Jump to content
Dogomania

Boguszyce- watek dyskusyjny


Zofia.Sasza

Recommended Posts

[quote name='Chandler']Przed chwilą w Twoim poście widniała informacja, że zgadzacie się z gagatą, diametralna zmiana treści :lol:.
Nie wiem o co chodzi ;).

Może ktoś zechce Ci tutaj doradzać, ale na dogo jest dział poświęcony zdrowiu zwierząt - Weterynaria.[/quote]


Chandler Ty siedzisz i patrzysz w monitor cały czas? Bo ja przy każdym wejściu na wątek widzę ten tekst który jest. A jeżeli jakaś edycja postu była to w bardzo krótkim czasie bo nawet nie ma śladu edycji. OMG ale refleks, podziwiam szczerze naprawdę.

[SIZE=1]ps. uprzedzę komentarze - to pytanie zadałabym nawet gdyby występował inny nick niż gagata. [/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 609
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tak - siedzę cały dzień i patrzę w monitor, to przecież jasne. Jestem bardzo czujna. Twój post też od razu zauważyłam i odpisuję ( tak na marginesie - jest chwila czasu na zmiany bez uwidocznienia, że była edycja, nie wiem od czego to zależy, ale czasem są to sekundy, a czasem kilka minut).
Teraz zniknę z dogo na króciutka chwilkę, ale wrócę i znowu będę patrzyła w monitor.

Dziękuję za podziw :B-fly:, wszak o to tylko chodzi.

Aaaaa..., na post bym odpisała, gdyby w nicku widniało np. SBD.

[SIZE=1]Nie uprzedzam komentarzy - można komentować do woli.[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chandler']Tak - siedzę cały dzień i patrzę w monitor, to przecież jasne. Jestem bardzo czujna. Twój post też od razu zauważyłam i odpisuję ( tak na marginesie - jest chwila czasu na zmiany bez uwidocznienia, że była edycja, nie wiem od czego to zależy, ale czasem są to sekundy, a czasem kilka minut).
Teraz zniknę z dogo na króciutka chwilkę, ale wrócę i znowu będę patrzyła w monitor.

Dziękuję za podziw :B-fly:, wszak o to tylko chodzi.

Aaaaa..., na post bym odpisała, gdyby w nicku widniało np. SBD.

[SIZE=1]Nie uprzedzam komentarzy - można komentować do woli.[/SIZE][/quote]

A to witaj w Klubie, ja też siedzę w monitorze. Stąd mój podziw, bo siedzenie w monitorze to u mnie poniekąd z zawodu wynika. Dlatego mój podziw nie był achającoochajacy tylko autentyczny jak powiadam.

[SIZE=2]Moje wpisy też można komentować do woli, byle na cywilizowanym poziomie. Po to jest ten temat (tudzież inne tematy na forach) z samej nazwy już dyskusyjny.

Uprzedzanie komentarzy w niczym nie przeszkadza by nowe powstawały. Zatem będe uprzedzać jak uznam za stosowne. Ale odpowiadać będe tylko na takie które nie są chamskie/niegrzeczne/nietaktowne. Na Twoje będę Kasiu odpowiadać, bo je lubię pomimo dozy sarkazmu i uszczypliwości ale podane w dobrej gustownej formie. Czytelne generalnie, a nie "napaćkane". Lekko się czyta, aczkolwiek niekoniecznie się zgadza z moimi poglądami.

I na tyle co Ciebie poznałam, a przegadałyśmy sporo, ufam ze nic "wystroju" Twoich wypowiedzi nie zmieni. W sensie nie tyle merytorycznym tylko można powiedzieć "politycznym". Wybacz zatem - tak już mam :)

Podobnie jak Ty wywpowiadać swoje opinie dopóki nie zmienię zdania.


[/SIZE][quote name='Anna_33']Tez widzialam pierwsza wersje postu sylwiailukasz07:-) potwierdzam ))[/quote]

[B][COLOR=Red]Ależ ja nie oczekuję potwierdzeń, bo wierzę że tak było skoro Chandler to powiedziała. Po prostu ufam jej akurat w tym zakresie.[/COLOR] Mój podziw dla refleksu był autentyczny. Rozumiem ze niektórym cięzko pojąć, że "Człowiek Emira" potrafi wyrazić podziw dla kogoś po drugiej stronie lady. Ale może to czas zweryfikować swoje ogólniki na temat ludzi związanych z Emirem.

[/B]

Link to comment
Share on other sites

:evil_lol: A ja zwyczajnie uwielbiam ten watek. Emocji po pachy. Poplakac mozna, wqrzyc sie od czasu do czasu i posmiac rowniez do rozpuku :eviltong:.
Dyskusja miedzy dziewczynami ogromnie mi sie podoba :lol: "Powiem" wiecej, jest jak najbardziej potrzebna i cholender...na jakim poziomie:cool2:
W Wikipedii czytam:
"Dyskusja jest jedną z form zapobiegania [B]konfliktom[/B] między ludźmi. Nawet gdy w wyniku rozmów nie dochodzi do wypracowania wspólnego stanowiska dyskusja pomaga w określeniu tzw. [B]"protokołu rozbieżności"[/B], który zawiera spis punktów różniących strony. To już daje podstawę do dalszych prac umożliwiających jakieś [B]pogodzenie sprzecznych interesów lub zawarcie w pewnych sprawach kompromisu[/B]."

Konkluzja! dyskutowac nalezy :p

Link to comment
Share on other sites

bo to jest tak, ze czasem przychodzi na skrzynke powiadomienie o odpowiedzi na watku, i dostaje sie pierwotna wersje wpisu PRZED edycja. A potem wchodzi sie na watek i widac juz wpis PO edycji :-)

Chandler usmialam sie. (mialy byc komentarze to sa)

\[QUOTE]Tak - siedzę cały dzień i patrzę w monitor, to przecież jasne. Jestem bardzo czujna. (...ciach...) Teraz zniknę z dogo na króciutka chwilkę, ale wrócę i znowu będę patrzyła w monitor.

Dziękuję za podziw :B-fly:, wszak o to tylko chodzi.
[/QUOTE]

:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kama2']:evil_lol: A ja zwyczajnie uwielbiam ten watek. Emocji po pachy. Poplakac mozna, wqrzyc sie od czasu do czasu i posmiac rowniez do rozpuku :eviltong:.
Dyskusja miedzy dziewczynami ogromnie mi sie podoba :lol: "Powiem" wiecej, jest jak najbardziej potrzebna i cholender...na jakim poziomie:cool2:
W Wikipedii czytam:
"Dyskusja jest jedną z form zapobiegania [B]konfliktom[/B] między ludźmi. Nawet gdy w wyniku rozmów nie dochodzi do wypracowania wspólnego stanowiska dyskusja pomaga w określeniu tzw. [B]"protokołu rozbieżności"[/B], który zawiera spis punktów różniących strony. To już daje podstawę do dalszych prac umożliwiających jakieś [B]pogodzenie sprzecznych interesów lub zawarcie w pewnych sprawach kompromisu[/B]."

Konkluzja! dyskutowac nalezy :p[/quote]

Oooo to Polska walczyła :) i nie tylko Polska.
Przytocze słowa jednego z Wielkich tego Świata - [SIZE=2]Winston'a S.Churchill[/SIZE]'a. Tenże w swoim "unoblowanym" dziele [SIZE=2]”Druga Wojna Światowa”[/SIZE] umiescił takie motto:
[INDENT][B][I][SIZE=2]"W wojnie – stanowczość[/SIZE]
W klęsce – hart ducha
W zwycięstwie – wielkoduszność[SIZE=2]
W pokoju – dobra wola"[/SIZE][/I][/B]
[/INDENT]To działa również na forum o ile się zna i rozumie sens. A znaczenie tego motta wspaniałe.

Link to comment
Share on other sites

Tak na marginesie sprawy, słowo o bernardynach. Jakiś czas temu byłem u znajomej z pracy. Małe miasteczko, domek, na podwórku bernardyn. Bernardyn ostry i cięty, wyraźnie mocno stróżujący i terytorialny. Na czas mojego przechodzenia przez podwórko przeprsoszony do kojca. Herbatka, ciasteczka, rozmawialiśmy sobie na tematy pracowe i różne, aż nie wytrzymałem i się spytałem skąd ma tego psa i co o nim wie. Sunia jak się okazało ma już 10 lat (bardzo zadbana zresztą, bez zaglądania w zęby w życiu tyle bym nie dał) a tata mojej koleżanki kupił szczeniaka od pseudo. Na początku byli zdziwieni że to takie ostre, ale sunia dała się wychowac, postarali się o kojec i w sumie są z niej bardzo zadowoleni, do tego stopnia że planują że następczynią Berty będzie kaukaska.
Co z tego wynika ?
Otóż w latach 90-tych z ZSRR do polski importowano w walizkach i bagażnikach co się dało, także szczeniaki. Zapewne trafiło się też trochę moskiewskich stróżujących, które jako mało albo w ogóle nie odróżnialne fizycznie od bernardynów mogły zostać w pseudo użyte do hodowli... Stąd możecie w kiedyś w jakimś schronisku trafić na psa który wygląda jak bernardyn ale charakterek ma zupełnie nie bernardyni...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Isadora7']Oooo to Polska walczyła :) i nie tylko Polska.
Przytocze słowa jednego z Wielkich tego Świata - [SIZE=2]Winston'a S.Churchill[/SIZE]'a. Tenże w swoim "unoblowanym" dziele [SIZE=2]”Druga Wojna Światowa”[/SIZE] umiescił takie motto:[INDENT][B][I][SIZE=2]"W wojnie – stanowczość[/SIZE]
W klęsce – hart ducha
W zwycięstwie – wielkoduszność[SIZE=2]
W pokoju – dobra wola"[/SIZE][/I][/B]
[/INDENT]To działa również na forum o ile się zna i rozumie sens. A znaczenie tego motta wspaniałe.[/quote]

Swiete slowa Isadoro,a raczej....swiete slowa Winston'ie ;)

[SIZE=1]Gdzies, kiedys czytalam "skrot" tego super motta. Brzmial: "Walcz! Podnos sie! Wspolczuj! Zrozum![/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Trzeba tez dodac, ze moskiewski strozujacy jest rasa niezatwierdzona ( uznawana za rase tylko w Rosji ). Te psy powstaly w latach 50-tych z krzyzowek bernardyna, kaukaza i rosyjskiego psa w laty ( zapomnialam nazwy ). Tak wiec moskiewske strozujace maja ok 60 % bernardyna w sobie.

Link to comment
Share on other sites

Znalazlam taki tekst.Tekst jest o moskiewskim strozujacym. Czy to prawda, ze wymagane jest zezwolenie na trzymanie pewnych ras ?
____________________________

Na podstawie Rozprządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 15 grudnia 1998 r. w sprawie [URL="http://www.dogomania.pl/Uwaga_z%C5%82y_w%C5%82a%C5%9Bciciel"]wykazu ras psów uznawanych za agresywne[/URL] oraz warunków wydawania zezwoleń na utrzymywanie psa takiej rasy. (Dz. U. Nr 159, poz. 1051) utrzymywanie psa tej rasy wymaga zezwolenia właściwego organu gminy.

Link to comment
Share on other sites

Kopiuje tekst :
_____________________________________________________




"Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 28 kwietnie 2003 roku polskie prawo wyróżnia 11 ras psów uważanych za niebezpieczne. Osoby chcące zakupić psa którejś z tych ras muszą złożyć odpowiedni wniosek do urzędu miasta (opisać pochodzenie psa, jego rasę, płeć, wiek oraz wyjaśnić, w jakich warunkach i w jakim celu będzie trzymany). Oto lista niebezpiecznych ras:[LIST=1]
[*][URL="http://www.dogomania.pl/Tosa"]Tosa[/URL]
[*][URL="http://www.dogomania.pl/Pies_kanaryjski"]Pies kanaryjski[/URL]
[*][URL="http://www.dogomania.pl/Dog_argenty%C5%84ski"]Dog argentyński[/URL]
[*][URL="http://www.dogomania.pl/Buldog_ameryka%C5%84ski"]Buldog amerykański[/URL]
[*][URL="http://www.dogomania.pl/Pies_z_Majorki"]Pies z Majorki[/URL]
[*][URL="http://www.dogomania.pl/Rottweiler"]Rottweiler[/URL]
[*]Anatolian [URL="http://www.dogomania.pl/Akbash"]Akbash[/URL]
[*]Anatolian [URL="http://www.dogomania.pl/Karabasz"]Karabash[/URL]
[*][URL="http://www.dogomania.pl/American_Pit_Bull_Terrier"]American Pit Bull Terrier[/URL]
[*][URL="http://www.dogomania.pl/Owczarek_kaukaski"]Owczarek kaukaski[/URL]
[*][URL="http://www.dogomania.pl/Moskiewski_str%C3%B3%C5%BCuj%C4%85cy"]Moskiewski stróżujący[/URL]
[/LIST]Co jednak z mieszańcami tych, oraz pokrewnych ras? Co z rasami, które nie znalazły się na liście ministerstwa, a nie raz już udowodniły, że potrafią zabić? Daleka droga przed nami. Wiele jeszcze musi się zmienić w polskim prawie, zanim nasze dzieci będą bezpieczne na osiedlowych placach zabaw. Ważniejsze jednak, niż zmiany w przepisach, są zmiany w ludziach. Wystarczyłoby, gdyby właściciele psów po prostu zmądrzeli. Prędzej doczekamy się chyba jednak lepszego prawa, niż lepszych ludzi."
_____________________________________________________________-
Koniec cytatu

To nie moje slowa. To skopiowany artykul.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='li1']
Kopiuje tekst :
__________________________________________________

Co jednak z mieszańcami tych, oraz pokrewnych ras? Co z rasami, które nie znalazły się na liście ministerstwa, a nie raz już udowodniły, że potrafią zabić?
__________________________________________________ ___________-
Koniec cytatu

To nie moje slowa. To skopiowany artykul. [/quote]
wszystko pewnie byłoby prostrze gdyby dało się jakoś ogarnąć co się na ulicach dzieje. jeśli chodzi o zwierzęta utrzymywane przez ludzi to właśnie towarzyszące uchylają się od wszelkich "spisów ludności". Np. krowy mają kolczyki - mimo że dostają je po sobie w spadku to można się jako-tako zorientować ile ich jest i gdzie itd. A psy? szczepi psy coraz więcej ludzi ale cały czas nie wszyscy, psa możesz wziąć od sąsiada - nikogo nie interesuje skąd on jest i jak się tam znalał itd. Gdyby wszystkie psy były rasowe, a rozmnażane psy były rodowodowe, a kupując psa by się dostawało fakturę czy bóg wie co to może dałoby się to uregulować ale w dzisiejszych czasach to utopia

Link to comment
Share on other sites

A czy przeszlo wecio Kwasniewskiego ? Bo ostatni wpis ustawy znalazlam z 2003 roku. Najsmutniejsze w tym jest, ze mowa tam o psach rasowych. Takie na ogol maja odpowiedzialnych hodowcow i wlascicieli, natomiast te wszystkie pseudohodowle to fabryki najczesciej chorych psow. Chorych nie tylko fizycznie ale tez psychicznie. Poza tym pseudohodowcy sami nie wiedza co sprzedaja i nigdy nie moga zagwarantowac , jaka rasy sa w ich psach.

[U]Cytuje :[/U]

[U]"Moskiewski pies stróżujący znalazł się w Rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 28 kwietnia 2003 roku w sprawie wykazu ras psów uznawanych za agresywne i na posiadanie psa tej rasy potrzebne jest stosowne zezwolenie organu gminy."[/U]

[U]Koniec cytatu.[/U]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zofia.Sasza']Jakiś czas temu ustawę, która uwzględniała mieszańce zawetował prezio Kwaśniewski. Podobno nie ma jak ustalić który pies jest mieszańcem takiej rasy :crazyeye:[/QUOTE]

Bo to jest trudne, na przykład od ilu procent zawartości kaukaza mieszniec jest niebezpieczny ? Czy ten sam współczynnik odnosi się do rotka czy ma byc mniejszy ? I jak się procentowa zawartość rasy w DNA odnosi do jego psychiki ?
Chyba nie tędy droga. Może raczej oligatoryjne szkolenie PT dla psów powyżej jakiejś wielkości i ocena z niego ? Jakieś testy ?
To by dawało mozliwość oceny konkretnych osobnków a nie "po rasie".

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KWL']Bo to jest trudne, na przykład od ilu procent zawartości kaukaza mieszniec jest niebezpieczny ? Czy ten sam współczynnik odnosi się do rotka czy ma byc mniejszy ? I jak się procentowa zawartość rasy w DNA odnosi do jego psychiki ?
Chyba nie tędy droga. Może raczej oligatoryjne szkolenie PT dla psów powyżej jakiejś wielkości i ocena z niego ? Jakieś testy ?
To by dawało mozliwość oceny konkretnych osobnków a nie "po rasie".[/quote]

Najprostsza droga to kupowanie tylko psow rasowych, z rodowodem. Zwalczanie pseudohodowli, uswiadamianie jakie niebezpieczenstwa niesie za soba kupowanie za mniejszy pieniadz szczeniaczkow na targu, sterylizowanie psow niehodowlanych-mieszancow.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...