Jump to content
Dogomania

Hawańczyk Pedro


Hawanka

Recommended Posts

Stary Rok... Wysadź go z fajerwerkami!!!
Nowy Rok... Zaproś go do siebie!
Pożegnaj 2010 i wszystkie nieszczęśliwości z nim związane.
Powitaj 2011 w perspektywie zaczynania wszystkiego od początku!
W tę noc wyjątkową, podczas której w czasie sekundy stajemy się o rok starsi.

[IMG]http://i56.tinypic.com/1zfk96d.jpg[/IMG]
[url]http://i56.tinypic.com/1zfk96d.jpg[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 369
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

dziękuje :)
no i bilans 2010 roku
Pedruś Białe Bursztynki FCI
Dotychczasowe osiągniecią
2 X ZWYCIĘZCA MŁODZIEZY
1 x MŁODZIEŻOWY ZWYCIEŻCA KLUBU Polski 2010
3 X NAJLEPSZY JUNIOR
MŁODZIEŻOWY CHAMPION POLSKI

[IMG]http://i56.tinypic.com/25frgwn.jpg[/IMG]
[URL]http://i56.tinypic.com/25frgwn.jpg[/URL]

narazie jest skromnie ale nadrobimy w 2011 roku mam wene wystawowa:D

I dziękuje Bursztynkom i a najbardziej siamensis
Ewuniu jagbyś mnie tak nie motywowałą to nie wiem czy bym wystawiała Pedra...
Nadal bym sie bała czy sobie dam rade :P
dzieki:)

Link to comment
Share on other sites

Jestem Bardzo Dumna z Pedrusia ,a to Wszystko zawdzięcza Tobie.Gratuluje i ciesze się bardzo że uczestniczycie w wystawach.Wiele pięknych hawańczyków z BB niestety nie bierze udziału w wystawach,nie jest to dla mnie najwazniejsze ,ale serce się raduje jak od czasu do czasu można zobaczyć"swojego malucha"na ringu.
Powodzenia w 2011r

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='martika5']pedruś fajny hawańczyk :)[/QUOTE]
Dzięki Pedruś jest naprawde fajnym hawańczykiem ma piekny zgryz,i budowe jedynie włos ale moze tez to jest moja wina w czesci bo tyle kosmetyków co ja próbowałam...No ale ciesze sie ze mam tak pieknego hawańczyka :)nie wszystkie hawańczyki maja taki włos jak np Roxi czy Prada...

Link to comment
Share on other sites

to prawda dlatego wybór kosmetyków jest bardzo indywidualny ,jedni muszą obciążać włos inni go trochę puszyć.Bardzo ważna u psa jest anatomia bo jej nie da się zmienić ,włos zawsze można zregenerować.A najważniejszy jest charakter bo to towarzysz życia i będziemy z nim przez wiele lat .

Link to comment
Share on other sites

Guest papillonek

Naprawdę Twój psiak wygląda jak marzenie nic dziwnego ,że bardzo chciałaś go mieć :D
Ale troszkę więcej foteczek by się przydało.
To ciekawe ,że każdy hawańczyk ma inny włos jako rasa powinny mieć jednakowy.
Hawańczyki trzeba strzyc??
Pozdrawiamy i życzymy dalszych sukcesów wystawowych

Link to comment
Share on other sites

[quote name='papillonek']Naprawdę Twój psiak wygląda jak marzenie nic dziwnego ,że bardzo chciałaś go mieć :D
Ale troszkę więcej foteczek by się przydało.
To ciekawe ,że każdy hawańczyk ma inny włos jako rasa powinny mieć jednakowy.
Hawańczyki trzeba strzyc??
Pozdrawiamy i życzymy dalszych sukcesów wystawowych[/QUOTE]
Oj tak Pedruś był wymarzonym psiakiem :D
pies wystawowy nie powinien bys strzyzony ewentualnie łapki (według wzorca)
no ale jezeli psiak ma byc Psiakiem rodzinnym to jak najbardziej można ściąć :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='papillonek']To ciekawe ,że każdy hawańczyk ma inny włos jako rasa powinny mieć jednakowy.
[/QUOTE]

No niekoniecznie :) Wzorzec rasy nie tylko przewiduje możliwość posiadania przez hawańczyki różnych rodzajów włosa (o kolorystyce już nawet nie piszę), ale także różne długości tegoż włosa, co powoduje że mozna natknąć się na hawańczyki, które zamiatają włosiem po podłożu i takie, których włos kończy się tych parę centymetrów nad podłożem :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='martika5']to prawda dlatego wybór kosmetyków jest bardzo indywidualny ,jedni muszą obciążać włos inni go trochę puszyć.Bardzo ważna u psa jest anatomia bo jej nie da się zmienić ,włos zawsze można zregenerować.A najważniejszy jest charakter bo to towarzysz życia i będziemy z nim przez wiele lat .[/QUOTE]

Zgadzam się w 100% budowa i charakter to podstawa ,a hawańczyki mają cudowny charakter.......

Link to comment
Share on other sites

Guest papillonek

[quote name='ann1gorszapolowa']No niekoniecznie :) Wzorzec rasy nie tylko przewiduje możliwość posiadania przez hawańczyki różnych rodzajów włosa (o kolorystyce już nawet nie piszę), ale także różne długości tegoż włosa, co powoduje że mozna natknąć się na hawańczyki, które zamiatają włosiem po podłożu i takie, których włos kończy się tych parę centymetrów nad podłożem :)[/QUOTE]
ciekawe z nich psiaki :) opowiecie coś o charakterze i życiu z nimi tak na codzień??
Strasznie mi się podobają :D

Link to comment
Share on other sites

Ja mogę opisać hawańczyka na przykładzie mojej Arabelli. Dla mnie wystarczy jedno słowo-CUDO. Są bardzo wesołe, uwielbiają wygłupy i to dosłownie moja jak chce to chodzi za mną po pokoju na dwóch łapach, a w kuchni jeśli ma dostać smakołyk to prócz tego że chodzi na tych dwóch łapach to jeszcze robi obroty. Jeśli ktoś myśli o Dog Dancing to z czystym sumieniem mogę polecić ta rasę. Szybko się uczą i co najważniejsze są chętne do nauki, tylko musi mieć formę zabawy, a nie wałkowania przez 10min np. siad. Są wyjątkowo skoczne, o czym dziś się sama przekonałam, bo Belka przeskoczyła prze usypaną górkę śniegu(dwukrotnej swojej wysokości). Jak się rozpędziła to dopiero przy drzwiach domu się zatrzymała, uwielbia przeskakiwać przez różne kałuże, rowy itp...Z dziećmi bawią się aż padną ze zmęczenia oboje, czyli dziecko i pies, a gdy trzeba to są spokojne i lubią spać w łóżku, bynajmniej moja i to koło głowy, a rano znajduje prezent w postaci śmierdzącego gryzaka(po co mi budzik). I jest jeszcze wiele plusów, a minusów to chyba żadnych.

Link to comment
Share on other sites

Guest papillonek

[quote name='Monia85']Ja mogę opisać hawańczyka na przykładzie mojej Arabelli. Dla mnie wystarczy jedno słowo-CUDO. Są bardzo wesołe, uwielbiają wygłupy i to dosłownie moja jak chce to chodzi za mną po pokoju na dwóch łapach, a w kuchni jeśli ma dostać smakołyk to prócz tego że chodzi na tych dwóch łapach to jeszcze robi obroty. Jeśli ktoś myśli o Dog Dancing to z czystym sumieniem mogę polecić ta rasę. Szybko się uczą i co najważniejsze są chętne do nauki, tylko musi mieć formę zabawy, a nie wałkowania przez 10min np. siad. Są wyjątkowo skoczne, o czym dziś się sama przekonałam, bo Belka przeskoczyła prze usypaną górkę śniegu(dwukrotnej swojej wysokości). Jak się rozpędziła to dopiero przy drzwiach domu się zatrzymała, uwielbia przeskakiwać przez różne kałuże, rowy itp...Z dziećmi bawią się aż padną ze zmęczenia oboje, czyli dziecko i pies, a gdy trzeba to są spokojne i lubią spać w łóżku, bynajmniej moja i to koło głowy, a rano znajduje prezent w postaci śmierdzącego gryzaka(po co mi budzik). I jest jeszcze wiele plusów, a minusów to chyba żadnych.[/QUOTE]
To fajne psiaki,ciekawe dlaczego tak mało papularne...

Link to comment
Share on other sites

Tak faktycznie, uwielbiaja sie uczyc nowych sztuczek. Moja w wieku 4 mies. znala juz kilkanascie komend. I sa bardzo uczuciowe - takie lizawki, jak wracam z pracy to zmywa mi calkiem makijaz. Albo jak ktos z nas zakaszle albo kichnie to zaraz podbiega i wylizuje twarz. Oczywiscie spi z nami w lozku i najlepiej pomiedzy mna a mezem. A szczeka tylko wtedy jak sie za bardzo podnieci w zabawie.
I tak jak napisala Monia85 to naprawde CUDO!!! :loveu::loveu:

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że etap superpopularności w Polsce jeszcze przed nimi. Na razie ludzie zachwycili się yorkami bo małe, bo nie linieją, bo ładne, bo nie uczulają itd. 99% osób, które miało bezpośredni kontakt z hawańczykiem, a które do tej pory nie znało tej rasy, zakochuje się w nich od pierwszego wejrzenia. I zazwyczaj chcą kupić kolejnego. W porównaniu z właśnie yorkami są bezkonkurencyjne - nie są szczekliwe, uwielbiają dzieci, zupełnie nie wykazują agresji. Same plusy.
Myślę, że wkrótce będzie to bardzo, bardzo popularna rasa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='papillonek']To fajne psiaki,ciekawe dlaczego tak mało papularne...[/QUOTE]
Złożyło się na to sporo okoliczności. Kraj rozwoju rasy to Kuba, gdzie po rewolucji uznano te pieski za symbol burżuazyjnego rozpasania. Rasę odtwarzano w USA.
Do Europy pierwsze hawańczyki trafiły dopiero w latach osiemdziesiatych ubiegłego wieku. W polsce pojawiły się dopiero w obecny stuleciu, gdzies koło 2003 r. o ile się nie mylę. Nie było zatem jeszcze czasu na to by stały się popularne :) ta popularność będzie wzrastać, ale mam cichą nadzieję, że nigdy nie zblizy się nawet do popularności yorków. Zbyt kocham hawańczyki, aby zyczyć tym pieskom takiej popularnosci jaką mają yorki, a już chyba bym się zapłakał, gdyby kiedyś nie daj Boże doznały popularności w typie dalmatyńczyków, po "101 dalmatyńczyków".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...