Jump to content
Dogomania

Moze czas troche Poschipperkować??


Gacka

Recommended Posts

He he he :D

W takim razie ja powstaje.

Bardzo podobają mi się Shiperki z wiadomych względów 8)

Ale chociaz mam belgi - to uważam że te małe diabły

są i tak bardziej energiczne. :diabloti:

Ładne Shiperki są naprawdę ładne :P - tak jak na tej fotce wklejonej przez mami, ale tak wyglądają tylko samce.

Suki tak samo jak u belgów najczęściej mają mniej włosa i są drobniejsze więc prezentują się dużo mniej efektownie.

Ja najładniejsze Shiperki widuje co roku na klubówce Belgów i Shiperek we Francji - tam się pokazuje chyba rekordowa ilość tych piesków co roku ponad 30.

Niektóre są tak słodkie i bardzo przypominają miniatury

małych groenendali że aż chce się takiego na własność- jednak pozory mylą. Te psy sa w ciągłym ruchu- non stop coś robią ale za to doskonale sprawdzają się np. w agility.

Ja nawet myślałam żeby sobie takiego do aglity sprawić ale znajomi mi uświadomili że jak za belgiem nie nadążam :sleeping: to na pewno za Shiperką tym bardziej :-?

Ale marzenia gdzieś zostały. I staram się śledzić informacje o nich.

Byłam nawet w hodowli groenendaeli we Francji gdzie też hodują Shiperki i szczerze mówiąć belgi przy nich zachowywały się jak aniołeczki :lilangel: Ale nie są chyba aż takj straszne skoro 80% hodowców Shiperków jest po 60-dziesiątce :lol:

Te pieski które są w Polsce widziałam na wystawie w Łodzi, myślę że są one jeszcze bardzo młode ,ale moim skromnym zdaniem piesek jest trochę lepszy od suczki.

Poza tymi dwoma są jeszcze dwa pod Warszawą u Pani która jest Czeszką i czasowo przebywa w Polsce. To tyle ile udało mi się na tenn temat dowiedzieć do tej pory

I jeszcze o populacji- tak te amerykańskie robią wrażenie- ale nie jestem w stanie ocenić bo się na nich tak świetnie nie znam czy to aby tylko wrażenie.

A potęgą w Shiperkach jest Szwecja :)

Jak macie ochotę to moge powklejac kilka fotek z biuletynów. Żeby można sobie było zobaczyć co to jest ładna Shiperka.:)

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Ruchliwe - to jeszcze do wytrzymania, ale ciągłe szczekanie - dla mnie to już koszmar, bo niestety nie przepadam za małymi samonakręcającymi się pieskami, które mogą tak cały dzień hau, hau , hau ,hau, hau , hau ,hau, hau , hau hau, hau , hau hau, hau , hau hau, hau , hau hau, hau , hau hau, hau , hau hau, hau , hau hau, hau , hau hau, hau , hau itd. :lol:

I już chyba odkryłam tajemnicę dlaczego starsi ludzie głównie hodują te psy :wink:

Po prostu słuch im już troszeczkę szwankuje :D

Link to comment
Share on other sites

Noaz tak z tymi schipperami nie jest:-) Rzeczywiscie sa szczekliwe ale nia az tak:) Nasze psy sa importami ze Szwecji ze znanej i lubianej i z tradycjami hodowli:-)

Hodowczyni to p.Agneta Johansson która ma je tzn schipperki od 40 lat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Hodowczyni to p.Agneta Johansson która ma je tzn schipperki od 40 lat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ale jest po 60-tce :lol: :lol: :lol:

Ja się śmieje :lol: oczywiście i doskonale wiem dlaczego to starsi ludzie mają tę rasę.

Po pierwsze jest to wspomnienia i sentyment poniewaz te psy przezywały swój bum przed wojną i wcześniej przed wiellką wojną jak to mówią na zachodzie.

Po drugie zawsze łatwiej opanować małego nawet ruchliwego pieska niż spokojnego dużego psa, po prostu trzeba uważać na oteoporozę.

Po trzecie sa to przemiłe pieski - okazują tyle czułości że naprawdę trudno sie w nich nie zakochać :P

Link to comment
Share on other sites

To prawda schipperke to pies który nie potrafi sie obrazic nie ma swoich humorów....on po prostu kocha cały świat co jest czasem kłopotliwe np są bardzo trudne w nauce wystwiania sie one cały czas na ciebie skaczą liża, chca sie bawić:-) :angel: No ale sa i uroki..................Ja ze swoim Gizmo bede moze chodzic na agility:-) zobaczymy jak sie sprawdzi:-)!!!!!!Jak chcecie ich zobaczyc tzn Schippery zapraszam na strone naszej hodowli www.gauchocorgi.prv.pl

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o wystwawy to bedziemy w Sopocie:-) Potem Toruń i Włocławek:-)Potem Klubowa corgi w Pruszkowie:-)Potem jedziemy na klubówke do Łodzi z Schipperkami a potem hmmmm pewnie dopiero Poznań ale zobaczymy................ :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Hej :)

Wróciłam niedawno z klubówki francuskiej. I jak wcześniej pisałam jest tam naprawdę sporo Schipperek. W tym roku było zgłoszonych 26 psów i 30 suczek :)

Gacka czy to dużo jak na klubówkę? Czy w innych krajach mają większe stawki na takich imprezach?

Widziałam też kilka ciekawych rzeczy, książki, koszulki, naklejki klubowe- aż serce ściska że nie ma się tyle kasy żeby to wszytsko zakupić.

Widać że klub Schipperek we Francji działa raźno.

Żałuje bardzo że nie miałam czasu pooglądać je w ringu- tylko niestety przelotem widywałam różne czarne diabełki :lilangel:

One bez skrępownia- tylko czekają na małą zachętę i hop na rączki :)

I to hop się przydaje także w agility- w zawodach championatu odbywających się na tej wystawie dzielnie startowało 16 schipperek :lol:

Link to comment
Share on other sites

Mysle ze nie była to duza stawka w zeszłym roku w Szwecji było 50 chłopców i 89 dziewczynek to dopiero klubowa!!!Ogólnie Szwedzi tak jak napisałeś mają świetne schipperki a powiedz mi moze masz jakieś zdjęcia tamtejszych diabłów??? :angel:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nie niestety nie robiłam zdjęc Schipperkom :( Juz na to nie miałam czasu.

Dla mnie za dużo się dzieje przez te dwa dni i tak załuje że wiele rzeczy ze swojej rasy nie udało mi się obejrzeć

Za to mam dużo zdjęć belgów :P Jak wrzucę je w sieć to dam link

A Ty Gacka nie myślisz o tym żeby wybrac się gdzieś ze swoimi psami na taką dużą klubówkę? Myślę że to jedyne miejsce aby się skonfrontować z dużą ilością konkurentów a poza tym szansa na dostanie opisu od osoby która dobrze orientuje się w rasie :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Toz to czekoladowy i kremowy.......ehh sliczne są.........

ale wcale nie wszedzie zabronione!!!Np w Niemczech mozna je wystawiac do woli tylko bez CACIB one nie moga miec Int Ch ale to nie problem :wink:

Zabronione sa we Francji i w USA

ale to prawda sa super sliczne:D:D

Link to comment
Share on other sites

Toz to czekoladowy i kremowy.......ehh sliczne są.........

ale wcale nie wszedzie zabronione!!!Np w Niemczech mozna je wystawiac do woli tylko bez CACIB one nie moga miec Int Ch ale to nie problem :wink:

Zabronione sa we Francji i w USA

ale to prawda sa super sliczne:D:D

Jak to na wystawach FCI w Niemczech są wystawiane? W pozostałych krajach też skoro piszesz tylko o Francji? Widziałam w Holandii na Światówce i nie było tam innych kolorów poza czarnymi.

Chyba wszystkich obowiązuje ten sam wzorzec :niewiem:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...