Jump to content
Dogomania

Pigment nosa


Recommended Posts

  • Replies 95
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Gazuś']My też! :lol: Kiedyś już była (działała) ale przerwaliśmy (Pani nie chciało się leciec do miasta po algi :evil_lol: A jak leciała to z psem, którego wiadomo, pod sklepem sie nie zostawi![/quote]
Mam ten sama problem :) Jak już idę to z Lucky'm, a potem drugi raz samej mi się już nie chce iść... :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Daisunia']mojemu piesowi nie chce "zejść" rozowy kolorek
coraz cieplej sie robi a ona dalej ma zimowy nosio
nie żeby mi to przeszkadzalo ale jak to bedzie jesli pojedziemy na wystawe ?( w koszalinie w lipcu bodajze)[/quote]

niech się powygrzewa na słońcu;). Vedze tak ciemnieje, że za jakiś miesiąc będzie chyba zupełnie czarny (a miala różowy świński taki)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nor(a)']niech się powygrzewa na słońcu;). Vedze tak ciemnieje, że za jakiś miesiąc będzie chyba zupełnie czarny (a miala różowy świński taki)[/quote]
moja ma tylko taki jakby "odcisk" rozowy
ale sproboje :lol: już jej zapowiedzialam ze idzie sie opalac :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Madzia_19']Lucky też tak ma, ale nie wiem czy mu sam sciemnieje. Nigdzie nie mogę dostać alg w proszku, podobno już nie sprowadzają...[/quote]

A na jesień/zimę zaczął jaśnieć?. Ja Vedze nic nie daję ;) ..żadnych wspomagaczy, bo jeśli to tylko sprawa estetyczna - to nie przeszkadza mi to zupełnie w jej przypadku ;) . W sumie to pierwsza jej "dorosła" zima była (ma 1.5 roku) więc nie wiedziałam jak z tym nochalem będzie, ale widzę że ciemnieje w szybkim tempie (co wracam z pracy to nos ciemniejszy :p ..tak od zewnątrz do środka pigment wchodzi). Ale jedna rzecz..na słońcu spędza praktycznie większość dnia.

Link to comment
Share on other sites

Lucky też ma 1,5 roku :eviltong:

zaczął mu jaśniej tak na przełomie października i listopada.

Teraz, wiosną, tak mu niezbyt ciemnieje... no może troszczkę, ale baaardzo wolno...
No i na słońcu niezbyt lubi przebywać....
Dzisiaj obowiązkowe opalanie na balkoniku :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Madzia_19']Lucky też ma 1,5 roku :eviltong:

Teraz, wiosną, tak mu niezbyt ciemnieje... no może troszczkę, ale baaardzo wolno...
No i na słońcu niezbyt lubi przebywać....
[/quote]

no tak ;) ..Vega jest ciepłolubna..ona nawet spała na trawie w upale w słońcu tamtego lata, co nie za dobre chyba (udar albo co :roll: ).

Nosek pociemnieje..(do października :roll: )

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='beth_i_boogi']Witam,
Mam takie pytanko: Czy algi to mogą byc te same co dla rybek, tzn w takich płatkach, czy specjalne dla psów są:???: , bo u mnie nigdzie ich nie ma w żadnym zielarskim itp. tylko w zoologiku jako pokarm dla ryb:roll:[/quote]
w ziołowych sklepach to się nazywa spirulina co do pytania to nie wiem

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Madzia_19']Lucky też ma 1,5 roku :eviltong:

zaczął mu jaśniej tak na przełomie października i listopada.

Teraz, wiosną, tak mu niezbyt ciemnieje... no może troszczkę, ale baaardzo wolno...
No i na słońcu niezbyt lubi przebywać....
Dzisiaj obowiązkowe opalanie na balkoniku :eviltong:[/quote]
Niektóre goldki rodzą się z bardzo mocnym pigmentem, a nie które ze słabszym. Tym pierwszym nosek jaśnieje na ogół tylko na zime, a potem pigment wraca. Pieskom ze słabym pigmentem nos jaśnieje z wiekiem i taki zostaje, poprostu trzeba się z tym pogodzić.

Czarny kolor chroni psi nos przed słońcem, psy bez pigmentu są taj ochrony pozbawione, dlatego nie powinny długo przebywać na słońcu, a tym bardziej specjalnie się opalać!!! Jasny nos bardzo łatwo spiec, przez co można doprowadzić nawet do nowotworu skóry.
Przy mocnym słońcu najlepiej posmarować psu nosek kremem z filtrem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania_Carmen']Niektóre goldki rodzą się z bardzo mocnym pigmentem, a nie które ze słabszym. Tym pierwszym nosek jaśnieje na ogół tylko na zime, a potem pigment wraca. Pieskom ze słabym pigmentem nos jaśnieje z wiekiem i taki zostaje, poprostu trzeba się z tym pogodzić.

Czarny kolor chroni psi nos przed słońcem, psy bez pigmentu są taj ochrony pozbawione, dlatego nie powinny długo przebywać na słońcu, a tym bardziej specjalnie się opalać!!! Jasny nos bardzo łatwo spiec, przez co można doprowadzić nawet do nowotworu skóry.
Przy mocnym słońcu najlepiej posmarować psu nosek kremem z filtrem.[/quote]

Z tym opalaniem, to było bardziej na żarty niż na poważnie, choć latem Lucky dzień w dzień calutkie wakacje (gdy tylko jest słońce) spędza na plaży lub chlapie się w morzu. Oczywiście nosimy dla niego parasol na plażę, ale i tak woli leżeć na piachu w słońcu. Choć , gdy jesteśmy wiosną w mieście to paradoksalnie słońca unika... Nie mam pojęcia czemu tak jest...

Mam nadzieję, ze pigment nosa to kwestia dziedziczna, bo ojcu jak i matce :ucky'ego nosy jaśnieją na zimę, a czernieją na wiosnę. U Lucky'ego też widzę pociemnianie się noska, ale jakoś tak powoli... a może to po prostu jak jestem przewrażliwiona...

A co do kremów to jeszcze nie słyszałąm o tym. Ale może warto by kupić Lucky'emu kremik z filtrem, ja mu niestety pożyczyć nie mogę, bo czegoś takiego nie używam :) Ale nad Lucky'm pomyślę ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania_Carmen']Wdaje mi się, że Lucky poprostu odziedziczył po przodkach słabszy pigment, musice zaakceptować ten różowy nosek i już!!! :-)[/quote]

Niom :) Mnie to osobiście kompletnie nie przeszkadza, choć trochę śmiesznie na początk wyglądał, ale teraz się już przyzwyczaiłam. Tylko nie wiem jak to na wystawach jest punktowane?
Odejmują pkt za jasny nos?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Madzia_19']Niom :) Mnie to osobiście kompletnie nie przeszkadza, choć trochę śmiesznie na początk wyglądał, ale teraz się już przyzwyczaiłam. Tylko nie wiem jak to na wystawach jest punktowane?
Odejmują pkt za jasny nos?[/quote]
To zależy od sędziego. Niektórzy nie zwracają uwagi na pigment, ale ogólnie napewno czarny nos jest premiowany. Pigment to oczywiście nie tylko nos, ale również skóra, wargi, oczy, pazurki.
W ostateczności na wystawe nosek można podmalować :diabloti: już nie takie cuda widziałam. Spróbuj z tymi algami, może akurat coś da.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania_Carmen']
W ostateczności na wystawe nosek można podmalować :diabloti: już nie takie cuda widziałam. Spróbuj z tymi algami, może akurat coś da.[/quote]

No spróbuje z algami, ale najpierw muszę je dostać... W zielarskich i aptekach ie ma.. Teraz szukam w sklepach zdrową żywnością ;)
Pozdrawiam ;)
PS. W akcie desperacji pomyślę o malowaniu :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:
Pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...