Jump to content
Dogomania

Jak zrobić samodzielnie smycz i obrożę dla psa :)


vege*

Recommended Posts

Kamizelka Cargo z mozliwoscia doczepienia kieszeni. Uszyte w dwoch rozmiarach.

Generalnie uszyte z mysla o dluzszych wyprawach. Do kieszeni mozna spakowac co tylko pies potrzebuje czyli: jedzenie, wode

miske z materialu a nawet psie buty. Mniejsza kamizelka na srodku ma dodatkowo naszyta tasme w systemie molle (modulowy system przenoszenia oporzadzenia)

do przyczepienia swiatla pozycyjnego, latarki albo kamery Go Pro na krotkim statywie.

Wrzucilem tutaj bo zrobilem to samodzielnie :)

Kieszenie nie sa mojego projektu. Ot tak zeby nie bylo

 

338071323033.jpg338071369994.jpg338071370013.JPG

Super świetne szelko-plecaki :D

Link to comment
Share on other sites

Coś cichoo tu na wątku :( 

Planuję zrobić Xenie nowy komplet, i myślałam o jakiejś plecionej smyczce. I tu pojawia się problem - jakiej linki szukać, i gdzie? Zależy mi na grubości 5mm, bo z innych wyjdą za cienkie smycze, a tego nie chce :/

Ktoś? Coś?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Słuchajcie mam pytanie do osób które robią same obroże i smycze - interesuje mnie smycz pleciona, chciałabym ją zrobić sama ewentualnie jak wyjdzie, dorobić obroże.

Powiedzcie mi skąd wziąć taki zacisk jak na zdjęciu poniżej do sznurków? jak to się nazywa?
Oraz jakie sznurki będą najlepsze?
492.JPG

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Hej :) Od jakiegos czasu szyję dla mojego psa obroże(1)/szelki(3)/smycze(1). Z tym, że szyję ręcznie - nie mam maszyny. Jakich maszyn używacie do szycia?? Mój pies ma nieco ponad 3kg, na zwykłych nitkach mu to wystarcza, ale chciałabym szyć też mocniejsze rzeczy :) Polecacie  jakąś maszynę w miarę przystępnej cenie? :)

Link to comment
Share on other sites

Hej :) Od jakiegos czasu szyję dla mojego psa obroże(1)/szelki(3)/smycze(1). Z tym, że szyję ręcznie - nie mam maszyny. Jakich maszyn używacie do szycia?? Mój pies ma nieco ponad 3kg, na zwykłych nitkach mu to wystarcza, ale chciałabym szyć też mocniejsze rzeczy :) Polecacie  jakąś maszynę w miarę przystępnej cenie? :)

Moja mama kupiła maszynę za jakieś 500zł. Dość fajna :) 

Link to comment
Share on other sites

Jak myślicie, czy te taśmy: http://michalgil.pl/index.php?p416,tasma-rymarska-25mm-ppf-622-g-25-niebieska-grubo-przeszywanabędą się nadawać na smycz? Wydają się być grube i miękkie... Może ktoś już stąd zamawiał?

Albo może polecicie jakąś stronkę z ładnymi kolorami taśm na smycz właśnie? :)

Ja zamawiałam z tej strony, poza tym, że dość długo się czeka na wysyłkę i jest ona dość droga to w większych ilościach się opłaca :)

Ta taśma co pokazujesz jest gruba, ale czy miękka, to zależy jakie kto ma wymagania do miękkości ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Mam nadzieje, że są tu jeszcze jacyś wielbiciele diy i innych takich i pomogą mi w pewnym problemie. Chodzi mi po głowie od jakiegoś czasu zrobienie plecionej obroży [url=http://www.handsoccupied.com/wp-content/uploads/2013/03/paracordcollar7.jpg]coś takiego[/url]. Teraz zastanawiam się jak taki twór bezpiecznie zakończyć? W każdym filmiku, tutorialu są przypalane po prostu, ale nie wierzę, że przy szarpnięciu taki stopiony sznureczek wytrzyma.

Link to comment
Share on other sites

Mam nadzieje, że są tu jeszcze jacyś wielbiciele diy i innych takich i pomogą mi w pewnym problemie. Chodzi mi po głowie od jakiegoś czasu zrobienie plecionej obroży coś takiego. Teraz zastanawiam się jak taki twór bezpiecznie zakończyć? W każdym filmiku, tutorialu są przypalane po prostu, ale nie wierzę, że przy szarpnięciu taki stopiony sznureczek wytrzyma.

Ja moją plecionkę jak robiłam, to końce roztopiłam,trzymałam długo nad ogniem, potem takie rozgrzane szybko położyłam na plecionce i przycisnęłam mocno młotkiem ;) I jak na razie się trzyma ;) Xena waży 6,5 kg, wiec takiego piesa wytrzymuje ;) 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...