Jump to content
Dogomania

Jakie szelki są najlepsze dla psa, który biegnie obok roweru?


Sonika

Recommended Posts

Jakie szelki są najlepsze dla psa, który biegnie obok roweru(bez ciągniecia- nie nadaję sie do tego ;) ) ?
Mam goldena.

Jesli chodzi o zimną wodę, to najczęściej jadę rowerem z psem kolo 3 km, potem odrazu pies wskakuje do morza, plywa, biega za patykami i z powrotem trzy kilometry. Czyli nie powinnam tak robić? odczekac, aż pies odpoczniee, a dopiero potem pozwolić na kąpiele? woda w bałtyku jest stosunkow zimna...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Witan
Moja Czata przez długie lata biegała przy rowerze (od 3 lat już nie biega, bo to staruszka 13-letnia). Kupiłam jej znakomite szelki z taśmy, ale dość porządnej - sztywniejszej niż typowe szelki z zoologów i nie namakającej (Czata uwielbia wodę).
Szukałam zdjęcia, ale jak na złość te, na których dobrze je widać, zostały na dysku komputera, który był łaskaw odmówic współpracy.
Spróbuję więc opisać: jest coś jakby obroża, ale luźna (zatrzymuje się przed łopatkami). Od tego z jednej strony odchodzi (na kółku) dłuższa taśma przez piersi, pod klatkę piersiową, a od góry (też na kółku) krótszy kawałek (kończy sie za łopatkami) z uchem do przyczepienia smyczy. Do tego krótszego kawałka jest doszyta "obejma" pod klatkę piersiową. Tę obejmę przekładam przez "ucho" na zakończeniu dłuższego kawałka i zapinam z boku (zapięcie jak przy plecakach - łatwo sie zapina i wypina, ale b. dobrze trzyma). Aha - i ma regulację - zarówno na tej "nibyobroży" (po dwóch stronach) jak i na obejmie.
Jesli uda mi sie dotrzeć do zdjęcia - wstawię.
Szelki kupiłam około 10 lat temu i służą mi do dziś. Co prawda już, niestety, nie do biegania - tylko do podtrzymywania psa na schodach i podczas spacerów. 22 sierpnia moja staruszka miała wylew i ma klopoty z chodzeniem, ale "idzie ku lepszemu".

p.s. Skąd jesteś? W W-wie, na Ursynowie, jest dobry sklep MeraDog, mają duży wybór szelek - zwykłych i "profesjonalnych".
pozdrawiam
Elżbieta

p.s.2
Na stronie sklepu internetowego "zooplus" ([URL="http://www.zooplus.pl"]www.zooplus.pl[/URL]) w zakladce "szelki" znalazłam b. podobny model - Krazy Scotty - Vario Rapid (te w niebieską kratkę).
Tylko tam piszą, że są z miękkiego nylonu; moje są nieco sztywniejsze. No i płaciłam zdecydowanie taniej (poniżej 100 zł) za rozmiar dla owczarka niemieckiego (chyba L). Ale to było wieki temu....

Link to comment
Share on other sites

polecam Ci szelki z allegro hifika, one są z poduszkami pod szelkami i nie obcierają psa.

Szelki są szyte na miarę i dodatkowo są regulowane.

Pamietaj, także o tym że pies powinein mieć amortyzator, mozesz kupić gotowy. Ja uzywam takich gum do zapinania bagażu ;)
Mój pies przebiegł juz pewnie kilkanaście tysiecy km w tych szelkach i mają sie nadal świetnie.

[url=http://allegro.pl/item722605898_prof_szelki_z_poduszkami_poliamid_hifica.html]PROF. SZELKI Z PODUSZKAMI - POLIAMID - HIFICA (722605898) - Aukcje internetowe Allegro[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Kup Sledy z manmat albo 3rd pole, hifikia. Jak pies bedzie biegł z boku, przepnij karabińczyk na taśme z psiej lewej strony, żeby ciężar rozkładał sie równomiernie ale lepiej ucz psa komend i niech biegnie z przodu. Jest fajniej ;).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 6 months later...

jeśli pies ciągnie to powinien mieć szelki które są do tego stworzone - czyli sleedy albo np. uprząż do WP, ale jeśli biega obok to nadają się właściwie każde zwykłe szelki, w miare szerokie najlepiej, żeby psu krzywdy nie zrobić przy gwałtownym hamowaniu np

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...