Jump to content
Dogomania

Pigment nosa


Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • Replies 95
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam,

z tego co wiem to w niemczech są dobre, tego typu produkty, w których skład wchodzą algi lub karoten.
Nie jestem pewna jak to wygląda przy białych psach... jasnemu labkowi podaje algi natomiast czarnemu karoten... a co jeśli pies jest biały..szczerze mówiąc nie probowałam ;-)

Pozdrawiam,
Ania Kowalewska

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 months later...

Ja mojemu goldkowi co 3-4 dni podawałam jedną tableteczke cynku :) I nos był super czarny :) Teraz przestałam dawać i widac na nosku odcienie brązu, nie idealnej czerni, ale jakoś na 2 tygodnie przed wystawa zaczne podawać znowu cynk (oczywiście malutkie dawki) i bedzie miał znowu zupełnie czarny :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

[quote name='jovi']Hej, chciałabym się zapytać czy macie jakieś sposoby ( poza malowaniem oczywiście :D ) na utrzymanie czarnego pigmentu nosa u zwłaszcza białego psa? Znacie jakieś inne środki poza Algolithem?[/quote]

tak algolit nie jest rewelacyjny to fakt nie ma co wydawać kasy - karoten napewno - dużo marchwi napewno pomoże - a co do spiruliny to jeszcze nie stosowałam, ale sprawdzę

Link to comment
Share on other sites

Złośnica, gdzie kupujesz spirulinę? Pytam, bo ja karmię nią rybki :lol: Powiedz jeszcze jeśli możesz w jakich dawkach ją podajesz i po jakim czasie widać pierwsze rezultaty?
Też mam białego psa i kłopot z pigmentem, zwłaszcza zimą.

donya, dokładnie. Betakarotem pięknie zażółca sierść niestety.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

U mnie po jakiś trzech tygodniach wargi pociemniały, ale ja daje około 5g spiruliny codziennie za wyjątkiem weekendów (tak trafiło:p ). Poza tym zimą psom jaśnieją nosy i tak naprawdę najlepszego i jak sądzę najszybszego efektu należy się spodziewać teraz wiosną no i latem :multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='basia'] Poza tym zimą psom jaśnieją nosy i tak naprawdę najlepszego i jak sądzę najszybszego efektu należy się spodziewać teraz wiosną no i latem :multi:[/quote]

No własnie to zauważam ostatnio u rudej. Nosek zimą zjaśniał tak, że az mówiliśmy "świński nosek". Nie robiłam z tym nic, trudno taki jej urok ;) ..A w ciągu ostatnich dni zauważam, że robi się ciemna obwódka, sam środek nosa też przybiera nieco inny kolor (na tyle to szybko postępuje, że zdarzały mi się próby wycierania nochala myśląc, że się ubłociła albo co :lol: ). Jest szansa że za jakies 2 miesiące nosek będzie ładny czarny. Niestety pewnie na dość krótko :roll:

Link to comment
Share on other sites

Moja sunia zawsze miała bardzo mocny pigment jak na goldka, niestety po szczeniakach nos zrobił jej się zupełnie rózowy. Od około 1,5 miesiąca podaje jej algolith, przez pierwsze 2 tygodnie nos zdecydowanie zciemniał, i na tym się skończyło :angryy: Pare dni temu znowu coś się ruszyło, tylko, że nie wiem czy to zasługa allg, czy poprostu pigment sam jej wraca :hmmmm:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...