Jump to content
Dogomania

Literatura, która uczy jak odczytywać język psów


Agnisia =)

Recommended Posts

[quote name='Sally (od Koanka)']
Rzeczywiście[B] "stado"[/B] człowiek-pies nie jest ani do końca ludzkie, ani do końca psie, ale odnoszę wrażenie, że większość ludzi uważa, że to pies musi ich rozumieć, a oni go już ani troszeczkę.[/quote]
Chwała Ci za ten cudzysłów. ;)
I podpisuję się pod tym, co piszesz.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Stado to grupa osobników tego samego gatunku zwierząt - jak to zostało wcześniej napisane.
Definicja mocno naciągana (z wikipedii, która jest kiepskim źródłem wiedzy jak się domyślam?) bo definicji samego gatunku mamy około 25 (23 bodajże) co wskazuje na to, że i definicja stada ulega w tym momencie zmianie. Ale to już nieistotne.

W każdym bądź razie pisząc stado (rozpatrując je w obliczu TD), mamy tu na myśli wysoki współczynnik korelacji więzi zachodzących między psem, a człowiekiem.

Pozdrawiam ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Czyżby wątek umarł śmiercią naturalną? ;)


[EDIT] No to rozruszajmy trochę temat..
Posłuchałem sobie tego wykładu pana Gałuszki..
Proszę Państwa.. Posługiwanie się wikipedią na tak "szacownym kursie jakim jest COAPE"?? Nie wypada.. Tfu - to miejsca mieć nie powinno :roll:

Teoria Dominacji nie istnieje.. Wg. Pana Gałuszki również w liniach pies-pies..
Delikatnie mówiąc odważne stwierdzenie.. Poza tym, że błędne, to bardzo odważne ;)


[SIZE=1]P.s Pole antygrawitacyjne zostało stwierdzone.. :roll:[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Kochane moje ja przepraszam ze się wtrącam tak off topowo ale mam osobe która przymierza się do zakupu psa i zadała mi pytanie dotyczące literatury która nauczyłaby ją jak odczytywać język psów, jak pracować z psem.
Polećcie coś, jesteście doświadczone i obstawiam że w kwestii literatury na ten temat również. Powiem szczerze że gdy zaczęłam się rozglądać na własną rękę zaczęłam się gubić w ogromie publikacji na ten temat.
Będę Wam bardzo bardzo bardzo wdzięczna.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Epash']Kochane moje ja przepraszam ze się wtrącam tak off topowo ale mam osobe która przymierza się do zakupu psa i zadała mi pytanie dotyczące literatury która nauczyłaby ją jak odczytywać język psów, jak pracować z psem.
Polećcie coś, jesteście doświadczone i obstawiam że w kwestii literatury na ten temat również. Powiem szczerze że gdy zaczęłam się rozglądać na własną rękę zaczęłam się gubić w ogromie publikacji na ten temat.
Będę Wam bardzo bardzo bardzo wdzięczna.[/quote]
Osobiście polecam "Zapomniany język psów" lub "okiem psa" - książki ludzi doświadczonych, zawierajace przydatne porady.
(Chciałabym jednak podkreśli - osobiście, bo mnie tu niektórzy dogomaniacy :mad: :lol::lol::lol:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Epash']Kochane moje ja przepraszam ze się wtrącam tak off topowo ale mam osobe która przymierza się do zakupu psa i zadała mi pytanie dotyczące literatury która nauczyłaby ją jak odczytywać język psów, jak pracować z psem.
Polećcie coś, jesteście doświadczone i obstawiam że w kwestii literatury na ten temat również. Powiem szczerze że gdy zaczęłam się rozglądać na własną rękę zaczęłam się gubić w ogromie publikacji na ten temat.
Będę Wam bardzo bardzo bardzo wdzięczna.[/quote]

[B]"Sygnały Uspokajające"[/B] Truid Rugaas - prosty , krótki poradnik jak odczytać podstawowe wiadomości używane przez psy do porozumiewania się.
[B]"Drugi Koniec Smyczy"[/B] Particia McConnell - nie dokończyłam jeszcze czytać, ale od początku dużo pisze o psim porozumiewaniu się.
[B]"Bones Would Rain from the Sky"[/B] Suzanne Clothier - książka tylko po angielsku, naprawdę dobra. Mówi o tym, jak naprawdę zostać psim przyjacielem.

Link to comment
Share on other sites

Polecam książkę Stanley Coren " Jak rozmawiać z psem " , gdzie jest opisana mowa ciała psów, oraz Zofi Mrzewińskiej " psim zdaniem " dzięki której zrozumiemy myślenie i działanie psa, jest to niedroga cienka książeczka, ale napisana z humorem i zrozumieniem.
Godna uwagi jest też książka Stanley Coren; Sarah Hodgson " Charakter psa dla Bystrzaków " może jest lekko okrojona, ale napisana zrozumiale dla odbiorcy,jest tam też jak nauczyć psa komend, oraz pozytywne ich wzmacnianie.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witam, wprawdzie nie przyda się to bezpośrednio osobie, która pytała, ale może ktoś zainteresowany tematem będzie miał korzyść z mojego posta:razz: Otóż polecam książkę [URL="http://www.medibooks.pl/shop,show,15454"]Dog Behaviour[/URL]A. Miklosi. Pisana wprawdzie po angielsku, ale zawiera wiele ciekawych informacji, m.in. wyjaśnia zachowania naszych pupilów w odniesieniu do ewolucji, sama w sobie jest też informacją na temat innych książek tego typu, bo po każdym rozdziale zawiera tytuły, które warto przeczytać, żeby dowiedzieć się jeszcze więcej. Polecam:p

Link to comment
Share on other sites

Witam,
ja polecam książkę "Dog Behaviour" Adama Miklosi, którą znalazłam na medibooks.pl w przystępnej cenie. Jest tam wiele ciekawych informacji, jako że książka wyjaśnia zachowanie psa w odniesieniu do ewolucji, poza tym sama w sobie jest źródłem informacji o innych pozycjach, ponieważ po każdym rozdziale wypisane są książki, z których można się na dany temat dowiedzieć jeszcze więcej. Polecam:]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...