Jump to content
Dogomania

Schipperek z hodowli 'od Prachovskych skal'


wiska

Recommended Posts

sluchajcie...mam hmm...jakby to nazwac -problem??
Otoz hodowczyni od ktorej biore pieska zaproponowala za niego cene 1tys Euro(czyli przy obecnym kursie 5tys zlotych :crazyeye:)-moze orientujecie sie czy to jest normalna cena jezeli chodzi o schipperke(nie ukrywam ,ze przygotowywalam sie na wydatek rzedu max 3tys)??
P.S Wg jakos tak dziwnie bo na meila czy moge zobaczyc rodzicow szczeniaczkow napisala,ze bede mogla przyjechac jak wplace zaliczke i jak psy skoncza 4tyg...-do tej pory przy kupnie hodowcy wrecz zapraszali mnie do odwiedzenia hodowli i pogadania o psach...Nie ukrywam,ze przed wplaceniem zaliczki chcialabym zobaczyc w jakich warunkach sa trzymane psy,jak sie zachowuja itp :razz:-->co o tym sadzicie??

Link to comment
Share on other sites

[LEFT]Co do ceny nie potrafię się wypowiedzieć, być może w przypadku rzadkiej rasy o mało licznych miotach taka cena jest ok, natomiast opcja "najpierw zaliczka, potem wizyta", wydaje mi się dość dziwna - na Twoim miejscu zaproponowałabym wersję "Przyjadę i jak mi się spodoba wszystko, to wpłacę zaliczkę"...
[/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

No wlasnie-na szczescie bede mogla ja "przyszpilic do muru" bo bede na wystawie championow w Lesznie na ktorej ona prawdopodobnie bedzie (wiem to co prawda z "hodowlanych ploteczek",ale...) :diabloti::mad:

Ale ogolnie napisala,ze rodzice szczeniat sa po jakichs testach psychologicznych(sa wg takie??),wiec chyba jest w porzadku...:roll::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rauni'][LEFT]na Twoim miejscu zaproponowałabym wersję "Przyjadę i jak mi się spodoba wszystko, to wpłacę zaliczkę"...[/LEFT]

[/quote]
Zdecydowanie tak. Nie wyobrażam sobie, aby hodowca możliwość obejrzenia szczeniąt uzależniał od wpłacenia kasy :-o.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wiska']
Ale ogolnie napisala,ze rodzice szczeniat sa po jakichs testach psychologicznych(sa wg takie??),wiec chyba jest w porzadku...:roll::evil_lol:[/quote]

A to bym się dopytała dokładnie jakich i poprosiła o opis. Swego czasu się bardzo ucieszyłam, że rodzice mojego szczeniaka mieli maksymalne wyniki we francuskich testach, po czym doczytałam, na czym te testy dokładnie polegają i przestałam się dziwić, że mam walniętego psa, który szczeka w odpowiedzi na najdrobniejszy bodziec w otoczeniu :diabloti:.
Obserwowałam też pewnego razu polskie testy - i widziałam sukę bernenkę, która na widok innego małego psa odskoczyła najdalej jak jej smycz pozwoliła ze strachu, a potem sędzia mówił "No właściwie to ona nie powinna zaliczyć, ALE..." i zaliczył, mimo że suka bała się własnego cienia.

Z kolei skandynawskie testy są naprawdę bardzo szczegółowe i moim zdaniem dają bardzo adekwatny opis psychiki psa. U Czechów po prostu nie wiem, jak to jest.

Link to comment
Share on other sites

Z meila wywnioskowalam,ze testy byly w Belgii,ale (tak jak i ojciec)matka jest sprowadzana z Norwegii...Zreszta przesylam fragment korespondecji od wlascicielki o predyspozycjach "psychologicznych" rodzicow:
[FONT=Consolas][/FONT]
[I]"Mery (Ája Cidabro) - Belgie 2007 – we successfully passed the Character Exam – Socialization and it was written to our females´ pedigrees.[/I]
[I]Barnabasch is an import from Norway and he is a beginner in agility, but he seems to be skillful and clever."[/I]

Co o tym sadzicie??
P.S Okazalo sie ,ze Pani ta nie przyjedzie do Leszna wiec zostaje mi poczekanie do marca i pojechanie zobaczyc psy juz z zaliczka...:shake:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

nikt nie odwiedza watku o schipperke?? :evil_lol: pisze tylko zeby sie pochwalic ,ze malego belga juz zakupilam i jestem dumna posiadaczka pierwszego diabelka na dolnym slasku! :cool3: wiec wszystko dobrze sie skonczylo,hodowczyni okazala sie bardzo mila osoba...:multi:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[FONT=Arial][SIZE=5]:crazyeye:[/SIZE][/FONT]
Witaj Wiska!
Jestem podobnie szcześliwą osobą jak Ty!! W marcu zakupiłam słodziutką sunię rasy Schipperke i to z Polskiej Hodowli. Podobnie jak Ty długo czekałam na moje maleństwo (od 2007 roku), ale moja radość jest teraz ogromna!!! Dziękuje bardzo mojej koleżance, która zapoznała mnie z hodowcami Schipperke i dzięki której teraz mam tego diabełka. Chciałam pieska jedynie do kochania ale hodowcy zarazili mnie urokiem wystaw. Oferują pomoc w wystawianiu ( nigdy wczesniej tego nie robiłam), wiec trochę sie pobawie na wystawach. Oni też znają rodziców twojego pupilka, bo konkurowali z nimi na wystawach (rozmawiałam z nimi o tym przez telefon). A moze my się spotkamy na jakiś wystawach? Schipperke to mega madre i wspaniałe pieski- teraz jestem tego pewna na 100%. Pozdrowienia dla wszytkich miłośników psiaków, a dla ,,schiperkowców" szczególnie!!!!;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='wiska']nikt nie odwiedza watku o schipperke?? :evil_lol: pisze tylko zeby sie pochwalic ,ze malego belga juz zakupilam i jestem dumna posiadaczka pierwszego diabelka na dolnym slasku! :cool3: wiec wszystko dobrze sie skonczylo,hodowczyni okazala sie bardzo mila osoba...:multi:[/quote]

Wiska!
Jak się miewa Twój diabełek? Ile już przybrał? Jestem ciekawa w jakim jest tybie i gdzie będziesz go wystawiała. No chwal się tu nam troszkę!!!

Link to comment
Share on other sites

Witaj!! Nie zagladalam na watek bo nic sie nie dzialo przez jakis czas :evil_lol:
Aktualne zdj dodaje do galerii moich suniek:
[URL="http://epies****************/temat-vt23.html?postdays=0&postorder=asc&start=45"]galeria[/URL]
praz na [URL="http://www.photoblog.pl/zonias93"]www.photoblog.pl/zonias93[/URL]
ja moja malenka kupilam z mysla tez o sporcie od mamusi ktora jest mistrzynia czech w agillity i tatusiu strikte wystawowym ;) no i jest troszke wiekrza od Polskich schipperke bo jest po mamusi typu small(tego co sa w Polsce),ale tatusiu medium :)
Zdrowo rosnie,jest baardzo kochana. Na wystawy narazie nie mozemy jezdzic bo czekamy na wyrobienie sie rodowodu eksportowego.Mam nadzieje ,ze w miare mozliwosci bedziemy sie wystawiac w lodzi we wrzesniu na klubowce ,ale niestety nie wiem kiedy dojda "papiery".
Ale na pewno bede (w ramach socjalizacji) na wystawie i konkursach pasienia we wroclawiu(6.06) oraz na zawodach frisbee(park poludniowy,wroclaw).
Ale chetnie sie jakos umowie na jakas wspolna wystawe cz tp. Z jakiego wojewodztwa jestescie??;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wiska']Witaj!! Nie zagladalam na watek bo nic sie nie dzialo przez jakis czas :evil_lol:
Aktualne zdj dodaje do galerii moich suniek:
[URL="http://epies****************/temat-vt23.html?postdays=0&postorder=asc&start=45"]galeria[/URL]
praz na [URL="http://www.photoblog.pl/zonias93"]www.photoblog.pl/zonias93[/URL]
ja moja malenka kupilam z mysla tez o sporcie od mamusi ktora jest mistrzynia czech w agillity i tatusiu strikte wystawowym ;) no i jest troszke wiekrza od Polskich schipperke bo jest po mamusi typu small(tego co sa w Polsce),ale tatusiu medium :)
Zdrowo rosnie,jest baardzo kochana. Na wystawy narazie nie mozemy jezdzic bo czekamy na wyrobienie sie rodowodu eksportowego.Mam nadzieje ,ze w miare mozliwosci bedziemy sie wystawiac w lodzi we wrzesniu na klubowce ,ale niestety nie wiem kiedy dojda "papiery".
Ale na pewno bede (w ramach socjalizacji) na wystawie i konkursach pasienia we wroclawiu(6.06) oraz na zawodach frisbee(park poludniowy,wroclaw).
Ale chetnie sie jakos umowie na jakas wspolna wystawe cz tp. Z jakiego wojewodztwa jestescie??;)[/quote]

Gratuluje maleństwa!!!!
Mam nadzieje ze spotkamy sie gdzieś na wystawach w przyszłości :)

Co do Gizmusia- pies jest wspaniały, przez tego diabła polubiłam schippery. Gad jeden no :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Witaj Wiska!

Wybór rasy Schipperke z myślą o sportach to napewno dobry pomyśł z Twojej strony. Psy te odnoszą sukcesy w agility. Ojciec mojej suni Syogun de la Bande a Moneuse uzyskał min. 3 stopień Agility, ale jest też Championem wielu krajów. Matka nie zajmuje się sportami, jest psem wystawowym ( Interchampion, Zwycięzca Europy Śr. i Wsch., Champion Czech, itd.) Ja myślę bardziej o wystawach i zdobywaniu tytułów. Nie mam doświadczenia, ale liczę na pomoc ze strony hodowców. Czytałam, że miałaś problemy z hodowczynią, nie pozwoliła Ci przyjechać wcześniej. To oburzające!! Czy ona miała coś do ukrycia, że tak sie zachowała? Ja byłam u hodowców mojej małej i widziałam jej śliczną mamę. Była bardzo wesoła i wycałowała mnie na przywitanie. Teraz wiem po kim moja sunia jest taka żywa. Życzę Twojemu maleństwu zdrowia, bo czytałam ze chorowało biedactwo. Ja jestem z Kuj-pom. Niedługo wstawię zdjęcie mojej suni.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iwka']Witaj Wiska!

Wybór rasy Schipperke z myślą o sportach to napewno dobry pomyśł z Twojej strony. Psy te odnoszą sukcesy w agility. Ojciec mojej suni Syogun de la Bande a Moneuse uzyskał min. 3 stopień Agility, ale jest też Championem wielu krajów. Matka nie zajmuje się sportami, jest psem wystawowym ( Interchampion, Zwycięzca Europy Śr. i Wsch., Champion Czech, itd.) Ja myślę bardziej o wystawach i zdobywaniu tytułów. Nie mam doświadczenia, ale liczę na pomoc ze strony hodowców. Czytałam, że miałaś problemy z hodowczynią, nie pozwoliła Ci przyjechać wcześniej. To oburzające!! Czy ona miała coś do ukrycia, że tak sie zachowała? Ja byłam u hodowców mojej małej i widziałam jej śliczną mamę. Była bardzo wesoła i wycałowała mnie na przywitanie. Teraz wiem po kim moja sunia jest taka żywa. Życzę Twojemu maleństwu zdrowia, bo czytałam ze chorowało biedactwo. Ja jestem z Kuj-pom. Niedługo wstawię zdjęcie mojej suni.[/quote]
Witaj, Wiem wlasnie-kupowalam psa z mysla o agillity i najpierw chcialam BC,dopoki nie uslyszalam od wlascicieli schipperke ,ze sa to z charakteru takie "male BC".:evil_lol: Rodzice naszych sun maja podobne osiagniecia tylko,ze "na odwrot" hihi-ojciec mojej suni jest Int.Championem i zw.eu sr 2007 itp,a mamusia ma Mistrzonstwo Czech mlodych psow w agillity oraz w grupie open(oraz wiele innych klubowo-krajowych wygranych :loveu:).Mam nadzieje ,ze niedlugo spotkamy sie na wystawach! juz nie moge sie doczekac!w czasie wakacji jade w ramach socjalizacji (bede w poblizu bydgoszczy na wyjezdzie) na krajowa wystawe do Chojnic (kuj-pom)-moze tam bedziecie???:)
Tamta sytulacja okazala sie jednym wielkim nieporozumieniem(ktore niestety kosztowalo mnie sporo nerwow). W czasie pierwszych odwiedzin (jak mala miala 3,5tyg) zlapalam nic porozumienia z 20letnia corka pani hodowczyni (ktora nomen omen zajmuje sie sportowa strona hodowli i trenuje w klubie "agillity Jicin") i juz niedlugo wybieramy sie razem na wycieczke w gory,oczywiscie z pieskami.:multi:

znasz moze jeszcze jakiegos wlasciciela-"niehodowce"-schipperkow w polsce? szukam kontaktow i ogolnie zeby sie zorientowac kto jeszcze ma u nas schipry. Niestety z miotu mojej mlodej wszystkie szczeniaki pojechaly do USA i Rosji(tylko jeden na granice do czech...:roll:-bedzie tam szkolony do wykrywania narkotykow)...


[I]sdit:niestety tak-byla chora; zarazila sie od mojej starszej suni wirusowym zapaleniem drog oddechowych :shake: ale na szczescie juz jest zdrowiutka!:multi:[/I]

Link to comment
Share on other sites

nie wiem do którego pokolenia wstecz analizowałas ale generalnie jak się przejzy dalej to ich rodowody się dość różnią :):D jeszcze raz zapraszam na forum :) będziesz może na jakiejś wystawie we wrocku? Bo teraz jest dużo to pewnie się zalapiesz na którąś? A tak wg to gdzie planujecie się w najbliższym czasie wystawiać? :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wiska']nie wiem do którego pokolenia wstecz analizowałas ale generalnie jak się przejzy dalej to ich rodowody się dość różnią :):D jeszcze raz zapraszam na forum :) będziesz może na jakiejś wystawie we wrocku? Bo teraz jest dużo to pewnie się zalapiesz na którąś? A tak wg to gdzie planujecie się w najbliższym czasie wystawiać? :)[/quote]

Czytałam o rodzicach, to najbliższa krew!! i to Corinnas (ojciec i matka) tak jak te co są w Polsce w Łodzi też Corinnas. fajnie jedna linia. Dalej jakieś tam psy są, ale to nie o to chodzi co tam jeszcze było. ważne co jest i będzie. Corinnasy są fajne i może dla mnie ich być jeszcze więcej, mozesz jeszcze pojechać po jakiegoś z tej linii i jeszcze nie bedzie ich za dużo. Buzi dla Gizmusia Corinnaska tu przy okazji daję!!! A ja bede wystawiać chyba w Chojnicach, bo tam zgłaszam. Na forum musze zglądnać dzisiaj.
:p

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem jak jest od strony babki,ale od str Gizma maja prawie calkowicie inny rodowod-tylko przydomek jest taki sam(Corinnas).
Ale prosze cie-koniec tematu(pogadamy jak sie spotkamy :multi:).
To super, ze bedziesz w Chojnicach sie wystawiac! Przyjade ci kibicowac razem z Illunia i pojedziemy razem na spacer(ok?):loveu::loveu:
Bardzo podoba mi sie Gizmo i chyba nim za ok 3lata prawdopodobnie (jezeli mi sie upodobania nie zmienia)kryc ;)

Sluchaj ja za rok wybieram sie na proby instynktu pasterskiego-zastanow sie-mozebysmy razem poszly?-jeszcze jest duzo czasu ,ale ja juz "zbieram ekipe" ;)
i koniecznie zarejestruj sie na tym forum-pogadamy tam sobie i wg ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...