Jump to content
Dogomania

czy borzoja należy trzymac w domu?


kaja91

Recommended Posts

Bardzo podobają mi się borzoje ale w domu nie mam warunków żeby go trzymac. Mam natomiast duży ogród. Zastanawiam się czy taki pies jak borzoj może byc trzymany na dworze? Czy jest to zwierze zbyt wrażliwe i musi mieszkac w domu?

Link to comment
Share on other sites

borzoje to psy "carow"mieszkaly zawsze w domach ,a pozniej za bolszewikow zaczyly byc tak jak burzuazja tepione.Ukrywano je przed smiercia w ziemiankach ,no i od tego czasu sie utarlo u niektorych ,ze sa to psy kojcowe,stajenne,czy budowe.Wg.milosnikow tej ras i wet.psy te kochaja kanapy i kochaja zyc w stadzie,sa to psy mysliwskie,i potrzebuja zabezpieczenia w postaci wysokiego plotu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 year later...

Borzoj jak każdy chart jest psem domowym, kocha kanape jak i ciepłe łóżeczko właściciela. Borzoj nawet ze wzgledu na piękną i dlugą sierść, która trzeba odpowiednio pielęgnować, czesać, trymować, myć i utrzymywać w czystości! powinien być trzymany w domu ;) borzoj nie przesadzaj, że wcale, ludzie nie rozumieją, nie mają na codzień styczności z borzojami. Proponuję abyś poczytała specyfikację rasy zanim zdecydujesz się na niego, bo to iż on Ci się podoba nie jest warunkiem dostatecznie dobrym aby zakupić takiego pieska ;) Trzeba duzo czasu poświęcić na spacery no i pielęgnacja, nawet jeśli pies nie będzie wystawiany na wystawach. Powodzenia ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...