Jump to content
Dogomania

Studia Podyplomowe 'Kynologia' w Szczecinie


Inez

Recommended Posts

[QUOTE=Brezyl;
[FONT=Calibri] Ja osobiście dołożyłabym pierwszą pomoc, taką niezbędną do dotransportowania psa do weta: od mierzenia tętna, przez unieruchamianie kończyn, bandażowaniie rozdartego ucha, zachowania się po wypadku komunikacyjnym z psem, pogryzieniu, ukąszeniu przez żmiję, głębokim rozwaleniu łapy szkłem. Kompletne podstawy, ale przećwiczenie ich na kilku psach (+ świetne ćwiczenie socjalizujące dla młodych psów), daje później odpowiednią szybkość reakcji i mniejszą panikę w realnym działaniu.[/SIZE][/FONT][/QUOTE]

Witaj Brezyl:lol:
Cieszę się, że skorzystałaś z zaproszenia, chociaż - daję słowo - nie wiem którym z Gości byłaś! A żałuj,że nie byłaś przy ognisku! Nasz "sponsor", p. Rysiek Czeraszkiewicz, zafundował wszystkim kiełbasę z dzika (pycha::eating:)
W bloku pt. Higiena i profilaktyka w chowie i hodowli mamy punkt dotyczący pierwszej pomocy:
[B]7. Pierwsza pomoc w nagłych zachorowaniach i wypadkach (złamania, zwichnięcia, oparzenia, udar cieplny i słoneczny, zatrucia, głębokie zranienia, pomoc przy porodzie), zasady podawania lekarstw (podawanie tabletek, lekarstw w płynie, maści do oczu i do uszu)[/B]
Ale obiecuję zwrócić na to szczególną uwagę.
Pozdrawiam
szkotomaniak

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
  • Replies 156
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pozwolę sobie nieco odswiezyc temat
Pierwsza edycja za nami
Ja osobiscie jestem absolwentka tych ze studiow i jestem bardzo zadowolona ze sie na nie zdecydowalam
wiele ciekawych rzeczy mozna sie bylo dowiedziec
spotkac wspanialych ludzi, w tym wielu hodowcow z duzym doswiadczeniem

Teraz druga edycja i uwazam ze jesli ktos chce poszerzyc swoja wiedze to naprawde warto sie na te studia zapisac.
Poprawki po pierwszej edycji zostaly wprowadzone aby jeszcze bardziej podniesc poziom

Przeczytalam wszystko co do tej pory napisaliscie i powiem tak owszem praktyka jest bardzo wazna ale czy lekarz moze leczyc bez wiedzy teoretycznej?
Ja osobisice zaluje tylko ze takie studia zostaly powolane do zycia dopiero teraz ale coz zrobic takie zycie :lol:
Osobiscie bardzo dziekuje obydwu Kasiom za wielkie zaangazowanie bo to dalo sie wyczuc :loveu:

Co do wykladowcow tych naukowych to warto dodac ze wsrod nich rowniez sa hodowcy ;)

Ja osobiscie bardzo polecam jesli tylko macie ochote poglebiac swoja wiedze na temat psow do dawajcie szybko poki sa wolne miejsca :multi:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

A tak sobie czytam, czytam napalam się na te studia ;D i widzę w literaturze: Fisher J., 1994. Okiem psa. PWRiL, Warszawa a przecież to juz nieaktualne, ta teoria dominacji podobno jest. Czy może jednak książka ogólnie nie jest strasznie przeterminowana? Przyznam ze nie czytałam.

Link to comment
Share on other sites

Ehhh.
I znowu wychodzi hurraoptymistyczne odrzucanie Fishera i deklasowanie go przez osoby, które swoją wiedzą nie mogą się z nim równać (nie mam tu na myśli Ciebie leepa).
Otóż..
Dominacja wśród psów występuje.
Czy występuje dominacja na linii pies-człowiek - do końca tego nie wiadomo.

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście że występuje, w relacjach pies-człowiek jestem też o tym przekonana. Mówię o samej teorii. Przynam, że nie mogę się wypowiadać bo nie czytałam książki. Słyszałam tylko niepochlebne slowa, że wląsnie głownie na tej teorii jest oparta. Więc się zastanowiłam czy może ktoś nie pomyslał, czy może jednak książka nie jest zepsuta.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ja skończyłam :)
i powiem tak, szłam z nastawieniem że idę zrobić papier a dostałam porcje wiedzy którą mogę z powodzeniem wykorzystywać w sojej pracy. Owszem były pewne niedociągnięcia, które uczelnia starała się korygować na bieżąco i skorygowała. Rewelacyjne zajęcia z behawioru i nie tylko. Duża porcja wiedzy ale nie tylko czysto teoretycznej również zajęcia praktyczne. Rewelacyjni wykładowcy z bardzo dużą wiedzą, co najważniejsze nie stricte wykładowcy ale praktycy z doświadczeniem, hodowcy, sędziowie, weterynarz wszystko na prawdę warte polecenia.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Saint']Na studia podyplomowe, jak nie trudno się domyślić idą osoby z dyplomem magistra lub równorzędnym.[/QUOTE]
Skąd takie info?
Na moim wydziale, aby zacząć studia podyplomowe wystarczą ukończone studia pierwszego stopnia. Podejrzewam że na każdym tak jest.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Saint']Ja napisałem tak, jak to się odbywać powinno.
Na studia podyplomowe idą osoby posiadające już dyplom studiów magisterskich.
Jednak z tego, co piszesz - rzeczywistość nieco od tego odbiega.
Szkoda.[/QUOTE]

Gdzie znajduje się taki zapis, że na studia podyplomowe powinny iść osoby posiadające studia magisterskie? Z tego co wiem na większość podyplomówek w PL wystarcza studia pierwszego stopnia.

Nati, oceanotechnika. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Inez']Gdzie znajduje się taki zapis, że na studia podyplomowe powinny iść osoby posiadające studia magisterskie? Z tego co wiem na większość podyplomówek w PL wystarcza studia pierwszego stopnia. [/QUOTE]

W przypadku takich studiów, nazwałabym to hobbystycznych, zawsze jest mozliwość ich ukończenia w formie kursu, rózni sie to tylko tym, że nie dostajesz dyplomu ukończenia podyplomówki, lecz kursu. I w przypadku szczecińskiej kynologii jest taka mozliwość. [URL]http://biotechnologia.zut.edu.pl/?id_strony=682[/URL] starczy wykształcenie średnie.

Podobnie jest na podyplomowym z hodowli koni we Wrocławiu [URL]http://www.up.wroc.pl/studia/577/zasady_rekrutacji_i_uczestnictwa.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Ehhh..
W tym roku akademickim można było iść na podyplomowe studia bez ukończenia magisterki.
Od przyszłego roku akademickiego najprawdopodobniej (99%) się to zmieni, jeśli nie na wszystkich uczelniach, to na większości, a jak sądzę bieżący rok akademicki jeśli chodzi o rekrutację już nikogo nie obchodzi.
Zatem jak się okazuje nieco zorientowany jestem, a na pytanie, czy aby iść na studia podyplomowe trzeba mieć ukończone studia drugiego stopnia, jednoznacznie odpowiedzieć się nie da.

Link to comment
Share on other sites

No właśnie słyszałam opinię, że zależy jaka podyplomówka. Szkoda by było bo planowałam sobie magistra z kynologią zrobić, inaczej to już nie wiem jak to będzie..
A czemu uważasz że powinna być możliwość tylko po mgr?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

jeśli ktoś jest zainteresowany tymi studiami, to trzeba się zebrać i złożyć papiery - czas do 20 sierpnia. a niestety chętnych jest jak na razie tylko 15 osób, a żeby studia ruszyły, a musi być 20 :-(. ja w zeszłym tygodniu złozyłam dokumenty i mam nadzieje, że uda sie i w październiku zaczna się zajęcia. więc jak ktoś jeszcze niezdecydowany, to szybko się decydować :mad:!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...