonczyk Tajga jak i do niedawna leniwy Kiro zasuwaja jak szalone po lesie!! mozemy przejechac 15 km a i tak jak wrocimy na podworko to one zamiast paść trupem, napiją sie i zaczynają szalec od nowa.. to naprawde energiczne zwierzaki. no i kopia z nudow jak sh. (Kircio kopie).
pozdrawiam serdecznie i polecam!!:loveu::loveu::loveu: ( o ile jestes energiczną i cierpiliwą osobą) :multi:

ps. ale agadzam sie a Daria,ze poleniuchowac to one tez potrafia... tylo niedlugo ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Darius']Czesc,


Daria, poczekaj, panta rhei. Znam ludzi, ktorzy kochajac akity bezgranicznie, na starosc kupili sh: "Tego cyrku z wychowaniem akity juz nie chce, co sie mam na starosc uzerac!":painting:

:lol:

Serwus
Darius[/quote]

Darius masz racje a tymi sh. ja nadal choruje na sunie sh i regularnie znajduje takie w schronach.. niestety moj ukochany nie zgadza sie juz na 3go futrzaka.. choc za rok bedziemy mieszkali juz na stale w domku z duuzym ogrodem :(..... ale i tak jakos sobie poradze!! nie w tym roku to pozniej..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewcik']...ja nadal choruje na sunie sh i regularnie znajduje takie w schronach.. niestety moj ukochany nie zgadza sie juz na 3go futrzaka.......... ale i tak jakos sobie poradze!! nie w tym roku to pozniej..[/quote]

#
Przykladna walka plci:diabloti:

Serwus
Darius

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Darius']:shocked!: Nie rozumiem...
Ja zonaty jestem juz bardzo dlugo. Czy tez chodzi Ci o cos innego?[/quote]

Tak o coś innego.Twój stan cywilny nie interesuje, ani mnie ani nikogo innego.Więc przypominam Ci że to jest forum poświęcone rasie akita, więc wstrzymaj trochę rumaka i pisz na temat:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ohisama']Tak o coś innego.Twój stan cywilny nie interesuje, ani mnie ani nikogo innego.Więc przypominam Ci że to jest forum poświęcone rasie akita, więc wstrzymaj trochę rumaka i pisz na temat:lol:[/quote]

Ponownie wypowieda sie, ale w czyim imieniu nie wiadomo...:shake: i za kazdym razem probuje napisac cokolwiek, ale chyba nie za bardzo wiedzac co chce napisac !!! Ooooooooooooooo, powaga szkoda mi tej kobiety, czy kto tam pisze pod tym loginem - ohisama.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Shirai - Koki']Ponownie wypowieda sie, ale w czyim imieniu nie wiadomo...:shake: i za kazdym razem probuje napisac cokolwiek, ale chyba nie za bardzo wiedzac co chce napisac !!! Ooooooooooooooo, powaga szkoda mi tej kobiety, czy kto tam pisze pod tym loginem - ohisama.[/quote]

Czyżby za gorąco się trochę zrobiło w tych Włochach pod Warszawą???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ohisama']Tak o coś innego.Twój stan cywilny nie interesuje, ani mnie ani nikogo innego.Więc przypominam Ci że to jest forum poświęcone rasie akita, więc wstrzymaj trochę rumaka i pisz na temat:lol:[/quote]

Cierplowy jestem jak do dziecka...
Wiec bardzo cierpliwie i jeszcze grzecznie zwracam Ci uwage, ze dotychczas nie napisalas nic konstruktywnego, nic przyjemnego i nic, co mialo by rece i nogi. Bardzo Cie [U]prosze[/U], zejdz mi z drogi. Nastepny temat, ktory lecial konstruktywnie i przyjemnie i ktory spapralas. [U]Prosze[/U], zejdz z drogi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Darius']Cierplowy jestem jak do dziecka...
Wiec bardzo cierpliwie i jeszcze grzecznie zwracam Ci uwage, ze dotychczas nie napisalas nic konstruktywnego, nic przyjemnego i nic, co mialo by rece i nogi. Bardzo Cie [U]prosze[/U], zejdz mi z drogi. Nastepny temat, ktory lecial konstruktywnie i przyjemnie i ktory spapralas. [U]Prosze[/U], zejdz z drogi.[/quote]

Konstruktywnie i przyjemnie dla Ciebie.Osobiste wycieczki to brzydka zabawa" skarbeńku "i Tobie jako dorosłemu człowiekowi przypominam o kulturze na tym forum.
Zejść Ci z drogi? a na co Ty szarżujesz?:evil_lol::evil_lol::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

ohisama,

juz troche niecierpliwie. Nie wiem, co ty lykasz, pijesz lub wachasz. Skoncz z tym, osmieszasz sie.
Niewykluczone, ze Warszawa bedzie bardzo interesujaca...


Mozesz sie spokojnie wykazywac IQ na poziomie temperatury pokojowej, zabawe ma tutaj z ciebe mnostwo ludzi. Szkoda tylko, ze rozwalias thread paulinki, ktora chciala informacji a nie twoich prymitywnych insynuacji. Serdeczne uklony i slowa pozalowania dla twoich psow. Koniecznie przekaz, one zrozumieja. A ty...?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Darius']:shocked!: Nie rozumiem...
Ja zonaty jestem juz bardzo dlugo. Czy tez chodzi Ci o cos innego?[/quote]

Hiihiiii:evil_lol:Ty jej nie pytaj o co jej chodziło,bo ona zaraz po tym jak kliknęła na zatwierdź zapomniała o co;)

Link to comment
Share on other sites

Witam.
Ja proponuję aby tego (przepraszam za wyrażenie) cymbała który pisze jako [B]ohisama:mad: [/B][COLOR=black]traktować jak powietrze. Takie osoby trzeba po prostu olać z góry na dół i nie reagować na ich głupie zaczepki. To tyle. Pozdrawiam wszystkich normalnych:lol:.[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ohisama']Tak o coś innego.Twój stan cywilny nie interesuje, ani mnie ani nikogo innego.Więc przypominam Ci że to jest forum poświęcone rasie akita, więc wstrzymaj trochę rumaka i pisz na temat:lol:[/quote]

Hahhhaaaaahaa:evil_lol::evil_lol::evil_lol: Ojjjjjjj,zepsuło się bardziej w głowie,albo to skutek upału,albo :drinking::p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ohisama']Konstruktywnie i przyjemnie dla Ciebie.Osobiste wycieczki to brzydka zabawa" skarbeńku "i Tobie jako dorosłemu człowiekowi przypominam o kulturze na tym forum.
Zejść Ci z drogi? a na co Ty szarżujesz?:evil_lol::evil_lol::evil_lol:[/quote]
SKARBEŃKU!:evil_lol: ZROZUMIAŁEŚ?:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Darius']ohisama,

juz troche niecierpliwie. Nie wiem, co ty lykasz, pijesz lub wachasz. Skoncz z tym, osmieszasz sie.
Niewykluczone, ze Warszawa bedzie bardzo interesujaca...


Mozesz sie spokojnie wykazywac IQ na poziomie temperatury pokojowej, zabawe ma tutaj z ciebe mnostwo ludzi. Szkoda tylko, ze rozwalias thread paulinki, ktora chciala informacji a nie twoich prymitywnych insynuacji. Serdeczne uklony i slowa pozalowania dla twoich psow. Koniecznie przekaz, one zrozumieja. A ty...?[/quote]

Rzeczowe informacje dostała od Agappe, a od Ciebie jakie? bo nie wiem jak to nazwać?Nie znasz się na rasach psów ,wyrażnie widać u Ciebie twórczość dowolną...:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='orka']Witam.
Ja proponuję aby tego (przepraszam za wyrażenie) cymbała który pisze jako [B]ohisama:mad: [/B][COLOR=black]traktować jak powietrze. Takie osoby trzeba po prostu olać z góry na dół i nie reagować na ich głupie zaczepki. To tyle. Pozdrawiam wszystkich normalnych:lol:.[/COLOR][/quote]
Pani wyrażnie wyskoczyła jak" Filip z konopi" Ja nie wiem oco Pani chodzi...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ohisama']Rzeczowe informacje dostała od Agappe, a od Ciebie jakie? bo nie wiem jak to nazwać?Nie znasz się na rasach psów ,wyrażnie widać u Ciebie twórczość dowolną...:evil_lol:[/quote]

SKARBEŃKU!:evil_lol: Podszkol się:evil_lol::evil_lol::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...