Jump to content
Dogomania

Brak zęba a wystawa?


sheltomaniak

Recommended Posts

Hej!
Mam nadzieję że nie dubluje tematu ale przeszukałam i nie znalazłam...
Mojemu dorosłemu psu już jakiś czas temu wypadła dolna jedynka- jest już dawno Championem Polski (za pare tygodni skonczy 7 lat) Od tego momentu nie wystawialam go z przyczyn czasowych :)
Ale znowu chcemy wrocic na ringi tylko co z tym zebem? musze mieć jakieś zaświadczenie ?

Link to comment
Share on other sites

ja miałam podobną historie tyle ,że z 5 letnia sunią, oczywiście z tego co wiem mając zaświadczenie można wystawiać ,tylko znajomi podpowiedzieli mi ,że sędzia mając do wyboru psa z zębem lub bez ,wybierze napewno tego z zębem ,tymbardziej ,że to klasa championów,więc dałam sobie spokój i poczekałam, teraz wystawiłam bezstresowo w weteranach.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Dokładnie tak jest, sędzia nawet mając podkładkę od lekarza wybierze tego psa który ma kompletne uzębienie, niestety...Zawsze możecie wstawić implant, znam magików którzy praktykują takie rzeczy, nielegalne, drogie, nie warte zachodu, bo implant kilkukrotnie mocniej nagryziony łamie się, ale wystawa już za nami i cel osiągnięty...Swoją drogą- czy ktoś poruszył już ten temat? Nie jestem zwolennikiem takich zabiegów, mimo to, wiem,że są i cieszą się powodzeniem, mimo szalonych kosztów...powszechnie wiadomo, że niektórzy wystawcy za każdą cenę chcą wygrać a przepisy nic dla nich nie znaczą...no i mamy później bajzel w hodowli w naszym kraju...Odbiegając od tematu, osobiście gdy jeszcze "bawiłam się" w hodowlę, kryłam swoją suczkę samcem będącym własnością szefowej jednego z oddziałów związku kynologicznego. Długa to historia, ale morał bolesny- pies przenosił dysplazję, co zostało skrzętnie ukryte, papiery sfałszowane...no comments.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='gabula']Dokładnie tak jest, sędzia nawet mając podkładkę od lekarza wybierze tego psa który ma kompletne uzębienie, niestety...[/QUOTE]

Zależy od rasy, wiec nie zgodze się z tym stwierdzeniem. Mam psa bez zębów i nie przeszkadza mu to miec spore osiągnięcia i zdobywać BOBy w porównaniu z całą stawką psów z kompletem zębów. Wiec nie można uogólniać. Aha i nie wstydze się dawać "szczerbatego" psa do championów i tego z kompletnym uzebieniem do otwartej :P A co! Pozdrawiam ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Ja może odświeżę nieco ten temat.
Czy ktoś z Was wie jak sprawa braku zęba wygląda na zagranicznych wystawach?
Moja suka ma wybite dwa zęby (mam sąsiada debila). Suka kończy championat polski i teraz zastanawiałam się nad wystawami za granicą.
Mam zaświadczenie od weta (po polsku), który usuwał suce resztki zębów, oraz RTG szczęki jeszcze z korzeniami zębów.
Czy potrzebuję jeszcze jakiś papierek?
Coś mi się o uszy obiło że w Niemczech mają "kartę zębów". Czy powinnam coś takiego mieć i gdzie to załatwiać?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Niestety, ale moim zdaniem jej kariera wystawowa jest skończona :-( Wielu sędziów NIE UZNAJE tych polskich papierków czemu się nie dziwię . Jak chciałaś sukę wystawiać to trzeba było zostawić te szczątki zębów tak długo jak się dało . Cóż, takie niestety już jest ryzyko związane z posiadaniem psa wystawowego , zawsze coś się może zdarzyć co zmusi do zmiany planów . Oczywiście możesz ją wystawiać, zwłaszcza w klasie championów, ale zawsze będzie to loteria : sędzia uzna czy nie uzna zaświadczenie . Wydaje mi się , że w przypadków wystaw zagranicznych taka loteria nie ma sensu, ale decyzja należy do Ciebie.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...