Jump to content
Dogomania

pytanie odnośnie OBEDIENCE


fonia

Recommended Posts

U mnie w mieście powstaje klub OBEDIENCE, 13 III ma być zebranie w tej sprawie. Chciałam się zapytać Was, jako znawców i ludzi doświadczonych o to, jak wygląda takie pierwsze spotkanie. Czy mój pies od razu ma "coś" umieć, czy z biegiem czasu, w trakcie spotkań zostanie tego nauczona.
Jeśli możecie to napiszcie, jaki psi charrakter jest odpowiedni do tego typu sportu. U nas to nowość, mnie taka forma spędzania aktywnie czasu odpowiada, ale czy mojej suczce się to spodoba.

Link to comment
Share on other sites

Jezeli to pierwsze spotkanie to pies nie musi normalnie nic umiec. Tzn powinien umiec... bawic sie. To najwazniejsze. Na zajecia idziesz z jego ukochana zabawka i bardzo malutkimi ulubionymi smaczkami. A nauke musicie zaczac przede wszystkim od nawiazania wzajemnego kontaktu i nauki psa skupiania sie na tobie w obojetne jakich warunkach rozproszen. reszta pojdzie latwo.
Pozdrawiam i napisz koniecznie jak bylo
M+L

Link to comment
Share on other sites

[b]kuncewmr[/b], dzięki za odpowiedź. Na pewno zdam relację z tego jak było. Obawiam się tylko tego, że mój pies jest strasznym pieszczochem, ogólnie dominuje nade mną jej uporczywe zmuszanie mnie do głaskania jej. Przeważnie nie spuszcza ze mnie wzroku, a jak wykona np. aport, to oddając go kładzie się na plecach, żeby ją pieścić. Jest bardzo energiczna, skoczna i na pewno posłuszna, tylko chyba będziemy potrzebowały kilku wskazówek i mam nadzieję, że tam się tego wszystkiego dowiemy.
Jeszcze raz - dzięki :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...