Jump to content
Dogomania

Buldozek francuski kolo roweru w sloneczna pogode...


xxxx52

Recommended Posts

[quote name='xxxx52']Co sadzicie : godzina 14..,temperatura na dworze 26 stopni,sloneczna pogoda...i dziewczyna na rowerze ,a obok biegnacy obok jadacego roweru buldozek francuski, z wyciagnietym jezykiem do ziemi:crazyeye:[/quote]

ja powiem krotko - jej pies, jej problem. Ja sie w takie sytuacje nie wtryniam. Nie raz widzialam mlodego pol rocznego psa przy rowerze i co zrobie? Nic...

[B]bonsai_88[/B] moja klate rowniez ma ekhm nie powiem:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']Co sadzicie : godzina 14..,temperatura na dworze 26 stopni,sloneczna pogoda...i dziewczyna na rowerze ,a obok biegnacy obok jadacego roweru buldozek francuski, z wyciagnietym jezykiem do ziemi:crazyeye:[/quote]
Co sądzę? Należałoby uświadomić tej pannie, że z buldożkiem trzeba ostrożnie i to, że ona tak lubi nie znaczy, że i pies tak ma goniąc rower.
Ja swoich psów do wysiłku w słońcu i wysokiej temperaturze nie zmuszam mimo, że są do niego znakomicie przystosowane, do wysiłku znaczy się.;)

Oporów przed grzecznym, acz stanowczym zwracaniem uwagi, gdy tego wymaga sytuacja, bo pies przez "mądre" pomysły swego opiekuna się męczy, też nie mam i dziwi mnie, gdy inni "miłośnicy" zwierząt (głównie własnych) wbijają w to, że ktoś swemu zwierzęciu wyrządza jakąś tam krzywdę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Saite']Oporów przed grzecznym, acz stanowczym zwracaniem uwagi, gdy tego wymaga sytuacja, bo pies przez "mądre" pomysły swego opiekuna się męczy, też nie mam i dziwi mnie, gdy inni "miłośnicy" zwierząt (głównie własnych) wbijają w to, że ktoś swemu zwierzęciu wyrządza jakąś tam krzywdę.[/quote]

a ja nauczona doswiadczeniem staram sie nie odzywac - nigdy nic z tego dobrego nie bylo, a tylko ja sie denerwowalam, a swoje "zdrowie" lubie
Jak ktos sie czuje "na silach" niech uswiadamia - bardzo dobrze, ale ja juz tego robic nie bede

Link to comment
Share on other sites

[B]Agnes[/B], a co to? Uderz w stół...?
Taaak, spokojne wypowiedzenie kilku zdań istotnie może kosztować wieeeele zdrowia (sama nie wiem jak ja jeszcze funkcjonuje, skoro to tyle zdrowia pochłania :evil_lol:).... Jednak pożytek z tego bywa nie do zmierzenia....
Ale każdy ma swoje "zdrowie" i swoje sumienie i sam decyduje, co jest priorytetem.
A moje zdanie jest takie, że rzecz w odwadze cywilnej, ot takiej sobie zwykłej i zwyczajnej empatii. Ale to oczywiście MOJE zdanie, nikt nie musi go podzielać.;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Saite'][B]Agnes[/B], a co to? Uderz w stół...?[/quote]

;)
bardziej chodzilo mi o to, ze nie kazdemu mozna wyjasnic, spokojnie wytlumaczyc, porozmawiac - naprawde nie raz nie dwa probowalam, ale to jak grochem o sciane

nie chce tutaj pisac nie na temat - bo tematem jest jazda na rowerze;)

Link to comment
Share on other sites

[B]Olek[/B] wypraszam sobie :mad:... niestety Birma zaczęła mi demolować mieszkanie [konkretnie - jeść moje skarpetki, a cholera drzwi przesuwane umie otworzyć] jeśli nie biega codziennie paręnaście kilometrów :roll:. Nie, żeby ze mnie był taki fanatyk roweru - po prostu łatwiej mi z nią te paręnaście kilometrów przejechać na rowerze niż przebiec :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bonsai_88']niestety Birma zaczęła mi demolować mieszkanie [konkretnie - jeść moje skarpetki, a cholera drzwi przesuwane umie otworzyć] jeśli nie biega codziennie paręnaście kilometrów :roll:. Nie, żeby ze mnie był taki fanatyk roweru - po prostu łatwiej mi z nią te paręnaście kilometrów przejechać na rowerze niż przebiec :evil_lol:[/quote]

i to jest ten minus, jak pies dojdzie do jakiejs kondycji:evil_lol: wtedy ciezko zrobic sobie i psu przerwe - a pogoda jak dzis w stolicy...zdecydowanie nie rowerowa:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bonsai_88'][B]Agnes[/B] u nas też już ciepło i w dzień Birma może pobiegać luzem, ale przy rowerze mowy nie ma... dlatego na rower wychodzimy najwcześniej o 19.00, a jak wracamy to już ciemno jest :roll:...[/quote]

no ja tez przy pelnym sloncu nie jezdze z psem, ale sa dni, tygodnie kiedy jest caly czas upal i wtedy - zostaje woda, duzo wody i duzo przerw

Link to comment
Share on other sites

[B]Agnes[/B] u nas też już ciepło i w dzień Birma może pobiegać luzem, ale przy rowerze mowy nie ma... dlatego na rower wychodzimy najwcześniej o 19.00, a jak wracamy to już ciemno jest :roll:...

Swoją drogą aż się boję, co będzie na wakacje... chyba wszystkie skarpetki wyniosę do piwnicy, jeśli Birmie będzie za gorąco na bieganie :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olekg89']ja jeżdże nawet w duże upały jeśli mam ochote.Z tym ,że mam w lesie co kawałek stawik/bajoro.Jade psy wbiegają do wody moczą się i lecimy dalej.[/quote]

jezdzisz z dwoma psami ? :razz:
ja raz sprobowalam..nigdy wiecej , osobno biegaja super ale razem szkoda gadac

Link to comment
Share on other sites

No moze szluga to nie trzymam ale z dwoma psami nie raz jezdzilam.Psy trzymalam lewa reka a kierownice prawa , dalo sie jechac.Gorzej kiedy nagradzalam jednoczesnie mlodsza suke smakami- w pewnym okresie nagradzalm ja co chwila za prawidlowa pozycje przy rowerze.Wtedy smycze musialam na chwile brac w zeby :-)
Ale czlowiek do wszystkiego sie przyuczy :-)

Dzis byla fajna pogoda na rower . Dosc zimno ale slonecznie .Jadac lasem trafilismy na przepiekna lake gdzie ucielismy sobie drzemke w sloncu a nasza suka zajadala sie zajeczymi bobkami .Dla kazdego cos milego :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PATIszon']Ej, ja jezdze z trzema....jaki problem :niewiem:[/quote]
:evil_lol:
nie zaden :diabloti:
ja mowie o jezdzie ze psy sa na smyczy w reku a nie ,ze biegna obok , to juz jest wyczyn dlatego sie dziwie bo ja tak nie potrafie jak dwa psy wlaza mi pod kola bo chca sie bawic ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...