Jump to content
Dogomania

Atak padaczki albo wylew :(


kingula

Recommended Posts

Nie wiem jak zaczac :cry:
Dzis Dzekus dostal silnych drgawek, dziwnie tez wykrecil sie jego pyszczek, slinil sie dosc mocno, caly atak trwal ok 3 min. Pozniej pies byl bardzo zmeczony, mial tez sztywna lewa tylnia lape a przednia pod siebie podwijal stajac jakby na nadgarstku. Zaczal piszczec, wyrywac sie, chodzil jak bledny zataczajac sie i przewracajac :cry:
Biegiem udalismy sie do lecznicy na Schroegera, w samochodzie szalal, szczekal (mimo iz juz od ladnego roku nie szczeka wogole). W lecznicy dostal "zastrzyk na uspokojenie" gdyz praktycznie nie bylo mozliwosci go zbadac. Zasnal, okazalo sie ze dostal narkoze. Zostal zbadany dokladnie przez lekarza, lewa tylnia lapka slabiej reagowala na klucie igielka :(
Zrobilismy mu tez kompleksowe badanie krwi, wyniki jutro.
Lekarz nie wie, czy to byl wylew, czy atak padaczki- ani jedno ani drugie nigdy wczesniej u Dzekusia nie wystapilo :-?
Zalecono nam podawac mu 3 razy dziennie relanium 5 mg, dawka wydaje mi sie byc cholernie silna :o

Dzekus wlasnie sie wybudza, krazy blednie po domu,placza mu sie lapki, lewa tylnia jakby sprawna jednak. Bardziej martwie sie o jego wzrok, bo wchodzi lebkiem w sciane, kaloryfer, lodowke... :cry:

Czy ktos z Was spotkal sie osobiscie z atakiem padaczki badz wylewem u psa? W sumie to nie wiem nawet co mi taka informacja da :cry:
Jestem calkowicie zalamana :cry: Dzekus juz mial sie tak dobrze, serducho wyraznie lepiej pracowalo, a tu znow... :cry: :cry: :cry:

Link to comment
Share on other sites

Kingula, bardzo mi przykro :(
Trzymaj się dzielnie i ucałuj Dżekusia w nosek.

Były już na forum tematy o padaczce, rozejżyj się trochę, może czegoś się dowiesz. Na pewno padaczkę miała sunia Agnes, więc możesz ją przyhaczyć na prw.
Jest też artykuł o padaczce na [url=http://www.vetserwis.pl/padaczka.html]vetserwisie[/url]. Zawsze jak człowiek więcej wie to się trochę bezpieczniej czuje i potrafi prawidłowo reagowac w nerwowych sytuacjach.

To, że dzisiaj piesek wpada na różne przeszkody, może być skutkiem narkozy i podanych leków, nie martw się na zapas.
Trzymam kciuki!!!

Link to comment
Share on other sites

Dziekuje Ci za slowa otuchy :fadein:

Przeczytalam artykul z vetserwisu i wyglada mi to na atak padaczki :(
Troche sie jednak martwie, czy te dawki Relanium nie sa zbyt silne, biorac pod uwage leki nasercowe ktore przyjmuje Dzekus :-?

A Dzekus jeszcze sie troszke obija, zjadl jednak z apetytem lekarstwa przemycone w szynce i dalej poszedl spac.

W nosek ucaluje go bardzo chetnie, moje biedaczysko kochane, tyle chorobstw go na starosc dopadlo :cry:

Link to comment
Share on other sites

Kingula - ja miałam psa z padaczką - i ataki były podobne jak opisywałaś, ale po nich pies dosyć szybko wracał do normy - nie było dziwnych zachowań - typu agresja, nadmierne szczekanie; ale może Dżeki się tak zachowywał bo od tylu lat pierwszy raz go spotkało takie coś i był bardziej zdezorientowany niż mój pies - mój Cziko miewał ataki co jakiś czas i histerycznie nie reagował na nie; a też podczas ataku podkurczało mu łapki :cry:

trzymam :kciuki: za Dżekusia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kingula'] Troche sie jednak martwie, czy te dawki Relanium nie sa zbyt silne, biorac pod uwage leki nasercowe ktore przyjmuje Dzekus :-? [/quote]
To w miarę normalna dawka relanium :wink: Sa i tabl. 10 mg

Mam nadzieję, ze powiedzialas lekarzowi o wszystkich lekach jakie psiak dostaje ???
Jesli tak to ja bym jednak wetowi zaufała. A jak nie to idź w poniedziałek do swojego zaufanego weta i skonsultuj ta dawke :wink:

Trzmamy kciuki za psiaka :kciuki: I wymyziaj go od nas :calus:

Link to comment
Share on other sites

Pika, lekarz znal historie choroby Dzekusia, wlasnie na Schroegera leczy nas kardiolog i tam tez Dzekus ma swoja karte.

Wczoraj biedak nie mogl znalezc miejsca do 1 w nocy, chodzil blednie, wtykal nos w kazda dziurke :( Dostal druga polowke Relanium (wczesniej rodzice dali mu pol) i zasnal.

Od rana znow "kołował", zrobil siusiu i niestety dalej jakby nie widzi mebli i sie o nie obija :cry: Apetyt mu za to dopisuje.

Koncze i uciekam na zmane warty, rodzice w pracy a ja boje sie go samego w domu zostawic.
Odezwe sie wkrotce :buzi: dla Was.

Link to comment
Share on other sites

kingula...wg mnie po pierwszym ataku nie powinno sie podawac odrazu lekow - u mojego suczydla jak wystapil 3 atak tego samego dnia to zdecydowali sie na tabletki psychotropowe, ale w innym przypadku by nie dali.
Co do samego ataku, moze wygladac roznie, ale m.in. tak jak opisujesz:( Sporo pisalam na dogo o mojej suczce o tym jak ja leczylismy...Po atakach moze wystepowac agresja, u nas tak bylo, pies byl otepialy, a jak chcialam ja dotknac to chciala mnie ugryzc - oczywiscie nieswiadomie, bo tego nigdy by nie zrobila normalnie. Przez godzine moze 1,5 po ataku pies byl w takim dziwnym stanie...

Link to comment
Share on other sites

wlasnie doczytalam o tym, ze pies nie widzi mebli itp - nie wiem czy relanium ma takie same wlasciwosci co clonozepam (to dawalam psu), ale po naszym leku pies przez tydzien widzial podwojnie, obijal sie o rozne rzeczy, chodzi jak pijany - ale po tym tygodniu wszystko wrocilo do normy. To sa tak silne leki, ze organizm sie musi przyzwyczaic. Przeczytaj na ulotce czy i co napisali jesli chodzi o uboczne skutki leku

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj juz jest chyba lepiej. Wczoraj non stop albo spal, albo wciskal sie w najrozmaitsze szpary :-? Duzo pije, apetyt tez mu dzieki Bogu dopisuje. Siusia w domu, moze to wplyw tego Relanium?A zreszta, niech juz sobie siusia gdzie chce, byleby wracal do zdrowia.

Dzisiaj tez duzo spi, ale zauwazylam ze bardzo do mnie lgnie :o Przychodzi, przytula sie i robi merd-merd ogonkiem :P
Taki slabiusi jeszcze jest :(

Dzis na 14 jedziemy do dr.Niziolka a na 17 do 4 lap, zobaczymy co powiedza :roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...