Jump to content
Dogomania

Barnabasch Tarebi


iwka

Recommended Posts

[quote name='wiska']Witaj, Wiem wlasnie-kupowalam psa z mysla o agillity i najpierw chcialam BC,dopoki nie uslyszalam od wlascicieli schipperke ,ze sa to z charakteru takie "male BC".:evil_lol: Rodzice naszych sun maja podobne osiagniecia tylko,ze "na odwrot" hihi-ojciec mojej suni jest Int.Championem i zw.eu sr 2007 itp,a mamusia ma Mistrzonstwo Czech mlodych psow w agillity oraz w grupie open(oraz wiele innych klubowo-krajowych wygranych :loveu:).Mam nadzieje ,ze niedlugo spotkamy sie na wystawach! juz nie moge sie doczekac!w czasie wakacji jade w ramach socjalizacji (bede w poblizu bydgoszczy na wyjezdzie) na krajowa wystawe do Chojnic (kuj-pom)-moze tam bedziecie???:)
Tamta sytulacja okazala sie jednym wielkim nieporozumieniem(ktore niestety kosztowalo mnie sporo nerwow). W czasie pierwszych odwiedzin (jak mala miala 3,5tyg) zlapalam nic porozumienia z 20letnia corka pani hodowczyni (ktora nomen omen zajmuje sie sportowa strona hodowli i trenuje w klubie "agillity Jicin") i juz niedlugo wybieramy sie razem na wycieczke w gory,oczywiscie z pieskami.:multi:

znasz moze jeszcze jakiegos wlasciciela-"niehodowce"-schipperkow w polsce? szukam kontaktow i ogolnie zeby sie zorientowac kto jeszcze ma u nas schipry. Niestety z miotu mojej mlodej wszystkie szczeniaki pojechaly do USA i Rosji(tylko jeden na granice do czech...:roll:-bedzie tam szkolony do wykrywania narkotykow)...

tak sobie myslalam,zeby zalozyc forum o schipperke :loveu: tylko nie wiem ile osob by bylo chetnych do rejestracji...

[I]sdit:niestety tak-byla chora; zarazila sie od mojej starszej suni wirusowym zapaleniem drog oddechowych :shake: ale na szczescie juz jest zdrowiutka!:multi:[/I][/quote]

Witaj!!
Miło z kimś porozmawiać o tej świetnej rasie kto też nie jest hodowcą. :lol: Ja niestety nie znam nikogo takiego, gdyż rodzeństwo mojej suńki jest w rękach hodowców-też zagranicą. Chętnie sie z Tobą spotkam, namówię mamę aby pojechała do Chojnic to może tam pogadamy. Czy ojciec Twojej suni to Barnabasch Tarebi? On urodził się w pażdzierniku 2007 roku więc nie mógł brać udziału w rzadnej wystawie w 2007 roku i nie mógł zostać ZW. Europy Sr 2007 jak pisałaś. Wtedy wygrała wszystko mama mojej suni! Chyba hodowczyni coś ściemnia. Posiedzę jeszcze na necie i może coś znajdę na ten temat. Jak coś poczytam to dam Ci znać żebyś wiedziała na czym stoisz. Może Ty znasz jakiś jeszcze hodowców w Polsce, może nawet innej rasy żeby popytać. Ale i tak jest najważniejsze ze kochasz swoją sunię i jest dla Ciebie najsłodsza, jak moja dla mnie haha! Zobaczymy co wyrośnie z tych naszych diabłów. :loveu: Mam nadzieje, że bedziemy w kontakcie- muszę namówić mamę na te CHojnice!

Link to comment
Share on other sites

boze przepraszam!!:oops::oops: Pomyslily mi sie daty....:shake: jest z tego roku ;) i wlasnie tym zw. ukonczyl int.championat ;)...
Z polski znam tylko pania Izabele z Gaucho i to ona polecila mi moja hodowle ,ze to krycie bedzie odpowiednie na moje potrzeby itp Zastanawialam sie jeszcze nad szczylami od Gizma ,ale nie startuje on w agillity.
Nie moge juz doczekac sie chojnic!
i daj jakies foty swojego malenstwa :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wiska']
Witaj, Wiem wlasnie-kupowalam psa z mysla o agillity i najpierw chcialam BC,dopoki nie uslyszalam od wlascicieli schipperke ,ze sa to z charakteru takie "male BC".:evil_lol: Rodzice naszych sun maja podobne osiagniecia tylko,ze "na odwrot" hihi-ojciec mojej suni jest Int.Championem i zw.eu sr 2007 itp,a mamusia ma Mistrzonstwo Czech mlodych psow w agillity oraz w grupie open(oraz wiele innych klubowo-krajowych wygranych :loveu:).Mam nadzieje ,ze niedlugo spotkamy sie na wystawach! juz nie moge sie doczekac!w czasie wakacji jade w ramach socjalizacji (bede w poblizu bydgoszczy na wyjezdzie) na krajowa wystawe do Chojnic (kuj-pom)-moze tam bedziecie???:)
Tamta sytulacja okazala sie jednym wielkim nieporozumieniem(ktore niestety kosztowalo mnie sporo nerwow). W czasie pierwszych odwiedzin (jak mala miala 3,5tyg) zlapalam nic porozumienia z 20letnia corka pani hodowczyni (ktora nomen omen zajmuje sie sportowa strona hodowli i trenuje w klubie "agillity Jicin") i juz niedlugo wybieramy sie razem na wycieczke w gory,oczywiscie z pieskami.:multi:

znasz moze jeszcze jakiegos wlasciciela-"niehodowce"-schipperkow w polsce? szukam kontaktow i ogolnie zeby sie zorientowac kto jeszcze ma u nas schipry. Niestety z miotu mojej mlodej wszystkie szczeniaki pojechaly do USA i Rosji(tylko jeden na granice do czech...:roll:-bedzie tam szkolony do wykrywania narkotykow)...

tak sobie myslalam,zeby zalozyc forum o schipperke :loveu: tylko nie wiem ile osob by bylo chetnych do rejestracji...

[I]sdit:niestety tak-byla chora; zarazila sie od mojej starszej suni wirusowym zapaleniem drog oddechowych :shake: ale na szczescie juz jest zdrowiutka!:multi:[/I][/quote]

Hejka Wiska!
Tak jak obiecałam, trochę popytałam w Twojej sprawie. Niestety, ale Twoja hodowczyni Cię oszukała bo Barnabasch Tarebi [B]nie ma tytułu[/B] Zwycięzca Europy Śr. i wsch. Tu masz wyniki z tych wystaw i podane kto otrzymał taki tytuł:
[I]2007rok-Poznań- Big Buziaczka Gaucho[/I]
[I]2008 rok- Zagrzeb- nie było żadnego Schipperke na wystawie[/I]
[I]2009 rok- Austria- wystawa dopiero się odbedzie w sierpniu 2009[/I]
Hodowczyni powinna dać ksero dyplomu, jeśli pies ma taki tytuł
A jaką wystawą zakończył on Interchampion, bo może tego tytułu też nie ma?
Dowiedziałam się też, że [I]Barnabasch Tarebi krył sukę jak miał około roku ( chyba 13 m-cy)Był baaardzo młody aby zostać reproduktorem, ale może w Czechach jest to dozwolone że młodzież ma młode. [/I]Więcej powiem Ci w Chojnicach bo raczej będę tam wystawiać swoją Teośkę. Co do założenia forum jestem na tak, tak, tak!
To jest potrzebne aby sobie pomagać i uniknąć oszustów. Kupno drugiego psa to i może dobry pomysł w Twoim przypadku. Ale widzę, że Pani Iza z Gaucho Ci poleciła hodowlę Schipperke od Prachowskich skal więc na pewno to wystarczy na Twoje potrzeby. Gizmo też mi się podoba, jest super śliczny, a w ogóle to dziadek mojej suńki. A kiedy dostaniesz rodowód? Czy długo musisz jeszcze czekać żeby wystawić suczkę? Mogłybyśmy ,,się zmierzyć” w Chojnicach. Ile ma wagi Twoja suczka, na pewno się polubią z moja Teośka jak się spotkają.

Link to comment
Share on other sites

Widzialam wszytskie ksera tych wystaw i tytul dolaczony do rodowodu,ktory ta Pani mi pokazala.Radze tez ci moze uwazniej przesledzic rodowod Barnabasha,a takze popytac uwazniej o tytuly jego oraz jego przodkow. Nie wiem na jakiej podstawie zarzucasz tej pani nieuczciwosc skoro jej nie znasz-jest wieloletnim hodowca tej rasy a jej psy maja swietne wyniki na wystawach i sporcie.
Ale nie wazne...
Rodowod prawdopodobnie przyjdzie za ok 4mies ,moze nawet wiecej wiec w Chojnicach niestety nie bedziemy sie wystawiac(jade tam w ramach socjalizacji), ale niemal na 100% (pewnie dojda juz papiery) bede wystawiac mala w lodzi na klubowej wystawie owczarkow niepolskich:multi:. Beda tam tez inne schipperki(i mozliwe ,ze pani vlasta-hodowczyni mojej suni) wiec mam nadzieje ,ze bedzie kameralnie i wesolo.
Nie wiem ile teraz wazy moja sucz,ale postaram sie ja jutro zwarzyc u weta-ma teraz 3mies wiec jest jeszcze mlodziutka.
Mam do ciebie pytanie-czym karmisz swoja psine? Karma czy gorujesz sama? Ja karmie karma (najpierw eukanuba bo tak byla karmiona u hodowczyni,potem zmienilam na royala),ale mala cos nie ma apetytu. Za to na gotowane jedzenie rzuca sie strasznie. Zastanawiam sie czy nie mieszac jej suchej z gotowanym zeby poprawic jej apetyt...czy ty tez masz podobny problem czy tylko ja zawsze tak mam?:evil_lol:

no to po 10czerwca zaloze forum :roll:!!:multi:

[I]edit: zeby udowodnic ,ze nie rzucam slow na wiatr odszukalam zdj Barnabasha ze swoimi CACIbami, dzieki ktorym otrzymal tego Int.Champ;)[/I]
[URL=http://www.fotosik.pl][img]http://images48.fotosik.pl/120/e4c10383fd8eb707med.jpg[/img][/URL]
[URL=http://www.fotosik.pl][img]http://images37.fotosik.pl/116/e520ea247eac0082.jpg[/img][/URL]

:D :)

Link to comment
Share on other sites

Piszę, żeby pomóc:oops: Hodowczyni nie znam ale widzę ze Ci jakieś głupoty nagadała i trzeba sobie jakos pomagac. Barnabasch Tarebi tytułu Zwyciezca Europy Śr. i Wsch. nie ma (napisałam ci kiedy były te wystawy )i nie rozumiem dlaczego ci tak nagadala :angryy:
Co do Interchampiona to też tego tytułu nie może miec bo [I]aby uzyskac tytuł Międzynarodowego Championa Piękności (Inerchamp.) psy muszą uzyskać [B]4[/B] certyfikaty[/I] na [I]Miedzynarodowego Championa Piekności (czyli 4 CACIB)[/I] w[I] 3 różnych krajach od 3 róznych sędziów[/I] [B][I]w minimalnym odstępie rok i jeden dzień [/I][/B][I](czyli między 1 a 4 CACIB musi być rok i jeden dzień). [/I]Więc piesek najwcześniej go uzyska jak będzie miał 27m-cy a teraz ma dopiero 19 m-cy. Jakbyś czegoś nie rozumiała to pisz, to jeszcze mogę popytać. Tutaj jest duzo napisane na dogomanii->Ogólne>Wystawy> Interchampionaty Tu mozesz poczytać i pogadać z hodowcami co się pewnie wiecej znaja niż my dwie razem wzięte [FONT=Wingdings]J[/FONT]. A wogóle piesek jest fajny na zdjeciach i moze hodowczyni troche naściemniała Ci i chciała się poprzechwalac bo widziała że się nie znasz. Ja też sie nie znam ale sie ucze bo te zabawy z pieskami są super i wystawy, my chodzimy do psiego przedszkola. Co do jedzenia moja zjada eukanube i to bardzo chętnie. Ja też może pojade do tej Łodzi jak Ty, to było by super sie spotkac. To tam mi przedstawisz tą hodowczynie to jej dam:mad:;) Ale tam będą tez inne Schipperke? To będzie zajefajnie. I moze dziadzio mojej małej bedzie.

Link to comment
Share on other sites

Mowie ci ,ze widzialam ten certyfikat:). co prawda wszytsko bylo po czesku ,ale zrozumialam z tego ,ze FCI go zatwierdzilo ;) Moze w czechach jest inaczej...-np czechoslowackie wilczaki tez moga miec tylko dwa CACIBy zeby byc inter. A babka naprawde jest uczciwa osoba-zaprzyjaznilam sie z jej corka i sobie pogadalysmy o tych psach tak "od serca". A wlascicielka byla bardzo dumna z intera barnabasha bo uzyskal go zaraz przed tym jak przyjechalismy pierwszy raz i naprawde jej ekscytacja nie wygladala na udawana ;)

juz nie moge sie doczekac spotkania!!
ale w chojnicach tez bedziesz??;):D

kurcze...moja eukanuby to nawet tknac nie chce...:-o chyba pogadam o tym z wetka...:shake: teraz gotuje jej kurczaka to zmieszam jej z royalem i zobaczymy...
a i-bylabym zapomniala-polecam ci royala dla szczylka jako karme-ma leprzy sklad i jest tanszy :) zrobisz jak bedziesz chciala,ale dla mnie ta wiadomosc np byla zaskoczeniem-znajoma hodowczyni pomeranianow mi to powiedziala i wtedy natychmiast zmienilam na royala:roll:

dzieki twoim sugestiom poszperalam w necie i znalazlam cos takiego:

[B][quote]
[B]Swoje własne warunki ma przyznawanie tytułu Interchampiona (ICH). Pierwszą różnicą w stosunku do championatu krajowego jest w tym, że certyfikat CACIB jest przez sędziego jedynie proponowany, a jest on oficjalnie przyznanwany psu i wpisywany do rodowodu jego potomków dopiero po potwierdzeniu przez FCI. Do uzyskania tytułu ICH wystarczą 2x certyfikaty CACIB, z dwóch różnych krajów od dwóch różnych sędziów. Między pierwszym i drugim CACIBem musi upłynąć co najmniej 1 rok i 1 dzień. Do tego trzeba jeszcze przedstawić zaświadczenie, że pies zaliczył wymagany egzamin użytkowości. O przyznanie tytuły interchampiona nie wnioskuje właściciel psa, ale reprezentująaca go organizacja, którą w naszym przypadku jest sekretariat ČMKU. [/B]
[/quote][/B][quote]

[B][B](...)CACIB - certyfikat na międzynarodowego championa piękności[/B] może sędzia przyznać na wystawie międzynarodowej najlepszemu psu i suce wyłonionych z doskonałych 1 - CAC z klasy pośredniej, otwartej, użytkowej i championów. [B]r.CACIB (res. CACIB)[/B] może sędzia przyznać na wystawie międzynarodowej drugiemu najlepszemu psu i suce. Do tej konkurencji przystępują doskonałe 2. - r.CAC z klasy, w której został przyznany CACIB i doskonałej 1 - CAC z pozostałych klas. [/B]
[/quote]
[B]zrodlo: [URL="http://www.wolfdog.org/pol/articles/728.html"]Wystawy psów - stały temat: co to są tytuły CAC, CACIB itp.? :: Wolfdog.org :: World of Czechoslovakian Wolfdogs[/URL][/B]

[B][I]edit:Gizmo bedzie na 100%-to pani Izabela powiedziala mi o tej wystawie i sie tam umowilysmy :D[/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Arial]
Ale dlugo siedzialas ja po swoim poście poszlam spać.[/FONT]
[FONT=Arial]fajnie ze sie wkońcu zgadzamy z tym ze może go dopiero uzyskac po roku i go jeszcze nie ma, bo to wiesz jak ktos by sie znal i to czytal to chyba by sie roześmial gdyby zobaczyl ze pies w wieku 18 mcy ma interchampiona jak pierwszy cacib moze zdobyc w wieku 15 mcy a ostatni po roku czyli w wieku 27m-cy :) ale co do tytulu europejskiego to mi tu mocno cos smierdzi :lol: moze ci jakies tam inne rzeczy pokazala mowiac ze to to??[/FONT]
[FONT=Arial]Dzis jeszcze popytam sasiadki bo idziemy do nich na grila a ona ma sznalcery i sie zna i jutro Ci napisze, ale najlepiej dowiedz sie sama w związku jak to jest. Tam Ci najlepiej wytlumacza kiedy były i bedą jakie wystawy i jak się zdobywa tytuly.[/FONT]
[FONT=Arial]Najważniejsze żeby sie tobie piesek podobał i nie ważne jakie mają tytuły rodzice jak go nie wystawiasz.
[/FONT]
[FONT=Arial]Co do karmy to może i mu pomieszaj bo jak nie je to jeszcze nie urośnie i będzie taki mały ,,Schipperek" ale najlepiej pogadaj z wetem.
[/FONT]
[FONT=Arial]lece na kielbaski [/FONT]

Link to comment
Share on other sites

ale ja ja chce wystawiac :evil_lol: ale nie jakos ambitnie tylko zeby hodowlanke uzyskac jak juz bedzie mogla :)
generalnie stawiam na prace. Wlasnie napisalam do takiej kobity co sie zajmuje pasterstwem czy schipperki sa dopuszczane do prob PP.;)I beziemy szlec :loveu:
Powiem ci,ze generalnie trudno sie z ta kobita bylo dogadac bo rozmawialysmy lamanym czeskim-tylko jej corka umiala ang ,ale z moja znajomoscia jezyka tez nie jest jakos super, wiec tyle co pogadalysmy. Generalnie "tlumaczem" umow i formalnosci byl moj ojciec. Ja widzialam tylko ksera dokumentow tego psa i mowie ci ,ze tak bylo wg nich (Int.Champ) ;). Z tym zw.eu wydaje mi sie ,ze dobrze zrozumialam,ale moze to byl zw.eu klubu schipperke(?)...<mysli>(babka jest w nim zapisana i regularnie jezdzi na ich wystawy).
Gadalam z wetka i powiedziala ,ze jest ok. Jeszcze jak wroci ojciec to napisze do hodowcy,ale jak twoja sucz przybiera na wadze? moja od 26kwietnia do dzisiaj przybrala tylko 1kg...troche malo :shake:Jak jest z twoja sucz?
Zmieszalam karme z kurczakiem w wsuwa jak glupia :multi:

a i gadalam z taka kobita co ma hodowle bokserow i mowi ,ze moze byc tak ,ze ma 2xCACIB i ,ze FCI jest w trakcie zatwierdzania,ale w papierach juz ma Intera czy cos takiego.Generalnie powiedziala mi,ze w czechach to wszytsko pogmatwane jest ;)

Link to comment
Share on other sites

Wiska!!!!!!
Kiedy to do Ciebie dojdzie, ze jeżeli ta hodowczyni z Czech mówiła że Barnabasch ma Inter. to ściemniała. On jest za młody na to!!!!! Tak mówią przepisy. Tu masz opinię hodowcy na forum - Iwa-R piszę:
[I]Z tego co wiem to nie ma znaczenia kraj pochodzenia psa. Zasady przyznawania tytułu Interchampiona są takie same dla wszystkich psów, czyli 4 CACIBy z 3 różnych krai, między pierwszym a ostatnim rok przerwy (są oczywiście wyjątki np. psy myśliwskie).
CACIBy natomiast zdobywa się dopiero w klasie pośredniej, czyli od 15 miesiąca.
Pozdrawiam
Iwa[/I]
To jest na Dogomanii>Wystawy>Interchampionat
Zawsze musi być rok od pierwszego do ostatniego. Policz sobie 15 m-cy +12=27m-cy. Dopiero po 27 m-cach może otrzymać dyplom. To co widziałaś to na pewno nie dyplom. I teraz wiesz jak będziesz kupowała 2 psa to trzeba dobrze wszystko sprawdzić. Najlepiej to sobie to sama sprawdź. Wieloletnia hodowczyni z Polski, z ogromnym doświadczeniem i zawsze służąca pomocą (dobra duszyczka) Asiaczek pisze Ci tak:
[I]jeżeli ten konkretny pies ma dyplom Intera, to niech koleżanka, aby nie tracic czasu na przekonywanie Was, po prostu poprosi o ksero dyplomu. I będzie wsio jasne.
A kopie można wysłac do FCI z pytaniem o jej oryginalności w danych psa.
Ewentualnie można napisac do FCI, czy dany pies ma taki tytuł; jesli tak - na jakich wystawach go zrobił.
Lub napisac do czeskiej "centrali" i tam dopytać.
Jeżeli informacja o posiadanym tytule jest nieprawdziwa - sprawa szybko wyjdzie na jaw.
Pzdr.[/I]
Możesz też przesłać nam na forum skan tego dyplomu i ci odrazu odpowiemy co to jest.
Tytułu Zw. Eu. Śr i Wsch. nie ma jak pisałam (sprawdz wyniki z tych wystaw)Może on poprostu dostał jakąś ocene na klubówce w Czechach.
Pisałaś że ambitnie nie podchodzisz do wystaw, to w sumie się nie przejmój że on nie ma tych tytułów. Zakładaj szybko te forum, bo ja sie wciągnełam w to niesienie ludzikom pomocy, pytanie wszystkich. A wogóle to Schipperkowcy musza sie trzymac razem bo to super rasa i ma fajnych właścicieli, haha. Jeżeli wet kazała ci mieszać karmę to chyba wie co robi. A co do tego 1 kg to chyba nie jest mało, raz pies rośnie szybciej raz wolniej. Ale ważne jest ile ona teraz waży, bo inną wielkość karmy jej dajesz w tedy. Ile ona ma 3,5m-ca ,to ile waży w kg?

Link to comment
Share on other sites

Hej,Ona nie ma 3,5 tylko nie cale 3 mies(paru dni jej barkuje)Teraz wazy 2.55 a jak ja odbieralismy to bylo 1.6
Z tym interem nie mam zamiaru sie w to zaglebiac. Mi nic hodowczyni nie sciemniala bo to uczciwa kobita,ale widzialam papiery-moze cos zle zrozumialam ,moze nie-nie wazne. Zdecydowalam sie na szczyla po Barnabashu bo bardzo sie podoba jego rodowod i eksterier-wole takie wiekrze schipperki a z drugiej str ma fajna budowe.Czekalam na to krycie praktycznie odkad Barnabasha pani vlasta do czech sciagnela i wierz mi-byla to przemyslana decyzja konsultowana z hodowcami.Proponuje tez zeby na tym topicku co piszesz ,ze sie pytalas powiedziec tym paniom zeby zagladnely tutaj. Z tymi 4ma CACIBami to chyba masz zle info bo jak juz ci cytowalam:
[quote]
[B]Do uzyskania tytułu ICH wystarczą 2x certyfikaty CACIB, z dwóch różnych krajów od dwóch różnych sędziów. [/B]
[/quote]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='puli']Dotyczy to ras uzytkowych i dalsza czesc cytatu brzmi:
[COLOR=Blue][B][SIZE=3]Do tego trzeba jeszcze przedstawić zaświadczenie, że pies zaliczył wymagany egzamin użytkowości.[/SIZE][/B][/COLOR]

Polecam wizyte na stronie ZKwP
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/f7/schipperke-2488/index13.html#post12340386"]Związek Kynologiczny w Polsce[/URL][/quote]


Puli !!
Zgadzam się z Tobą!! Wiska tego nie może zrozumieć że pies w wieku 18 m-cy nie ma dyplomu Inter w kieszeni. Tak jej też wcześniej napisała Iwa-R i Asiaczek (nasza pomoc w każdej chwili). Wiska mówi że hodowczyni jej pokazała ten dyplom. Tacy hodowcy robia ładną opinie innym!!:angryy:
Pozd

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wiska'] Z tymi 4ma CACIBami to chyba masz zle info bo jak juz ci cytowalam: [B]Do uzyskania tytułu ICH wystarczą 2x certyfikaty CACIB, z dwóch różnych krajów od dwóch różnych sędziów. Między pierwszym i drugim CACIBem musi upłynąć co najmniej 1 rok i 1 dzień. [/B][/QUOTE]
Dotyczy to ras uzytkowych i dalsza czesc cytatu brzmi:
[COLOR="Blue"][B][SIZE="3"]Do tego trzeba jeszcze przedstawić zaświadczenie, że pies zaliczył wymagany egzamin użytkowości.[/SIZE][/B][/COLOR]

Polecam wizyte na stronie ZKwP
[url=http://www.dogomania.pl/forum/f7/schipperke-2488/index13.html#post12340386]Związek Kynologiczny w Polsce[/url]


edit. [B]Iwka[/B], Hodowczyni jest w porzadku - na stronie wyraźnie napisano w jakich wystawach pies uczestniczył i jakie tytuły posiada. Pokazac mogła dyplom CAJC albo z BISa juniorów.
[url=http://www.schipperke.cz/barny.htm]Siperky od Prachovskich skal[/url]

Wystarczyło najpierw przeczytac o co chodzi a nie wymyślac własne teorie o zdobywaniu Cacibów przed urodzeniem :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='puli']Dotyczy to ras uzytkowych i dalsza czesc cytatu brzmi:
[COLOR=Blue][B][SIZE=3]Do tego trzeba jeszcze przedstawić zaświadczenie, że pies zaliczył wymagany egzamin użytkowości.[/SIZE][/B][/COLOR]

Polecam wizyte na stronie ZKwP
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/f7/schipperke-2488/index13.html#post12340386"]Związek Kynologiczny w Polsce[/URL]


edit. [B]Iwka[/B], Hodowczyni jest w porzadku - na stronie wyraźnie napisano w jakich wystawach pies uczestniczył i jakie tytuły posiada. Pokazac mogła dyplom CAJC albo z BISa juniorów.
[URL="http://www.schipperke.cz/barny.htm"]Siperky od Prachovskich skal[/URL]

Wystarczyło najpierw przeczytac o co chodzi a nie wymyślac własne teorie o zdobywaniu Cacibów przed urodzeniem :evil_lol:[/quote]

Zgadza się Puli. Pokazać mogła Wisce jakiś CAJC czy BISa, ale nie mogła pokazać jej dyplomu Inter., prawda? Po co mówi że to Inter a pokazuje coś innego.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='puli']
Wystarczyło najpierw przeczytac o co chodzi a nie wymyślac własne teorie o zdobywaniu Cacibów przed urodzeniem :evil_lol:[/quote]
ech,
hodowczyni poinformowala mnie ,ze na str wypisane sa nie wszystkie wygrane w wystawach. Widze ,ze z interem macie racje, lecz w takim razie nie wiem co czytalam na tych kserach dolaczonych do rodowodu Barnabasha...:shake:
koniec tematu
jeszcze raz zapraszam do rejestracji na forum :multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wiska']ech,
hodowczyni poinformowala mnie ,ze na str wypisane sa nie wszystkie wygrane w wystawach. Widze ,ze z interem macie racje, lecz w takim razie nie wiem co czytalam na tych kserach dolaczonych do rodowodu Barnabasha...:shake:
koniec tematu
jeszcze raz zapraszam do rejestracji na forum :multi:[/quote]

NO!! Wiska w końcu zaskoczyła że Barnabasch Intera i ZW.Eu Śr i wsch.nie ma.:klacz: To znaczące i ciężkie do zdobycia tytuły ( chociaż mojej suni mama ma je oba). Jak zasugerowałaś prześledziłam rodowód Barnabascha i widzę że Barnabasch ma tą samą linie co polskie Schipperke, tzn. te Łódzkie. Rodzice oboje Barnabascha to hodowla Corinnas (Corinnas Yohoo, Corinnas Belladonna), tak jak psy w Łodzi- to też corinnas (Corinnas Gizmo i Corinnas Halali) Ale fajnie, że to taka jedna rodzinka.:lol::happy1:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...