Jump to content
Dogomania

podatek za psa


tufi

Recommended Posts

  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W szczególności to ludzi starszych lbuią wrabiać niestety:shake:
Moja babcia po podsumowaniu to grube tysiące utraciła przez takich "akwizytorków" z gazowni, telekomunikacji, elektrowni, poczty, wodociągów, albo z "kościoła"...Dlatego trzeba pilnować normalnie a i tak się nie zawsze da, bo nie sposób warować 24h/dobę... nawet analfabetom wywieszka z zakazem akwizycji i zakłócania spokoju też nie pomogła, telefony do firm przyłażących z zastrzeżeniem ich wstępu też gówno dały niestety:shake: Ale taki młody nawet owczarek, jak kiedyś koleżanka przyszła, to skutecznie odstraszył panów samym swoim wyglądem:razz::eviltong:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

u mnie wynosi za 2009r.30zł
ja niestety zapomniałam zapłacic-byłam w styczniu chora i mąz miał to zrobić-jakoś zapomniałm go spr. i przysżło mi upomnienie
w pn idę zaplacic-i zrobic awanture:juz w 2008r jak placiclam to robilam to na nowe nazwisko i wypelnialam druk ze zmienilo mi sie nazwisko a oni ponaglenia napisali mi na stare dane,bo nikogo nie inf.o zmianie nazwiska+za2008r.jest odznaczone ze zaplacilam-a ja mam druczek za2008r na nowe nazwisko:ciekawe z kad oni sobie potwierdzili moja wplate?
pozatym okazalo sie w polowie roku,że moj psiak jest nie wyrejestrowany-odeszedl od nas:rak...w ten sam dzien zglaszalam,dalam opdowiednie pismo i ksero z ksiazeczki od weta,ze pieska juz nie ma-musialam to 2 razy zalatwiac.
ja jestem za podatkami za psiaki-ale niech beda kosze na psie kupki,pojemniki z woreczkami dostepne w calym miesicie i w parku calym-niech na cos ida te ;pieniadza

Link to comment
Share on other sites

[quote name='...::Basia::...']Hej
Wiecie może ile wynosi podatek za psa w warszawie? I jeśli gmina sie nie upomina nie trzeba płacic? I podatek sie płaci w gminie czy ZK:roll:? Z góry wielkie dzięki za odpowiedź[/QUOTE]

Podatek, a w zasadzie [B]opłatę lokalną[/B] płacisz w gminie. Urzędy muszą ją naliczać, bo prawo mówi, że ona MUSI być, nie mogą jej samorządy znieść. Ale ponieważ z jej ściąganiem są kłopoty i nie jest to opłacalne (za małe kwoty do ściągnięcia, ze duże koszty egzekucji), gminy radzą sobie w ten sposób, że ustalają jej wysokość na 1 zł i nie ścigają za niepłacenie, bo jest to znikoma kwota i znikoma szkodliwość.

Tak było przez parę lat w Warszawie i chyba tak jest dalej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wandko']Podatek, a w zasadzie [B]opłatę lokalną[/B] płacisz w gminie. Urzędy muszą ją naliczać, bo prawo mówi, że ona MUSI być, nie mogą jej samorządy znieść. Ale ponieważ z jej ściąganiem są kłopoty i nie jest to opłacalne (za małe kwoty do ściągnięcia, ze duże koszty egzekucji), gminy radzą sobie w ten sposób, że ustalają jej wysokość na 1 zł i nie ścigają za niepłacenie, bo jest to znikoma kwota i znikoma szkodliwość.

Tak było przez parę lat w Warszawie i chyba tak jest dalej.[/QUOTE]

Od 1.01.08 Podatek został zastąpiony fakultatywną opłatą od posiadania psów. Oznacza, że o jej wprowadzeniu na terenie danej gminy zdecyduje rada gminy w drodze uchwały.Z kolei brak odpowiedniej uchwały będzie oznaczać rezygnację z wprowadzenia na obszarze danej gminy opłaty, a tym samym brak podstaw prawnych do jej pobierania od mieszkańców gminy posiadających psa. [url]http://isip.sejm.gov.pl/servlet/Search?todo=file&id=WDU19910090031&type=3&name=D19910031Lj.pdf[/url]
U mnie nie ma opłaty. Jak jest w W-wie trzeba sobie sprawdzic w lokalnych przepisach.

Link to comment
Share on other sites

Warszawa nie wprowadziła opłaty lokalnej za psa, więc od chwili zniesienia podatku w Warszawie nie płaci się za psa nic. Przedtem, gdy podatek za psa jeszcze obowiązywał i Warszawa musiała go pobierać, wynosił on w Warszawie najmniej, jak to było możliwe, czyli 1 zł rocznie.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Ja mieszkam zaraz kolo kłodzka u nas podatek jest dosc wysoki ponad 70 zł, i nie wazne czy pies wykastrowany czy nie. Pieniazki wzbogacaja budzet panstwa ja przez ponad 2 lata nie placilam podatku. Powiedzialam gminie ze nie bede placila za psa skoro u mnie w miescie nie ma nawet koszy na smieci zeby wyrzucić kupke co dopiero psie toaletki. Automatycznie pies zostaje zarejestrowany po wprowadzeniu chipa. Weterynarz zglasza sam psa do urzedu. Moja suka chipa nie ma i tak wlasnie nie placilam podatku dopiero nie dawno poszlam i ja zarejestrowalam osobiscie, zaplacilam te 75 zł, ale rowniez nie ominelam gabinetu Burmistrza mowiac ze powinni sie wstydzic brac pieniadze za spy a nie stac ich nawet na woreczki bo o kawalku blachy z napisem psi pakiet to nie wspomne

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 11 months later...

A dla mnie to jest śmieszne, że trzeba płacić podatki za posiadanie psa, ludzie nawet [URL="http://direct.money.pl/"]kredyty[/URL] biorą żeby sobie hodowle otworzyć, rozumiem jak ktoś ma pasję, chcę w ten sposób zarabiać pieniądze, ale bez przesady. Trpchę nie poważnie do tego podchodzimy. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...