Jump to content
Dogomania

Zastanawiam się jaki pies najlepiej nadawałby się do jazd konnych?


Kindziora1

Recommended Posts

  • Replies 97
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...

A może sznaucer olbrzym lub średniak ? W końcu to rasa, która powstała w celu pilnowania stajni i towarzyszenia zaprzęgom i jeźdźcom. Sama też znam kilka olbrzymów, które doskonale się sprawdzają jako towarzysze przejaźdzek, a przy okazji są niezawodnymi stróżami.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Dzisiaj byłam pierwszy raz w stajni z moją aussiczką i zapowiada się super ;) Mam nadzieję, że jak mała podrośnie to będziemy sobie razem jeździć w teren. Bo wszystko wskazuje na to, że uda nam się do tego odpowiednio przygotować. Jej rodzice też biegają przy koniu więc nadzieja rośnie :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zakla']Dzisiaj byłam pierwszy raz w stajni z moją aussiczką i zapowiada się super ;) Mam nadzieję, że jak mała podrośnie to będziemy sobie razem jeździć w teren. Bo wszystko wskazuje na to, że uda nam się do tego odpowiednio przygotować. Jej rodzice też biegają przy koniu więc nadzieja rośnie :cool3:[/quote]
Co tam slychac w |Mandragorze?:cool3:

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Do biegów z koniem ponoć świetnie nadają się Parson Russell Terriery :) Pieski niezmordowane, radosne, a wyhodowane zostały aby właśnie dorównać tępa ogarom i koniom. Oprócz tego chociaż niewielki, to "szczeku" daje wiele i jeśli zajdzie potrzeba, to uścisk w szczęce ma, a szabelki też nie małe :D Chociaż są to pieski dosyć trudne w układaniu, no i oczywiście najlepiej, gdyby swoje miejsce miały też w domu ;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Russellka']... wyhodowane zostały aby właśnie dorównać [B]tępa[/B] ogarom i koniom....[/quote]

t[B]ę[/B]py [COLOR=#0000ff][URL="http://portalwiedzy.onet.pl/partnerzy.html"](Wilga)[/URL][/COLOR]
[I]przym. Ia, ~pi, ~pszy [/I][B]1.[/B] ‘mający stępione, nienaostrzone ostrze, zakończenie’ [B]2.[/B] ‘bez spiczastego zakończenia; ścięty, spłaszczony’ [B]3.[/B] ‘ograniczony umysłowo, nieinteligentny, mało bystry, nierozgarnięty’ [B]4.[/B] ‘wyrażający bierność, obojętność, apatię’ [B]5.[/B] ‘o niektórych bodźcach, wrażeniach: słaby, przytłumiony, niewyraźny’

t[B]em[/B]po [COLOR=#0000ff][URL="http://portalwiedzy.onet.pl/partnerzy.html"](Wilga)[/URL][/COLOR]
[I]rz. n I [/I][B]1.[/B] ‘szybkość działania lub przebiegu jakichś wydarzeń, czynności’ [B]2.[/B] ‘rytmiczność, miarowość ruchów’ [B]3.[/B] muz. ‘określona szybkość wykonywania utworu muzycznego’
:mad::mad::mad:

Ortografia trudna rzecz. No ale bez przesady...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

[QUOTE]Do biegów z koniem ponoć świetnie nadają się Parson Russell Terriery[/QUOTE]Zgadzam się, to samo odnośnie jack russel terierów:lol:
NA hipodromie ciągle widuję te pieski u boku jeźdźców i świetnie sobie radzą w jeździeckim środowisku.

Link to comment
Share on other sites

Rodzice jednej z moich amazonek mieli młodą suczke rodezjankę i nie mogli nawet spuscić jej w stajni ze smyczy - wariowała na sam widok konia, juz z daleka szczekała. I nie potrafiła sie nauczyć, mimo przebywania z psami stajennymi na których konie nie robiły żadnego wrzenia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pokahontas81']Ja slyszalam ze bardzo dobrze sprawdza sie Rodeshian Rideback.Sam Pan Konrzeniowski ma takiego ktory mu ciagle towarzyszy podczas treninigow[/quote]
Zgadza sie. Mam RR-a i kunia, na ktorym swego czasu spedzalam wiekszosc wolnych chwil.
Rodezjany nadaja sie swietnie do biegania za koniem (w zasadzie tylko do tego:evil_lol:)....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Napiszę co wiem z własnego doświadczenia:
Beauceron jest psem raczej dużym, o sylwetce wpisanej w krótki prostokąt, ma suchę muskulaturę. Porusza się obszernym kłusem, albo galopem i w tych tempach jest niezniszczalny :cool3:
Po jednej jeździe uczy się, że koń oddala się szybko i trzeba się pilnowac, dośc łatwo można zapanowac nad jego pasją łowiecką więc nie pogna w las za zwierzyną.
Jako owczarek szybko uczy się karności przy koniach, ochoczo służy pomocą przy zaganianiu.
Jadąc po miedzy przy polu kłutliwego chłopa, możesz byc pewien, że ten pogrozi tylko palcem i powie (oszczędnie gestykulując) " żeby mi to było ostatni raz!":evil_lol:
W stajni bosy nie miota się i nie pęta pod nogami, ale też nie pójdzie sobie precz-samopas.
Czasem ukradnie jabłko, albo marchewkę :p
Łowi myszy:razz:

Link to comment
Share on other sites

ja polecam dobrze wychowanego rhodezjana tzn takiego który wraca zawsze na zawołanie.
Mój osobisty rodezjan jeżdzi ze mną , był przyzwyczajany do stajni i zasad tam panujących od szczeniaka. Jeżeli chodzi o kondycję to chyba nie ma lepszego psa np 3 h terenow z galopami-ok 40km. Warunkiem jest jednak to że pies musi być lagodny czyli nie rzuci sie na spotkanego psa lub człowieka
Baucerony mają mocny instynkt obronny, rodezjany mocny instynkt biegania.

ja jestem zadowolona z mojego psa ale nie ukrywam że wymagało to pracy i nauki

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...