Jump to content
Dogomania

Jak wychować psa miłonastawionego w stosunku innych psów?


fifi290496

Recommended Posts

Moja siostra cioteczna ma psa rasy foxterrier. kiedy wychodzę z nią i z nim na spacer rzuca się na wszystkie psy po kolei.ja też będę miał psa i chce go dobrze wychować co mogę zrobić by mój pies nie był taki w stosunku do innych psów?dzięki za wszystkie wskazówki;)

Link to comment
Share on other sites

Od małego socjalizuj go z innymi psami - najlepiej zapisz się na tzw. 'psie przedszkole' - czyli szkolenie dla szczeniaczków, bardziej w ramach socjalizacji niż nauki komend. Także możesz wziąśc sunię zamiast psa, sunie raczej nie przejawiają agresji do innych psów, ale oczywiście nie oznacza to, że socjalizacja jest nie potrzebna.

Link to comment
Share on other sites

Z suniami tez różnie bywa. Suki z sukami się czesto żrą, jak mają cieczki to czasem też "odwala". Grunt to socjalizacja, kontakt z psami i omijanie głupich błędów. Żeby nie było że ten pies duży to ja cię biedactwo wezmę na rączki, albo odciąganie na siłe bo mi się śpieszy. Pies wszystko zapamiętuje i moze zrozumieć jako odciąganie od zlego be psa. Jeśli wiesz, że jakiś pies jest nieprzyjazny w stosunku do innych to unikaj z nim kontaktów, zeby mały nie mial nieprzyjemnosci ale to tez nie powinno być naglą ucieczką w popłochu :D Musisz po prostu pamiętać, ze twó pies na prawdę wszysto widzi, rozumie na swój sposób i zapamiętuje.

Link to comment
Share on other sites

Czy to aby temat na sznaucery skoro o foxie mowa? Ale w avie masz sznaucera ;)
Socjalizacja bardzo ważna ale równie ważny dobór psów żeby psa nie zniechęcić, nie wyrobić uprzedzeń czy złych nawyków, które później ciężko wyprowadzić.
Poza socjalizacją znaczenie ma charakter i rasa - nie każdy pies mimo świetnej socjalizacji będzie przyjacielem innych psów. Wtedy najważniejsze żeby był posłuszny i właściciel nad nim panował żeby nie stał się nieprzewidywalnym postrachem okolicy.

Link to comment
Share on other sites

Niedokłanie przeczytałaś. Mowa o sznaucerku, fox to pies kolezanki.

No dobór doborem ale też nie możemy dobrac psów podwórkowych czy sasiądów. Więc jak wiemy to unikajmy, jak nie zdąrzymy zanim pies się zorientuje o co chodzi to nie uciekajmy w popłochu bo będzie wiedzial co jest grane. Niemiłych sytuacji i tak sie nie uniknie.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...