Jump to content
Dogomania

Studia Psiego Psychologa


Zita

Recommended Posts

Jestem po pierwszym zjeździe już, to mogę wam odpowiedzieć, że nie, nie tylko psów, gdyby była to psychologia psów, pewnie nie nazywała by się psychologią zwierząt :)
Są ssaki wyższe, a laboratoryjnie przykłady najczęściej szczury, troszkę o ptakach. Zresztą wrzuciłam kilka postów wyżej wykaz bloków przedmiotowych, polecam :P

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 101
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='ASICAiBREGO']Jestem po pierwszym zjeździe już, to mogę wam odpowiedzieć, że nie, nie tylko psów, gdyby była to psychologia psów, pewnie nie nazywała by się psychologią zwierząt :)
Są ssaki wyższe, a laboratoryjnie przykłady najczęściej szczury, troszkę o ptakach. Zresztą wrzuciłam kilka postów wyżej wykaz bloków przedmiotowych, polecam :P[/QUOTE]

Bardzo dziękuję za relację! I oczywiście z niecierpliwością będę czekała na kolejne relacje!:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Każdy wykładowca pokazuje polecane podręczniki w swoim przedmiocie czy temacie. Dodatkowo materiały dostajemy na e-maila. Ze studiów jestem bardzo zadowolona (poza drobnymi wyjątkami..) - to jest coś czego oczekiwałam, systematyzowanie wiedzy i to o różnych gatunkach, wiele ciekawych osób i nowych znajomości osób zafascynowanych zwierzętami. Nie żałuję ze wybrałam PAN.
Jedyny mankament to odległość ;-) oraz w sumie kiepskie warunki - głośna sala, brak zaplecza socjalnego w pałacu Staszica (na kawę trzeba iść na Krakowskie Przedmieście..) ale i tak jest super.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kochani, pozwoliłam sobie odświeżyć temat, bo również jestem zainteresowana.

Moja sytuacja wygląda jednak nieco inaczej. Otóż skończyłam studia prawnicze i pracuję w zawodzie. Jednak ostatnio zaczęłam zastanawiać się, czy by nie skończyć właśnie jakichś studiów podyplomowych (albo nawet zwykłych - np. licencjackich w trybie zaocznym) z zakresu zoopsychologii. Jest to temat, który mnie inetersuje, chciałabym pogłębić wiedzę w tym zakresie (albo raczej ją nabyć, bo na razie nie mam jej zbyt wiele), jednak nie do końca musi się to wiązać z zaangażowaniem zawodowym. Jestem zaangażowana na różne sposoby w pomoc bezdomnym zwierzętom (wolontariat, wsparcie finansowe - w zależności jak czas i środki pozwolą) i chciałabym nauczyć się czegoś więcej. Mimo, że lubię swój zawód to trochę żałuję, że kiedyś nie poszłam np. na weterynarię... ale teraz to już po jabłkach :(

W każdym razie badam temat obecnie (i tak nie mam możliwości rozpoczęcia tego rodzaju studiów/kursów wcześniej niż wrzesień 2011, więc na razie powoli się rozglądam). Z tego jednak, co czytam to większość z Was jest bardziej niż ja związana z tematyką zwierząt (w ogólności), więc zastanwiać się czy te studia np. podyplomowe ukierunkowane są na osoby, które mają już jakieś podstawy z zakresu weterynarii/psychologii. Byłam na stronie SWPS (u mnie w grę whcodzi tylko Warszawa), ale nie znalazłam info o studiach podyplomowych, o których pisaliście :( może źle coś szukam... W każdym razi ebyłaby wdzięczna za jakieś wskazówki.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Brezyl']Wrzucasz w google PAN Psychologia zwierząt, parę kilknięc i [URL]http://www.psychpan.waw.pl/ippan_pl/studia_podyplomowe_1238077228/psychologia_zwierzat_1239178658.html[/URL]
w czym problem ?[/QUOTE]

Uprzejmie dziękuję! No dla mnie mimo wszystko stanowiło to problem, dlatego poprosiłam o pomoc. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='M&T']Ja teraz będę brała udział w kursie THINK DOG, więc jeśli ktoś jest nim zainteresowany to później będę mogła napisać relacje ;)[/QUOTE]

ja bardzo chętnie dowiem się czegoś na ten temat. Będę wdzięczna za podzielenie się doświadczeniami. Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Fundacja Psia Wachta organizuje też różne seminaria związane z interesującą nas tematyką: [URL]http://www.psiawachta.pl/seminaria-i-kursy[/URL]

Wiem, że to nie studia, ale zamierzam rozpocząć edukację od seminarium pt. "Energia i motywacja". Na razie nie mam możliwości rozpoczęcia studiów, dlatego takie seminarium wydaje mi się dobrym wstępem. Mogę podzielić się doświadczeniami [I]post factum.[/I]

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Ja właśnie kończę kurs trener psów / zoopsycholog w SilvaLupus rewelacja , Obidence uczyła nas inki sjosten, zajęciach u prekursorki medycyny behawioralnej dr Joanny Irackiej z problemów behawioralnych psów i kotów i wiele wiele innych . praktyki w schronisku , praca z klientem jestem bardzo zadowolona więcej info [url]http://www.silva-lupus.pl/49-Treser-psow-zoopsycholog.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='Saint']Patrząc na to kto ma nadzór merytoryczny i kto opiniował program - jest to jedyna słuszna droga kształcenia w kierunku behawioru psów w Polsce.
Żadne COAPE, kursy w szkołach dla psów i inne tego typu cyrki.[/QUOTE]

Dlaczego COAPE nie?
Pytamz ciekawości, bo planuję podjąć jakies szkolenia w kierunku psiego trenera. Chciałabym w przyszłości pracowac, a potem może otworzyć swoją własną szkołę. Ale sama nie wiem, gdzie najlepiej jest sie dokształcać. COAPE wydawało mi sie dobra inwestycją.
Jestem po maturze, szczerze powiem, że nie widze sensu kończenia studiów, które i tak w najlepszym wypadtku będą tylko ocierac sie o interesująca mnie tematykę. chyba lepiej zainwestowac czas i pieniądze w konkretne kursy i szkolenia i zdobyć interesująca mnie wiedzę, a potem doświadczenia.
ktoś uczestniczyłw kursach dyplomowych COAPE?

[quote name='M&T']Ja teraz będę brała udział w kursie THINK DOG, więc jeśli ktoś jest nim zainteresowany to później będę mogła napisać relacje ;)[/QUOTE]

Słuchaj, a mogłabys podzielic sie ze mną opinia na ten temat?

Link to comment
Share on other sites

zostałam poproszona na priva o opinię o studiach SGGW -
Ja ukończyłam na PAN (zostały przeniesione z SGGW) ale oprócz przenosin nic się nie zmieniło ( wnioskuję zrelacji absolwentów SGGW).
Studia ukończone, zaczęłam udzielać porad w zakresie psychologii zwierząt i złożyłam dokumenty w sądzie okręgowym (jako biegły) więc, na pewno sądy traktują ukończenie tych studiów na poważnie :)
Studia na prawdę sobie chwalę, dały mi bazę pod dalszą edukację, dużo jednak trzeba było kopać samemu, do tego znać biegle angielski, gdyż większość materiałów wysyłanych nam przez uczelnię jest po angielsku, wiem jednak, że u nas na roku ktos tłumaczył teksty za opłatą i wysyłał reszcie, która nie znała języka. Wracając do programu własciwie jest to obszar obejmujący wszystkie zagadnienia związane ze zwierzętami od prawa, opinii biegłego sądowego, dogoterapię, hipoterapię, zoo, historię, po rozwój układu nerwowego.
Osobiście jestem zadowolona, polecam!

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Calibri][SIZE=3][quote name='ASICAiBREGO']zostałam poproszona na priva oopinię o studiach SGGW - [/QUOTE][/SIZE][/FONT][quote name='ASICAiBREGO']
[SIZE=3][FONT=Calibri]Ja ukończyłam na PAN (zostały przeniesione z SGGW) ale oprócz przenosin nic sięnie zmieniło ( wnioskuję zrelacji absolwentów SGGW).[/FONT][/SIZE][/QUOTE]
[FONT=Calibri][SIZE=3]Mówimy o psychologii zwierząt ? Nigdy nie było na SGGW takiej podyplomówki. Przed przeniesieniem na PAN, ten kierunek był na SWPS.[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='M&T']Poszło na priva ;)[/QUOTE]

dzięki!

[quote name='ASICAiBREGO']zostałam poproszona na priva o opinię o studiach SGGW -
Ja ukończyłam na PAN (zostały przeniesione z SGGW) ale oprócz przenosin nic się nie zmieniło ( wnioskuję zrelacji absolwentów SGGW).
Studia ukończone, zaczęłam udzielać porad w zakresie psychologii zwierząt i złożyłam dokumenty w sądzie okręgowym (jako biegły) więc, na pewno sądy traktują ukończenie tych studiów na poważnie :)
Studia na prawdę sobie chwalę, dały mi bazę pod dalszą edukację, dużo jednak trzeba było kopać samemu, do tego znać biegle angielski, gdyż większość materiałów wysyłanych nam przez uczelnię jest po angielsku, wiem jednak, że u nas na roku ktos tłumaczył teksty za opłatą i wysyłał reszcie, która nie znała języka. Wracając do programu własciwie jest to obszar obejmujący wszystkie zagadnienia związane ze zwierzętami od prawa, opinii biegłego sądowego, dogoterapię, hipoterapię, zoo, historię, po rozwój układu nerwowego.
Osobiście jestem zadowolona, polecam![/QUOTE]

Mówisz, ze zaczęłas się udzielać porad... czyli twierdzisz, że po tego typu studiach mozna rozpocząć pracę behawiorysty/ tresera psów?

Zastanawiam się, czy jednak krótszą i lepsza droga nie będzie ukończenie kursu na tresera...? :roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...