Jump to content
Dogomania

Zastanawiam się jaki pies najlepiej nadawałby się do jazd konnych?


Kindziora1

Recommended Posts

[quote name='Tośka_m']He he... ale wesoła konwersacja się nawiązała :)

Reyes - pytanie odnosi się do "dalmatyńczyka" czy "każdego" ;>

Polna - [/quote]
Do dalmatyńczyka.
Nota bene moja suka to doskonały struż jak pisałam - gdy mój dziadek pierwszy raz po kupieniu psa wparował do mojego domu jak do baru (z wesołym okrzykiem) : raz na zawsze się pukać nauczył. Obcy za drzwi niewejdzie bez mojej wiedzy - nie wykonalne.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Replies 97
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A ja polecam dobermana! Każda pliszka swój ogonek i tak dalej - ja mam dwie dziewczyny, "doberwomanki" w domu . Z jedną z nich - z Taksunią jeżdżę konno. Świetny z niej towarzysz - bez wzgledu na pogodę. Ona sie sama w terenie pilnuje. Nie męczy sie, kocha biegać, nie boi sie koni. Na dodatek dobeczki są bardzo czujne. Pilnują domeczku że ho ho ho. Teściowa nie wlezie i nikt inny "życzliwy "!!!! :cool3:

A co do dalmatynek - śliczne cudeńko - dalmatynka do wzięcia w Sosnowieckim schronie. Moze sie za koniem nauczy biegać dla nowego przyjaciela? :p

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ja serdecznie polecam gonczego polskiego do jazdy konnej!! sama jezdze konno i czesto zabieram swoja psine w tereny, fakt ze to typowy mysliwy ale nigdy mi sie nie zdarzylo zeby znikla mi z oczy,zaraz przybiega spowrotem, dla niej dogonienie galopujacego konia jest bardziej ekscytujace niz krolik czy lis:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tośka_m']Spójrz w avatar - Rhodesian Ridgeback :p[/quote]

[FONT=System]o matko jaka gupia jestem....
a w sumie niekoniecznie...bo mógłby miec dwa psiury...
a poza tym ja tam rhodesianki tylko po grzbiecie rozpoznaję..w portretach taka dobra nie jestem...
swoja drogą nie miałam pojecia, ze ich tak dużo jest....[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Właściwie każdy sprawny fizycznie (i psychicznie) pies, który ma dobry kontakt z panem/panią jest dobry do towarzystwa podczas konnych spacerów. Ja jeździłam z kundelkami, posokowcem (który pokonywał przeszkody w obie strony przed koniem..), wyżłem i moimi rhodesianami. Nawet na ujeżdżalni rhodki idą śladem konia.... To świetny sposób na wybieganie psa i kontakt z przyrodą. Oczywiście pies musi być zsocjalizowany z koniem i nie może przejawiać agresji wobec kopytnego towarzysza...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mkkm']Nawet na ujeżdżalni rhodki idą śladem konia....[/quote]

Oj to chyba kwestia ilosci godzin spedzonych na ujezdzalni.
Kenia juz sie nauczyla, ze na ujezdzalni to sie kladzie gdzies w slonecznym miejscu i czeka kiedy pancia skonczy i pojedzie na stepa na łąki.:evil_lol:

Kilka razy natomiast wzielam na jazde Kobre (ON) i powiem, ze nie ma nic bardziej denerwujacego niz pasacy konia lowcarek.:diabloti:
Rany jakie to wkurzajace zwierze. Malo, ze podazala za koniem! Ona go zaganiala, zachodzila, okrązala, w oczy zagladala...az ssiadlam i bydle do drzewa uwiazalam...:cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote]Właściwie każdy sprawny fizycznie (i psychicznie) pies, który ma dobry kontakt z panem/panią jest dobry do towarzystwa podczas konnych spacerów. [/quote]
Racja! Ja w tereny brałam mojego Yorka! Oczywiscie nie w te długie i intensywne no i po galopie musiałam trochę na niego poczekać, ale psina sobie dzielnie radziła! A jaki był potem spokój w domu, zadnego męczenia zabawkami, tylko spanko :D

Link to comment
Share on other sites

Podobno setery dobrze wspolpracuja z konmi. Ale stroze z nich to zupelna klapa.. :lol: Dzisiaj musze naprawic siatke, ktora Maks rozwalil.. Dobrze, ze sasiad go zlapal i przywiazal. Boje sie, ze jak raz zasmakowal ucieczki to juz bedzie kombinowal.. Oby tylko nie zaczal przeskakiwac.

Link to comment
Share on other sites

Wiem... Ale myślę, że odpowiednio nauczony sprawdziłby się.

"Mój przyjaciel koń

Pies pasterski dąży do zbicia w gromadę każdej grupy, również jeźdzców konnych. Trudno mu zrozumieć, że w tym przypadku powinien biec obok. Jednak pojętny border z czasem naucz się wszystkiego, a przejażdżki konne ze swoim opikunem potraktuje jako doskonały sposób aktywności ruchowej"

"Border Collie" Ursula Birr

:)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 1 month later...

;) Ja jeżdzę konno prawie codziennie, robimy czasem nawet i po 30km!!! Oczywiście nawiązuję do tematu i owczarki mojego kompana biegają z nami!!! Nigdy im to nie zaszkodziło, wręcz przeciwnie mają przewspaniałą kondycję co widać po wspaniale rozwinietej masie mięśniowej...to jest ich życie!! Co prawda, czasem pogonią za jakąś sarną czy jeleniem, ale na tym się kończy i wracają!!! Uważam, że psy tej rasy są stworzone do takich zadań...w końcu to pastuchy i mogą robić to samo w kółko...a stawy to wszystko zależy od nas-wiadomo widać na co psa stać a na co nie, więc nic na siłę! Oczywiście, że zdrowie psa jest najważniejsze, ale z przyjemnościami też trzeba się liczyć no nie:cool3: ! Pozdrawiam i miłeggo galopowania!!! A pies na pewno będzie korzystał!:cool2: :multi:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

hmmm...a ja nie mogę przyzwyczaić mojego miszunga labka do Qnia:shake:za kazdym razem zaczepnie szczeka,konia zobczył pierwszy raz niestety dość pózno,bo miał jakieś 5 miesięcy:shake:widzę,że pies się boi a na pewno zachowuje rezerwę jednocześąnie zaczepiając.myślę,że gdyby był luzem,pogoniłby konia:(
można coś z tym zrobić???????:cool3:

Link to comment
Share on other sites

No oczywiscie, ze mozna.

Zabieraj go jak najczesciej, nagradzaj pozytywne zachowanie. Jak szczeka odwracaj uwage od koni. Laz z nim duzo wokol padokow, na ktorych sa konie, cwicz sobie tam posluszenstwo (w ich obecnosci).
Oczywiscie, dopoki sie nie przezwyczai nie mozesz go spuszczac.
Dobrze by bylo zaopatrzyc sie w dluga linke (jak nie masz moze byc ew. lonza), zeby pies nie byl bardzo ograniczony.

No, a potem z jakim spokojnym koniem przeprowadzisz zapoznanie.
Na pewno sie uda.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...