Jump to content
Dogomania

strach a sikanie


linkauk

Recommended Posts

Czy ktoś z Was mial problem taki jak ja? otóż mój maluch (8 tyg) bardzo sie boi w sumie wszystkiego, np.telewizora, upadających przedmiotów, glosow za oknem.... ostatnio zauważyłam ze zaczal sikac w dosc nietypowych miejscach :crazyeye:np w swoim siedzisku!!!!!!!!!! byłam przekonana ze piesek nie nasika tam gdzie śpi. CZy jest to spowodowane strachem czy może raczej złym wychowaniem psiaka?? prosze powiedzcie co myślicie na ten temat:roll:

Link to comment
Share on other sites

Linka, a jakich warunkow ten psiak wziety, gumtree, czy inny portal, pies z dobrej hodowli, rejestrowanej w KC?
Czy po prostu od handlarza - w UK tez duzo tego funkcjonuje, wtedy pisak moze miec leki, braki w socjalizacji i inne "niespodzianki".
PS. Co do czestego sikania, niekontrolowanego, moze byc stres, moze byc infekcja, moze byc podtrucie, bo wszedzie teraz leja po chodnikach srodkami chwastobojczymi.

Link to comment
Share on other sites

Linkauk, Twój pies jest jeszcze bardzo młody, to przecież jeszcze psie dziecko. Czy szczeniak tylko "posikuje" czy poprostu leje brzydko mówiąc i ile czasu go w ogóle masz? Bo skoro szczeniak ma 8 tyg, to podejrzewam , że raczej długo u Ciebie nie przebywa, daj mu trochę czasu na oswojenie, bo może faktycznie jest poprostu strachliwy, poza tym dla niego Twój dom i okolica to zupełni obce, nowe miejsce.
Chyba, że jest tak jak pisze Karjo, może mieć też braki w socjalizacji. Napisz coś więćej

Link to comment
Share on other sites

Ja bym zaniosła mocz do zbadania, może to po prostu zapalenie pęcherza - staffiki lubią się przeziębiać ;)

Jeszcze co do tych lęków, 8 tydzień to w socjalizacji tzw. "okres strachu", nasilenia lęków szczeniaka i łatwo wtedy może nabawić się urazu, jeśli spotka go jakaś trauma. Właśnie - od początku tak miał?

Link to comment
Share on other sites

Mam go ponad tydzien wiec niedlugo, jest kupiony od rodziny ktora sprzedaje szczeniaki, wiec może ma braki tak mówicie. Od początku uczyłam go sikania na maty, sika na nie ale teraz zapomina o tym i zdarza mu sie nasikac gdzie stoi...i w legowisku swoim rowniez . Byc moze dopiero poznaje teren mojego domu, ale nie boi sie obcych biega za wszystkimi, boi sie przedmiotow, odglosow. Nagradzam go gdy zrobi siusiu na mate ale zdarza mi sie krzyknac gdy nasika gdzie popadnie ..:-( czy to moja wina ? moze ja zle na niego wplywam podniesionym glosem:placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='linkauk']Mam go ponad tydzien wiec niedlugo, jest kupiony od rodziny ktora sprzedaje szczeniaki, wiec może ma braki tak mówicie. Od początku uczyłam go sikania na maty, sika na nie ale teraz zapomina o tym i zdarza mu sie nasikac gdzie stoi...i w legowisku swoim rowniez . Byc moze dopiero poznaje teren mojego domu, ale nie boi sie obcych biega za wszystkimi, boi sie przedmiotow, odglosow. Nagradzam go gdy zrobi siusiu na mate ale zdarza mi sie krzyknac gdy nasika gdzie popadnie ..:-( czy to moja wina ? moze ja zle na niego wplywam podniesionym glosem:placz:[/QUOTE]

No to jest możliwe niestety - 8-tygodniowy maluch to jeszcze jak malutkie dziecko. Do ok. 4 miesiąca życia pies nie ma jeszcze w pełni wykształconej kontroli nad zwieraczami, więc to nie jest wina psiaka, że w czasie zabawy czy gdy ma daleko do mat po prostu się zapomni. No i niestety krzyki mogą właśnie doprowadzić do sikania ze strachu (u psów, szczeniąt w mowie ciała sikanie na widok innego osobnika, właściciela jest okazaniem szacunku, uległości - i błędne koło, bo niezadowolenie właściciela nasila to okazywanie uległości, a wiec i sikanie). Co dalej - szczeniak niekoniecznie skojarzy sobie, że sikanie TU wywołuje niezadowolenie - równie dobrze może się nauczyć, że sikanie w Twojej obecności jest be - i zacznie sikać po kryjomu, co utrudni w przyszłości spacery. Znam psa, który nie załatwi się przy właścicielu na spacerze - pan musi się odwrócić. efekt właśnie karcenia za sikanie u szczeniaka. Postaw na nagrody - każde siusiu na maty powinno być natychmiast nagrodzone smakołykiem. Nie używaj do mycia podłogi środków z amoniakiem.

Niepokojące jest tylko, że pies sika na swoje legowisko; to nie jest normalne. Nie zwlekałabym z wizytą u weterynarza, bo tak jak pisałam może to być problem z pęcherzem - antybiotyk szybko rozwiąże problem, a nieleczona infekcja może przejść w stan przewlekły i wręcz uniemożliwić naukę czystości.

Co do lęku przed przedmiotami, odgłosami - to może być po prostu wspomniany "okres strachu" - 1-2 tygodnie i powinno minąć; tymczasem nadrabiajcie braki w socjalizacji pieska, powinien mieć jak najwięcej pozytywnych kontaktów ze światem. Jeśli jest jeszcze na kwarantannie, nic nie stoi na przeszkodzie by wynosić go na spacery na rękach.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Witam wszytskim otoz mam podobny problem z moim puszkiem i jego sikaniem ..wiec problem wyglada tak moj puszek jak sie czegos przestraszy lub boi l ub np przyjda do mnie goscie on wtedy sika ,,jak moge go oduczyc tego czynu nie krzycze na niego bo wiem ze nie robi mi tego na zlosc tylko ze strachu ..prosze o pomoc

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...