Jump to content
Dogomania

Dziwna ciecz z siusi mojej suni...


roots23

Recommended Posts

Mam sunię, mieszańca 2.5 miesięczną. Ostatnio zauważyłam, że co jakiś czas, nie stale, coś na kształt cieczy takiej żółto-zielonej wypływa jej z ...siusi. Bardzo prosze o poradę, to pierwszy taki mój przypadek a za bardzo się jeszcze nie znam. Dziękuję

Link to comment
Share on other sites

Gdyby była starsza, obawiałabym się ropomacicza, ale nie słyszałam o takim przypadku u tak młodej suczki. To prawdopodobnie jakaś infekcja, trzeba szybciutko pokazac ją wetowi. To małe dziecko i każda choroba może byc groźna.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

hey ja mam podobny problem tylko że moja sunia ma 9 miesięcy i po pierwszej cieczce tak po tygodniu zaczeły pojawiać się te gluty no więc ja mała w samochód i do weta, ten zrobił jej płukanke i się uspokoiło na pare dni ale potem znowu juz bardziej sporadycznie zaczeło się to dzaidostwo pojawiać no to ja znowu do weta. A ten stwierdził że jak tylko tak troche i sporadycznie to narazie nic z tym nie robimy i kazał obserwować. Ja mam załamkę bo juz nie wiem czy to ja swiruje czy wet!!! mam obserwowacczy nie pije wiecej wody bo to obiaw ropomacicza. :placz:

Link to comment
Share on other sites

Szachus, ropomacicze się diagnozuje/wyklucza na podstawie USG, a nie ilości wypitej wody.... jako że jesteś z Wro, to ja bym doradzała zrobienie badania na AR (Uniwersytet Przyrodniczy, na Grunwaldzie), mają najlepszy sprzęt, a najfajniej jakbyś trafiła na Atamaniuka. ;)

Link to comment
Share on other sites

echhh niestety bywałam aż za często na Grunwaldzie, pewnie to prawda że mają najlepszy sprzęt ale chyba nie do końca umieją go wykożystać, ostatnio zostawiłam tam około 800 zeta na badania i diagnozy z których się nic nie dowiedziałam, brakło też jednej osoby która postawiła by konkretną diagnozę a wet którego dażyłam największym szacunkiem zmienił zdanie na temat diagnozy po telefonie od hodowcy od którego pochodził mój pies. Pierw mi mówi że tu nic się nie da zrobić a potem że temu psu nic nie jest. Jak tu nie zwariować??? Mam też wrażenie że ten sam lekaż doprowadził do niepotrzebnego zabiegu u mojego psa, a robienie niepotrzebnych badań bo przychodzi się z psem z rodowodem a w dodatku widać że się zrobi dla tego psa wszystko stało się chyba standardem w obecnych czasach. I wszystko było by ok gdyby niepotrzebne zabiegi, operacje, stresy dla psa, nie wspominając o wydanych pieniądzach nie kończyły się smiercią psa, także prosze mi wybaczyć ale pozostaje mi jednak zastanawianie się trzy razy zanim zdecyduję się wybrać do weta. Czy we Wrocławiu jest jeszcze jakiś wet który naprawdę wie co robi i zależy mu nie na pieniądzach a na zwierzęciu?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='roots23']Mam sunię, mieszańca 2.5 miesięczną. Ostatnio zauważyłam, że co jakiś czas, nie stale, coś na kształt cieczy takiej żółto-zielonej wypływa jej z ...siusi. Bardzo prosze o poradę, to pierwszy taki mój przypadek a za bardzo się jeszcze nie znam. Dziękuję[/quote]


i co tam u Was?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Radziłbym iść z tym do weterynarza, bo brzmi dość poważnie. Aczkolwiek wiele problemów związanych z wydzielinami i nienaturalnymi i odstępstwami jest związanych z niedoborami witamin. Przynajmniej tak twierdzi weterynarz zajmujący się moim psem i kazał kupić mu witaminki, głónie w trakcie ciąży muszę uważać (w trakcie ciąży suczki ;-P). Teraz używamy czegoś [url=http://www.e-karma.pl/product-pol-611-Witaminy-i-mineraly-dla-psa-i-kota-w-plynie-75-ml-.html] takiego[/url] i dzięki tym witaminom moja suczka bardzo szybko wróciła do siebie po porodzie. Także polecam jakieś suplementy, jest ich naprawdę duży wybór.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...