Jump to content
Dogomania

Flyball w Łodzi - kto chetny?


reksio7

Recommended Posts

Niedawno dopiero dowiedziałam sie o flyball,szukałam tego w Łodzi ale nikt nie trenuje , a szkoda, bo mam psa uzależnionego od piłki tenisowej. Co prawda ma już 8 lat, ale nawet behawiorystka myślała, że Żaba ma co najwyzej 2 lata.
Z braku laku poszliśmy na agility, gdy widzi piłkę wszystko idzie jej super ale bez piłki nie chce nic robić.Mam jeszcze szczeniaka beagla i temu idzie lepiej.
Gdybyście wiedzieli o czymś w pobliżu Łodzi to bardzo proszę o informacje, chętnie byśmy spróbowały chociaż kilka razy. Sądze, że to idealne dla Żabki, jest uzależniona od piłki, nie uznaje innych zabawek i jest bardzo szybka.
Potrafi biegać za piłką kilka godzin dziennie.Uwilbia też skaskać do wody za swoją piłeczką.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='reksio7']Niedawno dopiero dowiedziałam sie o flyball,szukałam tego w Łodzi ale nikt nie trenuje , a szkoda, bo mam psa uzależnionego od piłki tenisowej. [/quote]
We flyballu jeszcze ważniejszą rzeczą od miłości do piłki tenisowej jest miłość do przewodnika. Pies nie tylko powinien pobiec szybko do rzuconej lub leżącej piłki, ale co najmniej tak samo szybko wrócić z nią do przewodnika. Najważniejsze jest zatem budowanie relacji. Jeśli pies będzie CHCIAŁ do nas wrócić z piłeczką - zrobi to szybko. Jeśli jednak będzie MUSIAŁ wrócić lub zostanie przekupiony, będzie się snuł po torze i nigdy nie osiągnie wyników na jakie go stać.
Nie mówię o najpopularniejszym przypadku, kiedy pies po podjęciu aportu w ogóle nie ma zamiaru nam go oddać:placz: Wtedy o flyballu nawet nie ma co myśleć.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[QUOTE] Z braku laku poszliśmy na agility, gdy widzi piłkę wszystko idzie jej super ale bez piłki nie chce nic robić.[/QUOTE]

Flyball nie opiera sie tylko na pilce (o czym napisal przedmowca), wiec mysle, ze warto abys popracowal ze swoim psem na skupieniu jego uwagi na Twojej osobie. To jest bardzo istotne.

[QUOTE] Szkoda , że w Łodzi nic się nie dzieje [/QUOTE]

To jest bardzo krzywdzace. W niektorych miastach nie ma toru, nie ma mozliwosc trenowania. W Lodzi sa dwa tory, a swego czasu byla mocna, cwiczaca ekipe, jednak ludzie sie wykruszyli. Byly plany flyballowe, byl zamowiony tor, jednak zabraklo przede wszystkim ludzi.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='Ajrisz'] W Lodzi sa dwa tory, a swego czasu byla mocna, cwiczaca ekipe, jednak ludzie sie wykruszyli. Byly plany flyballowe, byl zamowiony tor, jednak zabraklo przede wszystkim ludzi.

Pozdrawiam[/quote]

Nie prawda, ludzie są , tor też i to całkiem nowy, tylko,że kupiony przez ZK łódzkie, a ono nie teges ze współpracą, to treningi na razie (mam nadzieję) zawieszone.:-(:-(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Mamy zamiar poważnie wziąć sie za zrobienie klubu flyball w Łodzi :) chętnych zapraszamy ! Kontakt : [email][email protected][/email] !

Od razu mówimy ze flyball nie jest zabawa na raz czy dwa a dyscyplina psich sportów która trzeba ciągnąć. W zespole jest 6 psów. 4 biorące udział w zawodach + 2 rezerwowe biorące czynny udział w treningach ;) na drużynę biorącą udział w zawodach pracuje sie około 1,5 roku! Więc nie jest to zabawa na chwile!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...