Jump to content
Dogomania

Łódź- Baranek miał cudowny dom. Już za TM


szajbus

Recommended Posts

Ala więcej na ten temat napisze Pies Wolny.
Wiem, ze jest trochę kilometrów, ale jest tez szansa na to, że Baranek będzie miał własną rodzinę, a to jest najważniejsze.
Jak do tej pory, mimo ogromnej ilości ogłoszeń nie zapytał się o niego dosłownie nikt. Topnieją też jego finanse, a to nie wróży niczego dobrego.
Uważam, że bez względu na trudności z transportem nie możemy zaprzepaścić tej szansy.

Dałam prośbę na watek transportowy
[url]http://www.dogomania.pl/threads/177523-Potrzebny-transport-Warka-Gaj-koA-o-A-remu-PILNE[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[quote name='szajbus']Ala więcej na ten temat napisze Pies Wolny.
Wiem, ze jest trochę kilometrów, ale jest tez szansa na to, że Baranek będzie miał własną rodzinę, a to jest najważniejsze.
Jak do tej pory, mimo ogromnej ilości ogłoszeń nie zapytał się o niego dosłownie nikt. Topnieją też jego finanse, a to nie wróży niczego dobrego.
Uważam, że bez względu na trudności z transportem nie możemy zaprzepaścić tej szansy.

Dałam prośbę na watek transportowy
[url]http://www.dogomania.pl/threads/177523-Potrzebny-transport-Warka-Gaj-koA-o-A-remu-PILNE[/url][/QUOTE]

Broń Boże nie miałam na myśli rezygnacji z domu z powodu odległości! To najmniejszy problem,tylko kwestia pieniędzy. Po prostu napisałam jak jest odległość. Czy już wiadomo ile bedzie kosztować transport?

Link to comment
Share on other sites

Ala ja nie mam pojęcia, bo nigdy nie byłam zmotoryzowana. Nie wiem nawet jaka jest cena paliw, ile pali samochód itd. Nie posiadam nawet roweru czy hulajnogi, wiec jestem w tych sprawach zielona jak szczypiorek na wiosnę.
Na koncie Branka mamy na dzień dzisiejszy 261 zł. To mogłoby być przeznaczone na jego transport. Czy starczy taka kwota? Naprawdę nie wiem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='szajbus']Dzwoniłam do pati-c.
Ma wyliczyć ile by kosztował transport i dać znać czy da rade naszego psiula przewieźć.[/QUOTE]

No coś powiem, choć z góry nie lubię , wolę po. W tym przypadku sprawa jest inna.
Do rzeczy , są dwie opcje, jedna lepsza od drugiej - taki numer zdarza się bardzo rzadko. W efekcie może dwa psole dostaną domy. Ok, Ok. ...już ..
1. Polski domek , bardzo dobry, z młodą suczką , lekkie ADHD, duży wybieg, ludzie doświadczeni, ciąg dalszy zapewniony, mam ich pod ręką, 15 min. drogi w mieście - ostateczna decyzja w toku, oceniam na 90 % - tak czy owak - miejsce na drugiego kudłacza jest 'grzane'.
2. Niemiecki domek, poprzez fundację Sabro, ludzie sprawdzeni, mieli już polskiego psola, niestety z powodu wieku - odszedł w sposób naturalny. Nazywał się Pluszak - tu możecie zobaczyć jego niemiecką historię. Pies w bardzo podeszłym wieku znalazł swoje miejsce dzięki Sabro właśnie. Życzyłbym sobie tak udokumentowane ciągi dalsze jaki miał Pluszak (*)(*)(*). Tu możecie poczytać : [FONT=Comic Sans MS][COLOR=#000080][URL]http://www.sabro-tierschutz.de/pluszak/[/URL] [/COLOR][/FONT] nic nie przetłumaczę teraz, bo nie mam czasu - potem.

Mam swoje preferencje - można się domyśleć jakie. W tym przypadku są to opcje równorzędnie super dobre. Czas pokaże, która wygra - info zapewnione.

[B][SIZE=4]Transport [/SIZE][/B][SIZE=4][SIZE=2]- to podstawa - byłoby super hiper , gdyby Baranek [B]trafił do Schroniska w Gaju w[/B] [B]najbliższy piątek - może być po południu [/B]- w sprawie uzgodnień proszę o kontakt ze mną , ja podam kontakt na ludzi z Gaju. Pies z Gaju trafi do mnie w sobotę rano - i dowie się czy : ma polubić Gorzów i okolicę, czy przejdzie , u mnie szybki kurs ...... niemieckiego :evil_lol: :evil_lol:[/SIZE][/SIZE] ...jednak :eviltong: .

Ludziska pomocy !!!

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny słuchajcie

Czekam na dalsze wiadomości od pati-c.
Jej cena za przewiezienie Baranka wyniosłaby ok. 560 zł, ale jest możliwość połączenia transportu jeszcze dwóch psiaków i zrobić podział kosztów. Z tego co zrozumiałam jeden by jechał do Torunia. Wtedy by pati-c transportowała razem z Barankiem 3 psy. Jest decyzja odn. drugiego psa. Pati-c czeka na decyzję dzięwczyn dot tego trzeciego psa, bo jeszcze nie zapadła. Gdyby jechały dwa to koszty by były mniej więcej po połowie.

Zgłosiła się jeszcze do mnie jedna z dogomaniaczek, która odwiozłaby naszego Baranka za kwote 200 zł. Ze względu na złe warunki na drogach może być ciut więcej, ale to mój dopisek, a nie jej, bo rozmawiałam z jednym z m kierowców i powiedział, ze tak idealnie ile spali samochód na naszych drogach i w tych warunkach nie da się przeliczyć.
Jesli zdecydowałbyscie się na ta druga opcje, to dziewczyna musi znac odpowiedx już dzisiaj. Ma kontenerek 70 cm długości, a jak Baran się nie zmieści to pojedzie przypięty na tylnym siedzeniu.
W tym drugim wypadku musiałybysmy jakoś przekazać pieniądze na paliwo.
Czekam na decyzje, bo nie wiem jaką mam dac odpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...