Jump to content
Dogomania

Do Malamuciarzy : szczenię 6-m-cy z "klapciatymi"


kadziumia

Recommended Posts

Hej!

Mam takie drobne pytanie: Czy 6 miesięczny AM może mieć jeszcze "klapciate" uszy?

Od pewnego czasu widuję pod szkołą mojej córki "młodziana" z czarno-bialym szczenięciem-samcem AM. Pies wygląda na sporego i o mocnym kośccu, ale ma "klapciate" uszy. I nie są to bynajmniej obwieszające się końcówki, lecz całkowicie "klapciate" jak i niekopiowanego boksera np. Któregoś dnia nie wytrzymałam i zapytałam ile on ma i co z tymi uszami. Na co otrzymałam odpowiedź, że pies ma 6 m-cy, a "... z uszami jest wszystko w porządku, bo Pani hodowczyni powiedziała, że najpierw u AM rozwijają się kości, a potem chrzastki i uszy mają czas do 8 m-ca, żeby sie podnieść...". Nie ukrywam, że trochę mnie ta odpowiedź zdziwiła :o .

Hodowcy i wlaściciele AM: i co Wy na to?

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Malamutka']...rownie dobrze mozebyc bezrodowodu .[/quote]

Dzięki MALAMUTKA i TANANA za odzew :lol: .

No właśnie jest z rodowodem, ale nie będę podawała jego pochodzenia, bo nie chcę, żeby już zaraz powstawały "insynuacje" w temacie spraw genetycznych konkretnych psów (ostatnio bowiem w taki wlaśnie sposób "ukamienowano" niemalże mlodego reproduktora innej rasy gr.V :wink: )

No Twoje zdanie Edyta to znam i w pełni się z nim zgadzam :D i dziękuję jeszcze raz za cierpliwość w wyjaśnianiu mi tego zagadnienia 8) No ale chciałam tak drążąc ten temat dotrzeć do Waszych doswiadczeń z "klapciatymi" uszami. Zwłaszcza, że intryguje mnie cały czas, twierdzenie, że najpierw rosną kości a potem chrząstki, zatem uszy mają czas stanąć do 8 m-ca :o .

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

wiecie co ostatnio czytałam w mądrej książce że klapniecie uszu moż być spowodowane złym karmieniem, brakiem pewnych składników.
ale jeżeli to jest pies rodowodowy od hodowcy i nie stoja mu uszy to może być jakas wada genetyczna również u rodziców :P

Link to comment
Share on other sites

Ciekawe czy tylko u tego jednego pieska z mitu? Jak dowiemy sie tego dopiero możemy gdybać.
Z mojego doświadczenia wiem ze wieksze szczeniaki tak maja, i wyrastają z nich naprawde ogromne psy........... ale ten wiek 6 miesiecy to coś nie tak.

Link to comment
Share on other sites

Gdyby klapnięte uszy wynikały ze złego karmienia to tym bardziej kościec tego psa powinien być zdeformowany.
To raczej sprawa osobnicza, choć może być o podłożu genetycznym :roll:
Były już takie przypadki w Polsce... o ile dobrze pamiętam to kilka lat temu pewna dosć znana dziewczyna weszła z powodu niestanięcia uszu w posiadanie 2 malamutów z rodowodami :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...