Jump to content
Dogomania

wszystko o sznaucerach (mini) i nie tylko


fifi290496

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

koszt utrzymania psa- ok 150 zł, wydaje się dużo ale nie chce wyjść inaczej. Jakby mi ktoś kiedyś to powiedział to bym nie uwierzyła, ale jakby nie patrzeć tyle min. wychodzi. W każdym miesiącu coś wypada.
W jednym worek karmy, w kolejnym nowa smycz (bo stara się zgubiła w parku :evil_lol:), potem szelki, pasy do auta, psia mata do auta, legowiska, zabawki, gryzaki, adresówka, buty/bluza do wychodzenia z psem (bo pies skacze i wszystkie ciuchy mam potem brudne) -chociaż to mam wątpliwości czy to się wlicza do wydatków na psa :evil_lol: i tysiące innych rzeczy o których teraz nie pamiętam. Nawet jak coś Ci się uda przyoszczędzić w którymś miesiącu to potem przychodzi pora szczepienia/pies się pochoruje i się wyrówna :lol:. Mój się ostatnio trochę się pochorował -w sumie nic wielkiego mu nie było- i 150 zł lekko poszło :shake:
ale może ja dziwna jestem że tyle wydaje na małego psa? Obawiam się że gdyby wszystko dokładnie policzyć to może jeszcze więcej wyjść:oops:

Mam nadzieję że ktoś jeszcze się tu wypowie ile go pies kosztuje :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olinafm']
W jednym worek karmy, w kolejnym nowa smycz (bo stara się zgubiła w parku :evil_lol:), potem szelki, pasy do auta, psia mata do auta, legowiska, zabawki, gryzaki, adresówka, buty/bluza do wychodzenia z psem (bo pies skacze i wszystkie ciuchy mam potem brudne) -chociaż to mam wątpliwości czy to się wlicza do wydatków na psa :evil_lol: i tysiące innych rzeczy o których teraz nie pamiętam.[/quote]

Zobacz olinafm, fifi290496 pyta się o to ile płaci się za pieska miesięcznie i wydaje mi się, że powinno wyjść troszkę mniej niż 150 zł. Przcież (chyba) nie kupujesz swojemu sznupkowi co miesiąc nowej smyczy, adresówki, pasów do samochodu, maty itd. To są rzeczy, które kupuje się raz i starczą przynajmniej na kilka miesięcy. Ja bym na miesiąc wliczała koszty karmy, ewentualnie zabawek, smaczków i jeśli zajdzie taka potrzeba to wizyty u wterynarza ( z którą rzeczywiśćie może wyjść taka sumka jak 150 zł ;D) Oczywiście nie chce się ciebie czepiać. Wyrażam tylko własną opinię na ten temat :)

Link to comment
Share on other sites

ja uważam że 150 zł to jest średnia, w jednym miesiącu mniej ale w kolejnym więcej. Pewnie że nie kupujesz tych wszystkich rzeczy co miesiąc, ale w każdym miesiącu są nowe potrzeby i zawsze pieniądze idą. Podsumuj sobie wszystkie wydatki na psa podziel przez 12 mies. i wtedy to się okaże ile tak naprawdę kasy idzie. Mi też się nie chciało wierzyć, aż do momentu gdy przez jakiś czas postanowiłam spisywać wydatki i ku zaskoczeniu okazało się że pies to wcale nie jest tanie hobby :shake:
ale cóż -zadowolona psa morda -bezcenna :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Pewnie można uśrednić ale wszystko zależy przede wszystkim od tego jaką karmą zamierzasz karmić. Rozrzut cenowy jest dość spory, a karma to podstawowy wydatek. Zabawki, smycze itd. to sprawy okazjonalne. Weta też można w miarę oszacować zakładając tylko wizyty na szczepienie i odrobaczanie. Musisz też dodać koszty preparatów p/pchelno-kleszczowych. Inne wydatko ciężko przewidzieć - typu skaleczona łapa, jakieś sensacje żołądkowe itd.

Link to comment
Share on other sites

Stałe wydatki to: karma ok 50 zł mies (acana), preparat na kleszcze 23 zł miesięcznie, fryzjer 70 zł/3mies. w zeszłym tyg. mojemu psu wbił się kłos w łapę, zaczeło się babrać i u weta poszło prawie 200 zł, a jeszcze nie koniec leczenia :-( w czerwcu też był chory i też poszło ok 150 zł (ale 2 choroby jedna po drugiej można uznać za wyjątkowego pecha)
Nie uwierzę że kogoś pies może kosztować 50-60 zł miesięcznie :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olinafm']
Nie uwierzę że kogoś pies może kosztować 50-60 zł miesięcznie :shake:[/QUOTE]

nie chcesz wierzyć, trudno;) zresztą ja podałem wersję 'najgorszą' czyli uwzględniając nieoczekiwane wydatki...
Skąd u Ciebie 50 zł na Acanę? Też kupuję acanę i wcale nie kosztuje mnie to 50zł.. Samba dziennie je 0,1kg x 365 dni = 36,5kg rocznie x 11zł. Wychodzi 34,5 / miesiąc;) Obroża na kleszcze 45zł/rok czyli 3,75/m-c. dalej, szczepienia+odrob. 80zł/rok czyli 6,7/m-c, smycz+obroże -biorąc od uwagę, że na kilkanaście miesięcy starczą,a może kilka lat, jest to może 2zł/m-c. Razem: 47zł:evil_lol: zostaje 13zł/m-c na nieoczekiwane wydatki, np. jakaś szczotka, trymer, maszynka, smakołyki, zmiana diety, zabawki itp. Doliczając np. nieplanowane wizyty u weta i zakładając, że nie zdarzają się one częściej niż raz na kilkadziesiąt miesięcy, to wyjdzie średnio może 5zł/m-c. Jak dotąd miałem jedną nieplanowana wizytę u weta - na 4,5 roku;) więc wyżej założyłem pesymistyczna wersję;) 60zł/m-c da się wyrobić:cool3:
Oczywiście to taki jeden przykład... wszystko zależy od aktualnych potrzeb.

Link to comment
Share on other sites

mój pies zjada ok 4 kg miesięcznie a 7,5 kg acany to ok 100-120 zł np. [URL="http://www.krakvet.pl/acana-pacifica-75kg-p-12588.html"]ACANA Pacifica Dog 7,5kg[/URL]
jak kupię większy worek to mam go później otwarty ok 4 mies. Teraz właśnie mam taki w domu i już ostatni raz taki wielki wór kupiłam, bo tylko karma wietrzeje (mimo że wór mam zamknięty klamrami, w ciemnej szafie)
Niestety trzymanie jednego małego psa jest zdecydowanie nieekonomiczne :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olinafm']Niestety trzymanie jednego małego psa jest zdecydowanie nieekonomiczne :evil_lol:[/quote]

To polecam olbrzymka do pary ;) Od razu można zapomnieć o ekonomii :evil_lol: Moja szczeniaczka Vesper zjada teraz 0,5 kg dziennie :cool3:

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Utrzymanie miniatury tej rasy nie jest tak kosztowne jak mogło by się wydawać, no chyba że chodzi o czas :) Wokoło mnie mieszka kilkanaście sznaucerków i wszystkie są leniwe^^' mój za to tryska energią, uwielbia biegać za piłką i dokładnie wie co się do niego mówi. To inteligentne psy a do tego pieszczochy i znakomici stróże, jeśli dobrze się je wychowa można być dumnym ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...