Jump to content
Dogomania

Jaka smycz dla szczeniaka?


linkauk

Recommended Posts

Witam;)
Mam problem z moim małym szczeniakiem ..ma ponad 8 tygodni i jest staffikem :loveu: a problem jest tego typu, ze chciałam kupić mu smycz i nie wiem czy lepsza jest obroża czy szelki??? Moj Fido niestety na widok zarówno obroży jak i szelek dostaje szalu i piszczy oraz ucieka:crazyeye:nie wiem czym to jest spowodowane ?????? czy ktoś może mi pomoc??????? czy myślicie ze jest za mały ???

Link to comment
Share on other sites

Osmiotygodniowy szczeniak nie wychodzi jeszcze na spacery wiec po co mu szelki i smycz?:cool3: Jesli masz ogrodek to mozesz wyprowadzac pieska i tam delikatnie przyuczac go do obrozki i szelek, jesli nie to na spacerek wyjdziesz dopiero jak piesek bedzie po wszystkich szczepieniach a wiec po 12 tygodniu zycia.W miedzy czasie mozesz przyuczac go do obrozy i smyczy ale spokojnie.Nie wymagaj zbyt wiele, mlody pies musi przywyknac do czegos na szyi i do smyczy.Cierpliwosci.

Link to comment
Share on other sites

Tak od 12 tygodnia mozesz przyzwyczajac psiaka do szelek .Piesek moze nosic w domu pare godzin.Smycze powinno sie 2 posiadac do cwiczen krotka i do spacerowania do 7 metrow.jakie smycze i obroze musi posiadac dorosly stafford to nie wiem ,gdyz tej rasy nie posiadam.
A tak na marginesie mam nadzieje ,ze nie kupilas psa od pseudohodowcy no i mam nadzieje ,ze planujesz uczeszczac ze swoim pupilkiem do psiego przedszkola ,a pozniej do psiej szkoly.ta rasa tego wymaga.

Link to comment
Share on other sites

Stafik to nie staford to raz.
Po 2 żeby psiaka odpowiednio socjalizować należy olać zaściankową kwarantanne.
Po 3 szybciej przyzwyczai się do obróżki.
A po 4 to pokaż zdjęcie kluska ,bo uwielbiam oglądać małe psiaki w typie Bull:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Do spacerowania to psiak powienien biegać luzem i mieć wzmacniane przywołanie póki jeszcze jest na etapie podążania za przewodnikiem.W czasie bunty 6-10miech wtedy przyda się linka ,bo psiak będzie sprawdzał czy aby na pewno musi wracać do ciebie:cool3:Skoro w koło jest tyle fajnych rzeczy do zwiedzania.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']
A tak na marginesie mam nadzieje ,ze nie kupilas psa od pseudohodowcy no i mam nadzieje ,ze planujesz uczeszczac ze swoim pupilkiem do psiego przedszkola ,a pozniej do psiej szkoly.ta rasa tego wymaga.[/QUOTE]

A czy w Polsce istnieje wymóg edukacyjny dla psów? To już wybór właścicielki czy chce psa szkolić w taki sposób, czy w inny.:cool1:
Naprawdę nie rozumiem jak można od kogoś WYMAGAĆ, żeby tresował psa w przedszkolach i szkołach..:cool1:

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję wszystkim za odp;) mieszkam w UK, psa kupiłam od hodowcy i na jakiegos lewego nie wygladal :eviltong: heh tu na wyspach znają sie na tych psach wiec mysle ze wyrosnie staffordshire bull terrier a świnka morska z niego :eviltong: jesli chodzi o szkoly to sa ale w jezyku angielskim wiec piesmi zglupieje jak raz tak raz tak se będzie mowic do niego :crazyeye: zacznę go przyzwyczajać powoli do szelek , smycz mam taka na spacet raczej do biegania i powoli musze go oswajac . Czy myslicie ze nie bedzie mial jakiegos urazu do tych smyczy, bo on piszczy okropnie jak tylko probuje zalozyc . Zdjecie wkleje jak mi zechce pozowac :eviltong:
Sprawdzalam i widac zdjecie pieska klikajac na moj profil, prynajmniej ja je widze nie wiem dlaczego nie widac tego zdjecia jako avataru mojego

Link to comment
Share on other sites

Wiesz, ja na Twoim miejscu nie zastanawiałabym sie nad wyborem szeleczek czy smyczki, tylko postawiła na socjalizacje. To zaprocentuje w przyszłosci. Pokaż szczeniakowi wszystko co tylko możesz i chwal non stop. Jak nie masz za co, to za samo to, że jest:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Każdy szczeniak kiedyś marudził przez obróżkę/szelki/smycz to oczywiste.Pojęczy pojęczy i się znudzi.Zakładaj mu może szelki podczas posiłku będzie je sobie super kojarzył.Albo na chwile zabawy w domu ,raczej szybko zapomni ,że w ogóle ma coś na sobie.

Link to comment
Share on other sites

Szamanka-wybacz,ale ja nie wymagam od opiekunki staffika zeby MUSIALA isc do psiej szkoly:shake:przeciez to kazdy sam odpowiada za wychowanie swojego psa.
Szkoda ,ze w Polsce nie wymaGA SIE OBOWIAZKOWEJ SOCJALIZACJI w psich szkolach,psow szczegolnie ras niebezpiecznych,gdyz malenki procent posiadaczy tej rasy, wie jak ma je socjalizowac.
Przykladem sa przepelnione schroniska psami tych ras,staffiki przykute lancuchami do bud,w malenkich kojach,usypianie zwierzat z powodu agresji w schroniskach, itd.
"Mam nadzieje ,ze ktos chodzi ,lub bedzie chodzil"to nie znaczy ze MUSI chodzic.:-o To nie nakaz tylko dobra rada.

Jezeli natomist o chodzenie moich psow na smyczy ,nauke rozpoczynalam w wieku okolo 4 miesiecy,gdyz wczesniej biegaly za mna bez jakiegokolwiek zabezpieczenia .moglam sobie pozwolic ,gdyz mieszkam na wsi i im nic ze strony niebezpiecznej ulicy ,nie grozilo.

Link to comment
Share on other sites

Z obrożą dobrze jest psa oswajać od samego początku.
I w tym celu zakłada się coś delikatnego na szyję nawet noworodkom. Lekka , luźna obroża nie czyni szczeniakowi żadnej krzywdy a "opory psychiczne" przed tolerowaniem czegokolwiek "przyczepionego" na ciele wzmagają się wraz z dorastaniem- stąd im wcześniej się zacznie tym nauka będzie łatwiejsza.
Po oswojeniu z obrożą i gdy psiak porusza się juz na wiekszę dystanse można doczepić do obrózki leciutką i krótką smyczkę ( albo kawałek tasiemki ) aby psiak przyzwyczaił sie że "coś" za sobą ciągnie. Oczywiscie takie sesje ćwiczeń trzeba zaczynac od małych porcji i stopniowo wydłuzać no i nagradzać, nagradzać , nagradzać i chwalić
To tyle jeśli nie chce się mieć gigantycznych problemów w momencie gdy założenie uprzęży będzie niezbędne - na prawdę warto ćwiczyć dużo wcześniej .
Podobnie sprawa ma się z kagańcem - ćwiczymy zakładając [U]na chwilę[/U] choćby wąziutką tasiemkę wokół pyszczka i nagradzając cierpliwe tolerowanie tego "potwora" na nosie;)
Obroża , szelki, smycz, kaganiec to rzeczy z którymi pies powinien być doskonale oswojony i absolutnie nie powinny mu się źle kojarzyć. A o skojarzeniach decydują zwykle okoliczności pierwszych kontaktów - to nasze zadanie jak pies będzie postrzegał uprząż :
czy jako akcesoria dobrej zabawy
czy jako przerażające i zakładane w atmosferze nerwowosci i przymusu pęta

Link to comment
Share on other sites

Pitt Bull Terrier, Dogo Argentino, Fila Braziliero i Japanese Tosa są niedozwolone, ale także każdy pies wyglądem przypominający te rasy, każdy pies z typu wyżej wymienionych oraz te, których cechy wyglądu lub usposobienia, przypominają charakterystykę psa bojowego sa zakazane na terenie UK. Ale tak naprawde kazy pies moze pogrysc dosc dotkliwie, gdy go bedziemy uczyc agresji.
A wracajac do tematu obrozy czy smyczy...moj Fido na dzien dzisiejszy biega sobie bez niczego wiec bede stopniowo go przyzwyczajac . Ale doradzcie co zrobic gdy piesek ucieka i piszczy i sie az telepie jak doczepiam malutka cieniutka smycz???

Link to comment
Share on other sites

Ile widziałaś stafików nie amstafów w schroniskach??To nie jest pies dla szpanera czy przedłużenie członka.Rzadziej kupują je ludzie chcący się "napiąć" częściej miłośnicy wesołych,pokręconych ,aktywych psów.O ciekawej urodzie.

Link to comment
Share on other sites

My nie traktujemy psa jako wystawke czy pokazanie jakiego diabla-killera:diabloti: mam. Nasz piesek jest wesoly , lubi sie bawic i nie rzuca sie na nic. Wszystkie staffiki jakie znam czy male czy duZe sa przyjacielsko nastawione do ludzi. Czy taki staffik jak bedzie duzy moze poruszac sie bez smyczy ?? czy moze byc to karalne???????

Link to comment
Share on other sites

[quote name='linkauk'] Ale doradzcie co zrobic gdy piesek ucieka i piszczy i sie az telepie jak doczepiam malutka cieniutka smycz???[/quote]
byc może boi się tego "cienia" który się za nim ciągnie - proponuję zacząć od doczepienia do obroży czegoś na prawdę krótkiego , tak aby nie sięgało poza psa;) i stopniowo w miarę jak pies się oswoi wydłużania.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...