Jump to content
Dogomania

Grzegorz Weron


ikucha

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Sędziował nas w maju w Bytomiu w klasie Baby- dostaliśmy bardzo szczegółowy opis- bardzo dobry z resztą, miły, wyrozumiały sędzia. Jak pies nie chce pokazać zębów daje mu chwilkę żeby zmienił zdanie- nie robi problemów tam gdzie ich nie ma.

Mam bardzo dobrą opinię.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Podnosze wątek tego sędziego. Czy ktos może się podzielić jeszcze informacjami? Na co zwraca szczególną uwagę, jakie psy preferuje, jaki wpływ ma ruch na ogólną ocenę czy ogląda zęby do samych migdałków czy poprzestaje na zgryzie? Czy jest wyrozumiały dla młodych psów?

Podzielcie się spostrzeżeniami proszę.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Sędzia wyrozumiały, bardzo sympatyczny, z dobrym podejściem do psiaków.
Oceniał nas 2 razy, za każdym dostaliśmy dokładny opis.
Zębiska może pokazywać właściciel, a jeżeli psiak nie ma ochoty na otwieranie paszczy "za karę" ma zrobić kółeczko po ringu :-) , a potem następuje kolejna próba oglądania szczęk.
W Nowym Sączu podczas oceniania lał deszcz, Pan Weron pozwolił psiaki pokazywać w namiocie, tak żeby nie mokły.

Ogólnie jestem bardzo zadowolona z pracy tego sędziego, szczerze polecam! :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 1 year later...
  • 5 months later...

Ja wystawiałam u pana labradora w klasie baby, wspominam tego sędziego chyba najlepiej ze wszystkich u których do tej pory byłam. Bardzo miły, wyrozumiały dla babika... co prawda byliśmy wszyscy zdziwieni kiedy dał BOBa suce z klasy użytkowej, ale ogólnie mysle, ze ocenial bardzo dobrze

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Chcąc nie chcąc natrafiliśmy na sędziowanie pana Werona :)
Nasze wnioski - pan Weron bardzo chce pokazać, że jest surowym sędzią, ale jego uzasadnienia to po prostu cyrk, więc robi się z tego komedia, a nie surowa ocena :diabloti:
Niekonsekwentny - w jednej klasie ucina psu CWC za wąską klatkę, po czym psu z innej klasy daje BOB, choć klatkę ma jeszcze węższą :evil_lol:

Zęby sprawdzał sam, psa ocenił nam niemal bezdotykowo - dotknął ręką do żeber i nic poza tym, nawet jajek psu nie sprawdził.
Szuka na siłę wad, których nie ma, a wady widoczne gołym okiem podaje jako zalety :laugh2_2:
Słowacy na drugi dzień po jego ocenie śmiali się w głos i pytali skąd Polska wytrzasnęła takiego sędziego :evil_lol:

Bejbikowi w innej rasie dał wo bez nominacji na finały... bo chrząstka ucha nie jest jeszcze idealnie sztywna, gdzie uszy psu ładnie stały ;)

Polak za granicą niech lepiej mówi do niego w każdym języku, tylko nie polskim :eviltong:

We wszystkich rasach prawie same dosk bez wniosku ;)

Edited by mychaaaaa
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 9 months later...

Pierwszy raz spotkałam się z takim sędzią kynologicznym i szczerze mam nadzieję, że już nigdy takiego nie spotkam... Człowiek niemiły, traktujący wystawców z góry i wprowadza taką atmosferę, że wystawca staje się przy nim "malutki" i aż boi się odezwać. Stara się na siłę pokazać, że jest wszechstronny, obeznany i surowy, ale kończy się na tym, że jego oceny są po prostu śmieszne i żenujące. Na ostatniej wystawie, na której sędziował 3/4 psów wyszło z oceną dobrą lub bardzo dobrą, a te doskonałe dawał na siłę. Nigdy wcześniej nie spotkałam się z tym, żeby np. w rasie, w której było 6 klas, do porównania szło tylko 2 psy, bo dosłownie tylko one dostały ocenę doskonałą. Szuka na siłę wad u psów, wymyśla takich, których nie ma, a co najśmiejszeniejsze psy, które nie pasują do wzorca lub posiadają widoczne wady np. sporą nadwagę zajmują u niego pierwsze miejsce - zupełny brak konsekwencji, lub znajomości. Ludzie wprost stali dookoła ringu i śmiali się z jego komentarzy, zachowania i ocen. Do wystawców zwraca się bez szacunku, na "ty", w dodatku próbuje żartować, ale wychodzi to bardziej chamsko niż zabawnie. Z pewnością do tego pana już nigdy nie wrócimy, bo naprawdę szkoda nerwów na coś takiego.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Witam serdecznie również mieliśmy zaszczyt poznać tego pana. Serdecznie nie polecam wystawiania psów na wystawach gdzie sędziuje ten pan,poprostu strata czasu. Sędzia bardzo arogancki, opisy i oceny tragiczne. Dwie wystawy dzień za dniem, ocena z pierwszego dnia pies doskonały (druga lokata na 8 psów) wspaniały opis, ocena z drugiego dnia tego samego pieska ocena dobra opis przeczący wcześniejszemu. Drugi przykład to ocena szczeniąt które tak naprawdę przyjeżdżają obyć się z wystawą, ocena szczeniaka 4-5 miesięcznego bez żadnych wad  opis dobry zgodny z wzorcem a ocena mało obiecująca, chyba się ktoś źle czuł (zniechecajmy dalej młodszych kolegów napewno przyjadą na kolejne wystawy). Omijajcie wystawy z takim sędzią.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Potwierdzam, że sędzia to jest dziwny. Urządza jakiś dziwny show, mocno gwiazdorzy na ringu... Opisy dyktuje przedziwne, są to epitety zamiast opisu anatomii i charakteru psa. Ocen doskonałych prawie nie daje. Medale leżą na stoliku sędziowskim niewykorzystane. Wytyka (z jakąś dziwna satysfakcją) wady rzeczywiste, ale również wymyślone. Miałam wrażenie, że uczestniczymy w cyrku. Gdybym była wystawcą bez doświadczenia, nic by mi nie dał udział w tej wystawie, niczego mądrego bym sie o swoich psach nie dowiedziała. A tak, zaliczam to jedynie do grona osobliwości. Nie polecam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...