Jump to content
Dogomania

Pigment nosa


Recommended Posts

no dobra
to wiemy jak działa preparat podawany wewnętrznie - ale zastanawia mnie ten flamaster ??

Jak to sie dzieje ze "farbuje" nos - tam sa jakies pigmenty pochodzenia roslinnego czy sama chemia ?? To mnie interesuje.... czy ktos to stosowal i wie o co chodzi bo dla mnie to takie "magiczne".

Jesli była by to "natura" to moze ta nature z flamastra dało by sie jako oszukac i samemu cos "domowej produkcji" zrobic.
A jesli "chemia" to nawet nie chce wiedziec co to jest :crazyeye: :crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 95
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Witam mam pytanie czytam i zastanawiam się czy to źle że psiakowi zjaśniał nosek?? mam pieska miał czarny a teraz jest już prawie brązowy myśalałam że to normalne. Czym grozi ten nie czarny nosek jakieś powikłania czy coś??
I jak Puli wspomniała o plastkiowych miskach moja takie ma czy powinnam zmienić?? proszę odpowiedzcie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kitka20']Witam mam pytanie czytam i zastanawiam się czy to źle że psiakowi zjaśniał nosek?? mam pieska miał czarny a teraz jest już prawie brązowy myśalałam że to normalne. Czym grozi ten nie czarny nosek jakieś powikłania czy coś??
I jak Puli wspomniała o plastkiowych miskach moja takie ma czy powinnam zmienić?? proszę odpowiedzcie[/quote]
O ile wiem, zdrowotnych problemow to nie oznacza zadnych... za to nie zawsze "pasuje" do wzorca :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cimi']Kitka, właśnie tak czasem bywa u nierasowych bokserów. Mojej jaśniał nos, ale to zależało od karmy jaką jadła. Teraz ma cały czarny.[/QUOTE]

Cimi a czy ja kiedykolwiek napisałam że mam psa bez papierów?? dlatego się zdziwiłam czemu mojej brązowieje nos.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 9 months later...
  • 1 month later...

Cześć! Przeczytałam wszystkie posty z tego wątku, ale dalej nie wiem, może mi pomożecie.. w ogóle to dopiero stąd się dowiedziałam, że są jakieś środki na poprawienie pigmentu noska etc, wcześniej nikt mi o tym nie powiedział... =/ Co byście polecili kremowemu szczeniakowi rasy spaniel tybetański? Gdy go kupiłam, miał czarny nosek w wieku 8 tygodni. Teraz ma 4 miesiące i zróżowiał mu przy wymianie zębów !!! Nie boję się o przebarwienia na sierści, jakie mogą się pojawić przy stosowaniu tych środków, bo nie jest biały, tylko kremowy, więc to nawet lepiej, jeśli sierść jeszcze bardziej mu zmieni pigment... Chodzi mi tylko o ten nosek. Pani weterynarz powiedziała, że możliwe, że mu się odmieni, gdy skończy wymieniać zęby na stałe! Ale taki proces trwa do 7 miesięcy, on ma 4 i pod koniec marca jedziemy do Katowic, także do tego czasu chciałabym poprawic mu ten pigment noska, co polecacie?
[IMG]http://i22.photobucket.com/albums/b332/spanielka/pigment.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

No to trudne :roll:.
Najlepiej jest wystawic psa na słoneczko i wtedy opali sobie nos i zrobi sie czarny, są też środki barwiące nosek, tylko nikt o tym nie mówi.
Bo srodki poprawiajace pigment mgą uczulać oczy.
(dawno nie czytałam wątku, :roll:to nie wiem czy sie nie powtarzam)

Link to comment
Share on other sites

[B]McDzik,[/B] a próbowałaś Algolithu? Tylko dawkowanie powinnaś skonsultować z weterynarzem, zwłaszcza, jeśli karmisz malucha gotową karmą, bo algi mają witaminy i minerały, a przedawkowanie może mieć niefajne skutki.
Skontaktuj się też z hodowcą, na pewno coś poradzi.

Co do opisywanych w tym wątku flamastrów to... szczęka mi opadła. Dla mnie stosowanie tego, to zwykłe oszustwo :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asher']Co do opisywanych w tym wątku flamastrów to... szczęka mi opadła. Dla mnie stosowanie tego, to zwykłe oszustwo :shake:[/quote]

Z pewnoscia tak, ale w porownaniu, co jeszcze mozna zrobic... gdzies czytalam o operacjach plastycznych psow (na szczescie nie w Europie) - to dopiero oszustwa!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Moim zdaniem ich działanie jest mizerne w wypadku tzw. zimowego nosa . Niestety, ale najskuteczniejsza metoda to : malowanie . Jakimi preparatami to już dokładnie nie wiem, ale widziałam kiedyś taki na stoisku przy okazji jednej z wystaw bo sprzedający w celu demonstracji pomalował nim nos mojemu psu , efekt był imponujący i natychmiastowy choć oczywiście nietrwały :) Popytaj w sklepach groomerskich, tam napewno znają takie specyfiki.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

[quote name='FredziaFredzia']Podrzucam, bo mam problem jasnego noska. ;)
Algi pomogły?[/QUOTE]

U brata naszego Haniego algi super wzmocniły pigment nosa i poprawiły kondycję sierści, jednocześnie nie wpływając na jej biały kolor. Nos zimowy zrobił się całkiem czarny. My dzisiaj zamówiliśmy algi i zobaczymy jak to będzie, bo i Haniskowi zaczyna się robić zimowy nosek ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...