Jump to content
Dogomania

Jak zrobić samodzielnie smycz i obrożę dla psa :)

Recommended Posts

• Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

[quote name='Onomato-Peja']Bardzo fajnie ta smycz wyszła;) miękka jest, wygodna? :P[/QUOTE] Dzięki :) Ciężko mi powiedzieć... W sumie miałam ją w ręku dość krótko - jak tylko skończyłam, do kope

a wiesz może co to za materiał? wycieranie sierści to nie taki problem, bo obróżkę ma zakładaną tylko na spacerki i od świeta ;) tak mam bena ;)

Fajnie wyszło! Jakiej szerokości jest smycz?

Posted Images

Na obroże dla psa o szyi 28 cm zeszło mi ponad 100cm, bo trzeba policzyć długość szyi *3 + jakieś 20-30cm na splatanie, bo ta linka nie idzie "ot tak" tylko jest skręcana więc jest potrzeba sporo więcej. 

Czy mam też schodzi nadruk z taśmy ozdobnej? U nas na kompleciku smycz i obroża widac starcia a robiłam go z dobre 3 miesiace temu :(

Zależy jaką macie tasiemkę. Do psich rzeczy najlepsze są tkane, w ostateczności rypsowe, bo inne nie przeżyją długo na obroży ;)

• 2 weeks later...

Czy macie jakieś sprawdzone źródło, gdzie można kupić mocne klamry zatrzaskowe do szelek? Trochę boję się kupować w ciemno; nigdzie nie podają wytrzymałości zatrzasków :(

http://www.pielegnacjaobuwia.pl/pl/p/Klamra-Zapiecie-Zatrzask-20mm-plastik/199

Jak poszukasz to są też na allegro pod nickiem sklep kacperek czy coś takiego. Bardzo wytrzymałe klamry, używam już od paru miesięcy przy 16kg, szarpiącym psie i bez uszerbku :)

• 4 months later...
  • 2 weeks later...

Tak, paracord. Smycz ma ok. 1,2 m, kupiłam po 5 metrów z każdego koloru, ale że chciałam smycz dość krótką, nie zeszła mi całość, zostało po ok. 30 cm każdego, brązowego może trochę mniej, bo użyłam do związania rączki :)