Jump to content
Dogomania

Boguszyce- watek dyskusyjny


Zofia.Sasza

Recommended Posts

  • Replies 609
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zofio, ja po pierwsze "gratuluje" Ci pomyslu wejscia na wybieg. Glupota pierwszej wody, szczegolnie z Irena od kotow. Ale Ty o tym wiesz i sama sie do tego przyznajesz. Tutaj chwala za samokrytyke i swiadomosc.
Inna sprawa jest, ze ktos na to pozwolil :shake:

Po drugie. O losie Bacy zadecyduja weci, nie Zofia i nie my (na szczescie), ale fakt-wlasne mysli na temat, mozna przeklikac na forum.

Po trzecie. Bardzo nie spodobal mi sie zarzut, ze Zofia pojechala tam sama. Qrcze, gdyby nic sie nie stalo, wszyscy zgodnie pialibysmy tutaj jakie piekne fotki Zosia zrobila i jaka jest dzielna. Wtedy nikomu nie przyszlo by do glowy, by atakowac Zofie za fakt, ze byla sama.
Nie zawsze zgadzam sie z Zofia i nie wszystko co napisala w "oswiadczeniu" uwazam za sluszne. Pamietac jednak trzeba, ze fakt pogryzienia zaistnial. Nie mozna tego lekcewazyc. Trzeba z tego incydentu bezwzglednie wyciagnac wnioski na przyszlosc.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='li1']KWL nie ma mozliwosci zajecia sie Baca. ´Sa trenerzy z wyksztalceniem i doswiadczeniem. Pracuja na co dzien z psami policyjnymi, strozujacymi, trudnymi. Sa po prostu fachowcami. Maja ubezpieczenie, wiedza co robia. Tam powiniem pojechac Baca.[/quote]


A ja myślę, że na początek i KWL może pomóc i mam nadzieję, że osoby z fundacji skontaktowały się z Nim. To właśnie posty KWL skierowały tę dyskusję na właściwe tory.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zofia.Sasza']Kurka, nobla dla tego co kaukaza nazwał owczarkiem ;) Jeśli natomiast jest tak jak mówicie, a nie mam powodu nie wierzyć, to Zarząd musi coś zrobić z resztą kaukazów i psów stróżujących (podhalan się łapie?). [/QUOTE]

Się łapie. Ale o pdhalany pytaj Camarę bo ja o nich stosunkowo mało wiem.
Owczarki kaukaskie, azjatyckie, anatolijskie, podhalańskie, czuwacz, kuwasz, sarplaninac i maremmano - są pokrewne i wywodzą się od dużego psa z Tybetu.
Wszystkie, aczkolwiek w różnym stopniu charakteryzują się nieufnością do obcych i pewną agresją w przypadku ochrony terenu i stada. Kaukaziki są najbardziej niezależne i samodzielne, silne psychiczne pewne siebie. Owczarek faktycznie to nie jest, zgodnie z obecną terminologią powinien się nazywać Kaukaski pies pasterski. Ale owczarej jest już zatwierdony i ugruntowany.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gagata']Zofia,chylę czoła....Malo kto tu zauważył,że Zofia bazowala na wypowiedziach pracownikow OS ktore padly bezpośrednio po wydarzeniu,gdy każdy z nich kierowal się świezymi emiocjami...POZniej mieli czas, by wszystko [przemyslec, by chronic psa, by chronic siebie - p,JOzef na pewno pamieta sprawę, ktora pani BW przegrala przed sądem a ktora tez dotyczyla pogryzienia.. Latwo sie Zofii zarzucalo tutaj manipulacje czy wrecz naginanie prawdy,ale czy słusznie...
Co do losow Bacy nie zamierzam się tu wypowiadac,mysle,że znajdą sie madrzejsi ode mnie i majacy wieksze doświadczenia z tą rasą, ktorzy znajdą temu psu odpowiedzialny dom - bo tam gdzie Baca jest teraz, to jest tykającą bombą, czy tego chcemy czy nie....Nikt nie zagwarantuje,że Baca nie potraktuje tak samo,czyli zgodnie z wzorcami rasy ,innego pracownika,ktoremu "zapomni się "poleceń i tam wejdzie,albo będzie się spieszył,albo wcześniej zapije,albo ....wpiszcie tu co chcecie...

Mogę tylko dodac,choc zabrzmi to z lekka makabrycznie,ze szczesciem w nieszczesciu bylo to,ze Baca trafil akurat na Zofie,ktora z racji swego niemalego przeciez doswiadczenia nie wpadla w panikę i wiedziala,co robic, by zminimalizowac straty.....Tam,na jej miejscu mógł by kazdy,kto jezdzi do OS..Ciekawe, co by sie stało,gdyby tak trafiło na osobę mniej obeznaną z terenem i psami...Zarzucanie jej,że [pojechalala tam sama itp itd jest co najmniej nie na miejscu....Te zamowienia na foty i to pilne, raczej nie byly z księzyca....Zofia pojechala tam PKSem i PKSem miala wracac, musiala sie spieszyc i wyszlo jak wyszlo...Ilu z czytajacych ten watek poswieciloby wolny dzien by jechac tam PKSem?

A watek w moim rozumieniu nie dotyczy uspienia lub nie Bacy ale raczej tego, co może spotkac tam każdego, kto tam wchodzi i z jakimi zagrożeniami należy sie liczy...Już kiedyś tu pisalam - tam na kazdym wybiegu jest SFORA,a to zupelnie inna bajka niz schrony zwykle odwiedzane przez wolontariuszy....

No i jeszcze jedno - a jak tam na miejscu z udzielaniem pierwszej pomocy? Rozumiem,że na kazdej zmianie jest cho jedna osoba obeznanaz tym tematem przyjamniej z grubsza...[/quote]

Czego tu się dowiadujemy: 1. Grzechem jest, że ktoś chce chronić psa; 2. Grzechem są wzorce rasy; 3. Grzechem jest, że ktoś zwraca uwagę, że mu obca osoba z aparatem po schronisku lata, bo musi coś na gwałt zrobić jakieś zdjęcia (pytanie po co?). Na pochwałę zasługuje wobec tego idąc logicznym tropem: 1. Wyeliminowanie niewygodnego psa; 2. Przemielenie jego psychiki tak, żeby był potulnym kretynem; 3. Prowokowanie dużych psów paradowaniem na ich terenie przed ich nosem. I to po nic!
Chyba się wam wszystkim portale pomyliły. Lepsze byłoby coś w stylu [url]www.eutanazja_hau.pl[/url].
I nie straszcie tego schroniska sądem (bo sami nie wiecie, że te wszystkie przedprocesowe bajania, w tym bardzo konkretna spowiedź Zofii Saszy, bardzo wam utrudnia postępowanie), by my zamierzamy się z nim szybko skontaktować. Być może tam dzieje się źle i pewno się dzieje. Ale gdy ktoś komu przerażony pies popsuł „plener fotograficzny” chce go zgładzić, musimy interweniować. Tych spraw nie można wiązać, a wy w nieuprawniony sposób to czynicie. Co również nie stawia was procesowo w korzystnej sytuacji.

Link to comment
Share on other sites

Moze nie powinnismy nadawac znaczenia, ze Baca to kaukaz i w naturze tych psow lezy gryzienie, bo gryza pekinczyki, ratlerki, pudelki, itp i nierasowe burki. Bo wniosek taki, ze jesli ugryzie kaukaz czy podhalan, to jest to zgodne z prawem natury, a jak ugryzie wyzel, to skandal i nienaturalne. Skupmy sie , by znalezc miejsce dla Bacy, gdzie w spokoju mozna go poobserwowac i znalezc rozwiazanie co do jego losow.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mortikia']Twoje posty są tak nieprzyjemne, że nie chce się ich czytać. Decyzję odnośnie dalszego postępowania Bacy podejmą m.in. weci, a nie dogomania- tutaj ludzie tylko wyrażają swoje poglądy. Skoro tak bardzo bronisz Bacy to może oferujesz mu pomoc? Np dt lub ds? On przecież bardzo tego potrzebuje... Czy będziesz tylko dalej krytykować tych, którzy pomagają psom z Boguszyc? "Krowa, która dużo beczy mało mleka daje".... Zaskocz wszystkich i zamiast dalej atakować ludzi pomóż któremuś z tych psów. :cool1:[/quote]

Cytat tyczy się [B]Suni34[/B], czy jakoś tak....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gagata']Te zamowienia na foty i to pilne, raczej nie byly z księzyca...[/quote]


Gwoli wyjaśnienia. Ja składałam u Zofii zamówienie na foty, nie wiem kto jeszcze. Z mojej strony [B]nie było[/B] to absolutnie pilne zamówienie, być może ktoś składał zamówienie pilne, ja nie. Zofia nie musiała jechać do Boguszyc z powodu fot, o które ja prosiłam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='li1']KWL nie ma mozliwosci zajecia sie Baca. ´Sa trenerzy z wyksztalceniem i doswiadczeniem. Pracuja na co dzien z psami policyjnymi, strozujacymi, trudnymi. Sa po prostu fachowcami. Maja ubezpieczenie, wiedza co robia. Tam powiniem pojechac Baca.[/QUOTE]

Niezupełnie li1, Nie wiem czy Baca jest psem trudnym, na podstawie jednego zdażenia i kilku krótkich opisów trudno to ocenić. Faktem jest należy do rasy niełatwej w prowadzeniu. Ale to dwie trochę różne kwestie.
Nie sądzę natomiast żeby jemu było potrzebne jakiekolwiek szkolenie (hodowcy i specjaliśći od rasy dopusczają jedynie PT i to z opiekunem w młodym wieku, każde inne jest nieporządane a już absolutnie jakiekolwiek mogące wzmóc agresję).
Miałbym też spore obawy oddając go w ręce osoby pracującej na co dzień z owczarkami niemieckimi i belgijskimi. Kaukaskie wymagają zupełnie innego podejścia, są inne psychicznie, uczą zupełnie innych nawyków. Niektóre metody stosowane wobec innych ras przy kaukazie mogą być nieskuteczne lub przeciwskuteczne...
Bacy wystarczy odcięcie od stada, przeniesienie na nowy teren, na którym porządana byłaby praca. I opiekun znający rasę. (zanaczam że nie mam na myśli siebie ).

[quote name='Chandler']A ja myślę, że na początek i KWL może pomóc i mam nadzieję, że osoby z fundacji skontaktowały się z Nim. To właśnie posty KWL skierowały tę dyskusję na właściwe tory.[/QUOTE]

Właśnie staram się pomóc uczestnicząc w dyskusji, co do wyjazdu do Boguszyc - to jeśli uważacie że moje doradzanie i obecność w czymś pomoże to spróbuje znaleźć czas. Chociaż nie mogę obiecać że mi się to w najbliższych dniach uda.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chandler']Gwoli wyjaśnienia. Ja składałam u Zofii zamówienie na foty, nie wiem kto jeszcze. Z mojej strony [B]nie było[/B] to absolutnie pilne zamówienie, być może ktoś składał zamówienie pilne, ja nie. Zofia nie musiała jechać do Boguszyc z powodu fot, o które ja prosiłam[/quote]
No to mamy nowe fakty Zofio! Forumowiczowi o nicku Makita? (Mokate? Mlekovita? czy jakoś tak) odpowiadam: argument „A u was biją Murzynów” (jeśli wiesz do czego się odnosi) w stosunku do mnie jest bez sensu. To że ja nie jeżdżę lub jeżdżę do schronisk ma się nijak do faktu, że ktoś powodowany ambicjami chce uśmiercić psa, jakby mało było tam psiego nieszczęścia. I nie mów mi że niemiło piszę, bo tam gdzie frustracja zwycięża wrażliwość, poświęćmy salon dla zwykłej uczciwości.

Link to comment
Share on other sites

sunia34, nie wiem czy zauważyłaś, ale tor rozmowy już dawno przeszedł z zastanawiania się nad eutanazją na tor obserwacji psa i podjęcia decyzji o jego losie przez osoby do tego upoważnione i znające się na temacie.
I bynajmniej nie jest to twoja zasluga.
Przyjrzyj się rozmową na dogo - tutaj więcej zdziała się racjonalnymi argumentami (do twojego światopoglądu pasują np wypowiedzi KWL) niż wyzywaniem od świętokradców a za chwile będzie że satanistów.
Nie widze powodu ażebyś wyzywała wszystkich po kolei bo ZAUWAŻ że sprawa narazie toczy się (jesli można tak powiedzieć) po twojej myśli.
A forum jest po to żeby wypowiedzieć swoje poglądy - pisanie czy ktoś jest za uśpieniem zwierzaka czy nie w żadnym stopniu nie wpłynie na osąd osób o tym decydujących.
Może zacznij pisać np do... powiatowego lekarza weterynarii?

Link to comment
Share on other sites

KWL, nie pisalam o szkoleniu Bacy na np. PO, nawet na PT. Psu potrzebny tylko odpowiedni czlowiek. Pisalam, ze psu trzeba zagwarantowac odpwiednie warunki, czyli przeniesc z OS. Jezeli znajdzie sie natychmiast odpowiedni wlasciciel, to ok, ale jezeli Baca ma czekac na takiego w OS, to nie. Czyli odpowiedni DT/hotel potrzebny od zaraz.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zuzel']sunia34, nie wiem czy zauważyłaś, ale tor rozmowy już dawno przeszedł z zastanawiania się nad eutanazją na tor obserwacji psa i podjęcia decyzji o jego losie przez osoby do tego upoważnione i znające się na temacie.
I bynajmniej nie jest to twoja zasluga.
Przyjrzyj się rozmową na dogo - tutaj więcej zdziała się racjonalnymi argumentami (do twojego światopoglądu pasują np wypowiedzi KWL) niż wyzywaniem od świętokradców a za chwile będzie że satanistów.
Nie widze powodu ażebyś wyzywała wszystkich po kolei bo ZAUWAŻ że sprawa narazie toczy się (jesli można tak powiedzieć) po twojej myśli.
A forum jest po to żeby wypowiedzieć swoje poglądy - pisanie czy ktoś jest za uśpieniem zwierzaka czy nie w żadnym stopniu nie wpłynie na osąd osób o tym decydujących.
Może zacznij pisać np do... powiatowego lekarza weterynarii?[/quote]

Mylisz się, jeśli na tym wątku ktoś straszy sądem schronisko (a ludzie z tego schroniska zapewne to czytają), to nie tylko chcecie mieć wpływ na zabicie psa, ale go macie. Wywierając konkretną presję na tych, którzy decydują. Zdaje się to strasznie niektórych tu kręci!

Link to comment
Share on other sites

KWL, nie wiem czy jamor to spec tylko od niemieckich czy belgijskich. Masz jakies namiary na inne miejsce dla Bacy ? Bo tez uwazasz, ze OS nie jest dobrym miejscem dla tego psa.
A jezeli chodzi o podhalany, to jest teraz w OS chyba tylko jeden. Przyjacielski. Za ok 2 tygodnie bede wiedziala czy dam rade sie nim/ nia zajac.

Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

A może możnaby zwrócić się w sprawie Bacy do hodowców tej rasy?W końcu oni najlepiej wiedzą co i jak z Kaukazami..To specyficzna rasa,mają doświadczenie.Może mogliby wskazać jakieś miejsce dla niego.
E

Link to comment
Share on other sites

[quote name='waldi481']A może możnaby zwrócić się w sprawie Bacy do hodowców tej rasy?W końcu oni najlepiej wiedzą co i jak z Kaukazami..To specyficzna rasa,mają doświadczenie.Może mogliby wskazać jakieś miejsce dla niego.
E[/quote]

No wlasnie. Mialbys czas na poszukanie hodowcow co pomoga znalezc schronienie dla Bacy ?

Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

Mogę wyszukać hodowców Kaukazów,przygotuję listę.Przedstawię ją tu na forum,uzgodnimy treść takiego maila i wysyłamy co..
Elżbieta

Link to comment
Share on other sites

[quote name='li1']A jezeli chodzi o podhalany, to jest teraz w OS chyba tylko jeden. Przyjacielski. Za ok 2 tygodnie bede wiedziala czy dam rade sie nim/ nia zajac.[/quote]
Li, na moje oko podhalanów (podhalanopodobnych) jest co najmniej 2.

Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

Proponuję 5 hodowli:
1/,,PERŁA KAUKAZU,,Hodowla Owczarków Kaukaskich.Dużo championów i ZW.Mamy Maila:[email protected]
2/Hodowla Owczarków Kaukaskich,,Stróz z Kaukazu,,
Jest mail;[email protected]
3/RAMA GELA-Hodowla OK i Środkowoazjatyckich.Dużo zwycięstw na wystawach.Jest gg:2304006
4/Owczarki Kaukaskie,,ELBRUS,, Hodowla z Gostynina.Mail:[email protected]
5/HUNZA-hodowla OK z Piaseczna.Maile:[email protected]
E
Czy może ktoś jest zdania,że to jest zły pomysł?A może ktoś ma pomysl na treść?Emaile wyślemy,ale tylko po zaakceptowaniu treści tu na forum..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='li1']Jeszcze kilka miesiecy mialo ich byc 6. Teraz ta ew. dwojka to male piwo. A szczegolnie, ze jeden spokojny.[/quote]
Li, ale ja nie wlazłam nawet na połowę wybiegów ani do połowy ... jak tu nazwać...pomieszczeń. Widziałam jednego podhalanowatego u p. Józefa i drugiego na dachu(sic!) budynku. Pogrzebię w fotach- może się który załapał.

Mam takie:
[IMG]http://lh4.ggpht.com/_sqtTPSOLY7M/ShkpAu5c1AI/AAAAAAAABRI/QrMpomOGUsc/s576/Clipboard191.jpg[/IMG]

I takie (to może być ten sam pies)
[IMG]http://lh3.ggpht.com/_sqtTPSOLY7M/ShkoX6yePFI/AAAAAAAABJ4/NWBIXjI8l0c/s400/Clipboard45.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...