Jump to content
Dogomania

Oświadczenie w sprawie bzdurnych dyskusji na temat KOPIOWANIA


Kopia

Recommended Posts

[quote name='Grey']a co tych szczegółów, to wiele robi się operacji na uszach w różnym wieku i ze względu na obwisłe uszy wiele psów cierpi przez całe życie.
Pozdrawiam.[/QUOTE]

Odpowiem Ci Twoimi slowami

[B]"tego tematu szczegółowo nie znacie"[/B]

To o czym piszesz to sa zabobony , przesay,mity....a najczesciej usprawiedliwianie TEGO OCHYDNEGO CZYNU,
usilujac sie wybielic.
Czy wiesz, ze rasa najczesciej chorujaca na uszy jest owczarek niemiecki?
I wedlug tego, co napisales, moze powinno sie kopiowac uszy jamnikom, ogarom, gonczakom, afganom i wielu, wielu innym rasom.
[B]Dlaczego tego sie nie robi, skoro to takie higieniczne? [/B]
Ja nawet mam doswiadczenie w tej sprawie
mialam dwa Owczarki Niemieckie , chorowaly na uszy , zwlaszcza jeden , to bylo cos okropnego.
Od weta do weta , az wyladowal na kilka dni w szpitalu .
Teraz mam Czarnego Teriera , DUZE CIEZKIE WISZACE USZY , ma juz 8.5 roku, zadnych problemow z uszami :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tak sobie słucham tej znanej hodowczyni tu i nie wiem czy my się nie mylimy . :evil_lol:

[B][URL]http://www.radioanimals.com/kopiowanie_wieczorek_anna.html[/URL] [/B]

Ta niemłoda już kobieta wielostronnie doświadczona i utytułowana działaczka mówi, że obcięcie ogona to żaden dyskomfort dla szczeniaka . :shake:
Sami się możecie przekonać słuchając od 30 minuty nagrania .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey']Iwona jak zwykle masz rację , ale uznasz , że jeszcze większym "ohydnym czynem" jest kastracja i sterylizacja , bez ważnej przyczyny .[/QUOTE]
[B]Grey[/B] ,dlaczego porownujesz kopiowanie ze sterylizacja/kastracja ? jest to kompletna bzdura !!!
Dopuszczenie do nadmiernego rozrodu psow tak jak i okaleczanie dla mody dowodzi wg mnie przedmiotowego traktowania zwierzat.
Korzyscia sterylizacji jest absolutnie skuteczne ograniczenie nadmiernego rozrodu zwierzat.
DLA ICH DOBRA !!!!!!!!!!
Natomiast [B]zadnych korzysci [/B]dla zwierzat wynikajacych z masowego kopiowania uszu czy ogona.
Nie pisz ze o odpowiedzialnych wlascicielach, bo to znikomy procent , czego dowodem jest tak duza ilosc schronisk .
Sam zobacz skoro sam Posel Marek Suski opowiada takie bzdury :
[B]"Przez kastrację pies traci osobowość. [/B]Ja w każdym razie swoich zwierzaków nie sterylizuję, wolę pilnować - tłumaczy.
Co tam ze raz mu sie nie udalo upilnowac ,do czego sie sam przyznaje , ilu takich jest ?
Takie nieodpowiedzialne wypowiedzi trafiaja oczywiscie na podatny grunt w kraju, gdzie poczucie odpowiedzialnosci za posiadane zwierze = 0.
Ile szczeniakow , kociakow jest topionych czy zaduszonych ?
Co jest [b]ohydniejszym czynem[/b] ,kastrowac ? czy zapelniac schroniska lub w inny sposob pozbywac sie niechcianych szczeniakow ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tabaluga1']Tak sobie słucham tej znanej hodowczyni tu i nie wiem czy my się nie mylimy . :evil_lol:

[B][URL]http://www.radioanimals.com/kopiowanie_wieczorek_anna.html[/URL] [/B]

Ta niemłoda już kobieta wielostronnie doświadczona i utytułowana działaczka mówi,
że [b] obcięcie ogona to żaden dyskomfort dla szczeniaka [/b]. :shake:
Sami się możecie przekonać słuchając od 30 minuty nagrania .[/QUOTE]
BRAK SLOW !
Mozna tez przytoczyc duzo takich durnowatych wypowiedzi , tak np. "Przyjaciel Pies" z lipca 2009 , strona 32 ,
[B]stary hodowca ze stażem od 1976 roku[/B] ,
na pytanie redaktora czy pozostawione teraz u psa naturalne , nieciete uszy nie powoduja sklonnosci do zapalenia ,odpowiada tak :
"Nie , gorzej z ogonami - [B]psy jakby nie mogły się przyzwyczaić do tego , że mają długi ogon[/B] , i stale go sobie uszkadzają , a to obiją koniuszek , a to uszkodzą środek. "
Nie wiem, czy sie smiac, czy plakac .

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[B]Sylwia Rogala-Walczyńska- ,,Prawnokarna ochrona zwierząt"
Prokurator, 3-4/2009,str 88[/B]
[URL]http://lex.pl/czasopisma/prokurator/spt_3-4_09.html[/URL]

,,[I]Na marginesie prowadzonych rozważań warto przez chwilę zatrzymac się przy problematyce procederu obcinania (kopiowania) uszu i ogonów psom. [U]Należy przypomniec, iż ustawodawca zakazując znęcania się nad zwierzętami wyróżnił w art[/U]. [U]6 ust. 2 u.o.z. m.in. umyślne zranienie lub okaleczenie zwierzęcia, niestanowiące dozwolonego prawem zabiegu (art.6 ust. 2 pkt. 1)[/U] oraz dokonywanie na zwierzętach zabiegów i operacji chirurgicznych przez osoby nie posiadające uprawnień bądź niezgodne z zasadami sztuki lekarsko-weterynaryjnej, bez zachowania koniecznej ostrożności i oględności oraz w sposób sprawiający ból, któremu można było zapobiec (art. 6 ust. 2 pkt. )
[U]Przepis art. 27 ust. 1 u.o.z. formułuje dwa podstawowe warunki dotyczące wszelkich zabiegów lekarsko – weterynaryjnych przeprowadzanych na zwierzętach, a mianowicie: wymagania dotyczące celu, którym może byc tylko: a) ratowanie życia lub[/U] [U]zdrowia zwierzęcia, b) konieczne ograniczenia populacji[/U] oraz wymagania dotyczące osoby prowadzącej zabieg, która może byc wyłącznie osoba uprawniona.
Natomiast ust. 2 art. 27 obejmuje trojakiego rodzaju zabiegi wykonywane na zwierzętach: lekarsko-weterynaryjne; zootechniczne; inne wynikające z technologii produkcji. A zatem ustanowione w tym przepisie wymagania obejmują, od strony osób wykonujących zabiegi, posiadanie kwalifikacji określonych w odrębnych przepisach i od strony sposobu wykonywania zabiegów zachowania koniecznej ostrożności, zapewniając ograniczenie cierpień i stresu zwierzęcia.
[U]Zabiegi lekarsko – weterynaryjne wykonywane na zwierzętach w sytuacji
niespełniania, któregokolwiek z wymienionych warunków uznawane są za zranienie lub okaleczenie zwierzęcia, które nie stanowią zgodnego z prawem zabiegu.[/U] Naruszenie nakazów i zakazów ujętych w art. 27 zostało uznane za wykroczenie, za które przewidziano karę aresztu lub grzywny,a także (fakultatywnie) nawiązkę w wysokości 1000 zł na cele związane z ochroną zwierząt.
Analizując powyższe przepisy należy dodac, że art. 27 nie przedstawia w sposób jednoznaczny definicji zabiegów lekarsko – weterynaryjnych, zootechnicznych oraz innych zabiegów wynikających z technologii produkcji, jak również nie rozstrzyga w kategoryczny sposób problematyki obcinania (kopiowania) ogonów i uszu psom. Z uwagi na to [U]stwierdzic trzeba, że kopiowanie uszu psom, skracanie im ogonów czy też pozbawienie możliwości wydawania głosu oraz usuwanie pazurów i zębów itp., co prawda ma charakter zabiegów chirurgicznych, jednakże są to zabiegi niezgodne z prawemi karalne na podstawie przepisów ustawy o ochronie zwierząt, ponieważ nie mają nic wspólnego z ratowaniem zdrowia lub życia zwierzęcia.[/U] Ich celem są jedynie względy estetyczne i interes finansowy właścicieli oraz lekarzy weterynarii."
[/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karmi'][B]Sylwia Rogala-Walczyńska- ,,Prawnokarna ochrona zwierząt"[/B]
[B]Prokurator, 3-4/2009,str 88[/B]
[URL]http://lex.pl/czasopisma/prokurator/spt_3-4_09.html[/URL]
[/QUOTE]

Czyli na co czeka prokurator ? sprawca sam udokumentowal znecanie sie nad zwierzetami :angryy:
[B][SIZE=4][COLOR=#336600]ELITE HOUSE ,PUPPIES I-Litter - 8 weeks :[/COLOR][/SIZE][/B]

[URL="http://www.elite-house-dobermanns.com/puppies-i_8w.htm"][COLOR=#4444ff]http://www.elite-house-dobermanns.com/puppies-i_8w.htm[/COLOR][/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Tabaluga,niceravik smutne ,ze jestescie zbanowane .Sluszne sprawy na watku nie maja wsparcia bez Was.Wracajcie do piora" szybciutko.

Tabaluga wysluchalam wypowiedz rzeczniczki ZK i moge stwierdzic ,ze te wypowiedzi tej kobiety byly zenujace.Wila sie ,probujac wyjasnic ,dlaczego nie "interesuje ZK fakt zakazu kopiowania ogonow i ciecia uszow u psow.Nie mogla zajac zadnego stanowiska.Nie taka odpowiedz sie oczekuje od ZK.
Zostawie bez komentarza ,gdyz to wstyd...........!Jest takie powiedzenia"kazdy sobie rzepke skrobie"A gdzie w tym jest dobro psow??????????????

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[LEFT][LEFT]Zamiast tyle pisać lepiej działać praktycznie. Jak widzicie że pies jest pocięty należy zgłosić właściciela na Policję. Tak zrobili w Elblągu, w sierpniu tego roku. Dziadek dostał karę 300 złotych. [/LEFT]
[/LEFT]
[LEFT][LEFT][URL]http://www.elblag.policja.gov.pl/?m=1&i=6860[/URL]

Czytajcie aktualności KM Policji w Elblągu:
[/LEFT]
[/LEFT]
[I][B][FONT=Verdana]"Na targowisku Miejskim w Elblągu policjanci zatrzymali 73-letniego mężczyznę, który za pomocą sekatora obciął psu ogon. Policje wezwali przypadkowi świadkowie. Tego typu działanie zagrożone jest karą do roku pozbawienia wolności. [/FONT][/B]
[FONT=Verdana]Ta nietypowa sytuacja rozegrała się w minioną sobotę na targowisku miejskim w Elblągu. Około godziny 7.00 rano oficer dyżurny odebrał telefon o zdarzeniu. Dzwonił jeden ze świadków, któremu nie był obojętny los zwierzęcia. Na miejscu policjanci zatrzymali 73-letniego Bogdana K., który za pomocą sekatora odciął dwutygodniowemu szczeniakowi ogon. Okaleczony pies został zabrany przez właściciela samochodem przed przyjazdem policjantów. Według relacji świadków mężczyzna miał więcej czworonogów. Funkcjonariusze ustalili już dane właściciela, który zwrócił się do znajomego 73-latka o pomoc przy „zabiegu”. Jego zatrzymanie to kwestia czasu. Nie jest wykluczone, że może odpowiedzieć również za znęcanie się nad zwierzęciem. Policjanci zabezpieczyli na miejscu sekator oraz płyn dezynfekujący. [/FONT][/I] [I]
[FONT=Verdana]Zatrzymany Bogdan K. wyjaśnił, że nie miał świadomości, że taki czyn stanowi przestępstwo. Przyznał się i dobrowolnie poddał karze. W uzgodnieniu z prokuratorem otrzymał 300 zł grzywny.[/FONT][/I] [I]
[FONT=Verdana]W tej materii kluczowym aktem prawnym jest ustawa z dnia 21 sierpnia 1997r. o ochronie zwierząt (tekst jednolity Dz.U. z 2003r. Nr 106, poz. 1002 z późn. zm.). [/FONT][/I] [I]
[B]Art. 35. 1. Kto zabija zwierzę z naruszeniem przepisów art. 6 ust. 1, art. 33 lub art. 34 ust. 1-4 albo znęca się nad nim w sposób określony w art. 6 ust. 2, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku."[/B][/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Syllepsis'][LEFT][LEFT]Zamiast tyle pisać lepiej [B]działać praktycznie[/B]. Jak widzicie że pies jest pocięty należy zgłosić właściciela na Policję. Tak zrobili w Elblągu, w sierpniu tego roku. Dziadek dostał karę 300 złotych. [/LEFT]
[/LEFT]
[/QUOTE][LEFT]
[LEFT]Biedny dziadek za co on dostal ta kare ?
Wlasciciel chce psa kupic, ale bez ogona , dziadek dookola widzi psy podciete , dlaczego wolno ciac hodowcom czy wetom ogony, skoro robia tez te zabiegi bez znieczulenia ?
Rozumie ,[B]dzialac praktycznie[/B], znaczy wezwac policje na kazda wystawe wystarczy :)
Dobrze by bylo naglosnic ten przypadek , zawsze to jakis postep w powstrzymaniu okrutnemu traktowaniu psow jakim jest m.in.pozbawianie ich ogonow :-([/LEFT]

[/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='brownbomber']Dziadek,dziadkiem,a tu macie wypowiedzi hodowców,którzy sami mówią otwarcie,ze psy kopiowali i dają namiary na lekarzy wykonujących takie"zabiegi" [URL]http://www.mopomania.pl/viewtopic.php?f=25&t=785[/URL][/QUOTE]

Stare dzieje... To wpis sprzed kilku lat.
Nie wiedziec czemu dziś hodowcy nie są już tak wylewni. ;)
Przykład 1: weterynarz i hodowca w jednym.
Stary znajomy Mars orędownik kopiowania udziela na różnych forach porad prawnych twierdzac, ze kopiowanie jest zabiegiem legalnym.
Zapytany o konkrety znika.
[URL]http://www.foksiswiat**********/inne,11/obcinanie-ogonow-u-foksow,292.html[/URL]
[SIZE=1](Forum Świat Foksterierów Strona główna -> Inne-> Obcinanie ogonów u foksów) [/SIZE]
Przykład 2: weterynarz, hodowca i sędzia w jednej osobie.
W przypadku takiego ,,zbiegu okolicznosci" ;) kupujący zapewne nawet na torturach publicznie nie wyjawi kto kopiował.
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/83526-Fotogaleria-Gordona-Rapera-Lotosa-i-Mi%C5%9Bki?p=15452749#post15452749[/URL]
Naród kopistów jakiś taki zamknięty w sobie się zrobił. Nie chce się ,,uzewnętrzniac". :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karmi']Przykład 2: weterynarz, hodowca i sędzia w jednej osobie.
W przypadku takiego ,,zbiegu okolicznosci" ;) kupujący zapewne nawet na torturach publicznie nie wyjawi kto kopiował.
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/83526-Fotogaleria-Gordona-Rapera-Lotosa-i-Mi%C5%9Bki?p=15452749#post15452749[/URL]
Naród kopistów jakiś taki zamknięty w sobie się zrobił. Nie chce się ,,uzewnętrzniac". :razz:[/QUOTE]

Jaki zamkniety ? tyle zdjec pokazanych jak jest pies torturowany , najpierw ucieto ogon potem poobrzynano uszy i jak sie biedak meczy, ile dni to sie goi i Ty Karmi nazywasz ze to swiat zamkniety ?
Co brak dowodow ? w innej sprawie znalezli by dowody :)
Najlatwiej jest ukarac biednego nieswiadomego dziadka ze wsi , ktory tylko zrobil to co robi elita w kynologii .
Powiedz Karmi ,tak od poczatku mnie depczesz jezeli napisalam cokolwiek na PO , co zrobila dobrego ta partia dla zwierzat ?
Chociaz daj jeden przyklad. Sama piszac tak jak piszesz ,czyli potwierdzasz co sie dzieje w tej partii- SAMA KURUPCJA.
Po co dowody ? skoro "kruk krukowi oka nie wykole"
Zamiast walczyc z ruina gospodarcza kraju, wyciagniecie ze sredniowiecza w wielu dziedzinach, to ogupiaja sprytnie ludzi, by nie ponosic odpowiedzialnosci za nic.
Najpierw byl krzyz , Palikot ,teraz dopalacze ..... szkoda ze spoleczenstwo daje sie tak nabierac na takie numery.
W tych numerach nie znajdziesz miejsca na niedole zwierzat.
Juz od trzech lat PO nie widzi problemu bezdomnych zwierzat :)
Przewodniczaca Poselskiego zespolu PRZYJACIOL ZWIERZAT poslanka Joanna Mucha, twierdzi, ze „polskie prawo nie jest zle",
mysle ze ma racje , problem jest w tym tylko ze jest NIERESPEKTOWANE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
KARMI po co w takim razie dowody ? Z tych dowodow tylko butne , skorumpowane PO zasmieje Ci sie w z tupetem w twarz :)

Link to comment
Share on other sites

Rozmowa zbiega na ciekawy tor ... Trochę za dużo bicia piany wydaje mi się... Szczerze mówiąc nie mam zdania na temat kopiowania psów. Jakoś trwale utkwił mi w głowie obraz sznaucerów, bokserów, dobermanów i innych ras bez ogona i trudno mi sobie wyobrazić, że nagle na spacerach widzę te wszystkie psiaki z ogonami. Rozważając wszystkie za i przeciw zadałem sobie inne, trochę głębsze pytanie: skoro przeciwnicy kopiowania utrzymują, że nikt nie dał człowiekowi prawa do takiego okaleczania psów to ja się pytam kto dał człowiekowi prawo do gmerania w genach i poprzez metody prób i błędów tworzenia nowych ras ? Może "produkcja" dobków, amstafów i innych "dziwolągów" to też robienie krzywdy żywemu stworzeniu ? A kopiowanie skrzydeł kurom żeby nie spierniczały przez ogrodzenie też powinno być karalne ?- absurdów na tym świecie jest mnóstwo. Jedyne co mnie wkurza to masowe pozbywanie się zwierząt absolutnie zależnych od człowieka, nieumiejących żyć dziko i przez to dodatkowo piętnowanych w takich sytuacjach przez naszą rasę. Skupmy się raczej na zapobieganiu temu i ratowaniu już wywalonych zwierzaków.

Link to comment
Share on other sites

Pomoc psom bezdomnym nie uniemożliwia zapobiegania kopiowaniu. Nie wiem, jak Ty, ale potrafię myśleć w więcej niż jednym kierunku na raz. Kopiowanie to trochę jak obcięcie człowiekowi języka - pies ma utrudnioną komunikację, jest po prostu okaleczany. Dla mnie na przykład widok boksera, rotka czy dobermana z uszami i ogonem to ogromna przyjemność, bo wygląda jak pies, a nie kadłubek bez wyrazu.

Nie rozumiem zestawienia wycięcia jąder/macicy z obcięciem ogona/uszu. Co ma piernik do wiatraka? Kastracja i sterylizacja psów nieprzeznaczonych do rozrodu jest wręcz humanitarnym gestem - wyklucza ryzyko chorób (prostata, ropomacicze, guzki listwy mlecznej, ciąże urojone), zmniejsza liczbę bezdomnych zwierząt, zmniejsza też cierpienie psa, który chciałby odbyc stosunek (nie ukrywajmy, psy też czerpią z tego przyjemność, a niedopuszczanie psa przez całe życie często jest źródłem stresu).

Argumentowanie, że pies sobie może kiedyś okaleczyć ogon / uszy mnie rozwala. Na tej zasadzie należało by ludziom poobcinac palace, bo potencjalnie mogą je wsadzić między drzwi a futrynę, czy ciachnąć nożem. I jeszcze na wszelki wypadek zapakować psa w folię bąbelkową, bo się zmniejszy ryzyko połamania łap... Poza tym co? Doberman ma większe ryzyko poobijania ogona czy zakażenia uszu, niż bernardyn czy jamnik? Bujda... Chodzi tylko o ego właściciela, że ma psa stuningowanego... Lansik i banany i tyle.

Link to comment
Share on other sites

Grey, daruj sobie. Nie oceniaj cudzej wiedzy swoją miarą, nie każdy jest tylko teoretykiem (widzę, że masz jakiś problem z zaakceptowaniem, że ludzie coś wiedzą z autopsji)...

Mam wykastrowane i wysterylizowane psy, wszystkie od 20 lat w moim domu były i są poddawane temu zabiegowi i WIDZĘ, jakie są efekty sterylizacji i kastracji, a jakie ich braku u psów nieprzeznaczonych na rozród. Widzę też, z jakim zaskoczeniem moje stado zareagowało na szczeniaka, który trafił do nas skopiowany (lub przyszedł na świat bez ogona). Przez pierwszy dzień psy po prostu stały i gapiły się Tyfusowi w tyłek jak sroka w gnat...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sybel']Kopiowanie to trochę jak obcięcie człowiekowi języka - pies ma utrudnioną komunikację, jest po prostu okaleczany.

[/QUOTE]

Bardziej przyrównałbym to do obrzezania ale nie miałem przyjemności więc się nie wypowiadam ;) Uważam, że superrasy w ogóle stworzone są dla lansu - jak piszesz. Jaka to różnica więc czy ma ciachnięte uchole i ogon czy nie ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey']Sybel masz rację nic nie obcinać .Ale na temat kastracji i sterylizacji nie pisz teorii , ale dokładnie dowiedz się na ten temat .[/QUOTE]
Dowiedzialam sie :)
W Polsce jest az [b]6 milinow psow [/b], w jakich warunkach ich spory procent zyje ,chyba nie musze tu opisywac :(
Widzisz Grey inne wyjscie ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...